Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana tunelu 1DIN na 2DIN A4 B6/B7


A4_Dominik_WAW

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ta nawigacja strzałkowa działa? Bo faktycznie mam nawigację w boczku w bagażniku i ma wejście na 1 płytę CD ale radio symphony 2 jej nie czyta. Nie widzi płyty która wkładam pomimo że jest podpięte wszystko. Podsyłam zdjęcia. 

IMG_20201109_142615.jpg

IMG_20201109_135511.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytę z nawigacją (dokładniej z danymi nawigacyjnymi) wkładasz do tego czytnika w bagażniku. Na panelu przy ręcznym wybierasz navi, i na ekranie licznika podążasz za opcjami itp. jak wybierzesz trasę to na ekranie będziesz dostawał komunikaty o zmianie kierunku itp. dodatkowo w głośnikach będą komunikaty głosowe dotyczące trasy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz info z mapy, która od 2013 roku nie jest aktualizowana.

Chcąc wyjechać do innego kraju, musisz zmienić płytę na odpowiedni region, inaczej mapa się pogubi...
jednym słowem...mapy DX to przeżytek, jak mawiał św.p. Pawlak!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, GreGoriO napisał:

Dostaniesz info z mapy, która od 2013 roku nie jest aktualizowana.

Chcąc wyjechać do innego kraju, musisz zmienić płytę na odpowiedni region, inaczej mapa się pogubi...
jednym słowem...mapy DX to przeżytek, jak mawiał św.p. Pawlak!

to już inna para kaloszy :) wyżej chodziło o sam opis działania.

Ale co racja to racja mapy DX na dzień dzisiejszy się nie nadają do niczego. Miałem ostatnie dostępne pl/cz z 2013 i porównując do obecnych z rns-e z 2020, to przepaść je dzieli... nie wspominając już o google maps i innych na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 23:06, MaTeo85 napisał:

to już inna para kaloszy :) wyżej chodziło o sam opis działania.

Ale co racja to racja mapy DX na dzień dzisiejszy się nie nadają do niczego. Miałem ostatnie dostępne pl/cz z 2013 i porównując do obecnych z rns-e z 2020, to przepaść je dzieli... nie wspominając już o google maps i innych na telefonie.

Ja mam jeszcze jakiegoś PIONEERA z 2010 r i widzę kolosalną różnicę jak prowadzi mapa.
Nie wspominając o brakujących drogach, sama nawigacja prowadzi *starą* metodą, kiedy to podrzędne drogi/ulice były gorszej jakości...
Dziś z chęcią wymieniłbym wszystkie te ekrany na AndroidAuto/CarPlay.
Aż szkoda że producenci z Chin

nie idą za ciosem i nie sprzedają samych wyświetlaczy, przystosowanych do konkretnych modeli aut. A cała reszta pobrana z naszego telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie innej beczki, wymieniłem 1din na 2din wszystko się udało rnse gra jak marzenie, klimatronik docięty niemal idealnie działa też jak należy, a moje pytanie czy zmiana radia może powodować brak komunikacji auta z kompem diagnostycznym? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zastosowałeś adapter nie pod RNS-E. Pomiędzy radiami są różnicę w podłączeniu i właśnie m.in. podłączenie linii K się różni pomiędzy radiami. Radio teraz może podaje na linie K napięcie, sygnał i zakłóca ci komunikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro za 114,90 zł - ZŁĄCZE ISO ADAPTER ANTENOWY ANTENA GPS AUDI RNS-E...

Adapter taki dalem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Yarokot napisał:

Może zastosowałeś adapter nie pod RNS-E. Pomiędzy radiami są różnicę w podłączeniu i właśnie m.in. podłączenie linii K się różni pomiędzy radiami. Radio teraz może podaje na linie K napięcie, sygnał i zakłóca ci komunikację.

Kolego widzę też lubelskie może dałoby się radę spotkać pomógłbyś sprawdzić to podpiecie linią K bo ja tego nie ogarniam zbytnio ? a spr auto czasem kompem nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia K powinna być połączona jak zaznaczyłem na obrazku. Jeżeli jest tak podłączone to bym wypiął pin z czarnej kostki ISO(jakimś cienkim drutem np. spinaczem wkładając od strony pinów żeby zwolnić zapadkę z pinu i wyciągnąć do tyłu)  i sprawdził czy wtedy możesz się połączyć z autem.

Spoiler

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Yarokot napisał:

Linia K powinna być połączona jak zaznaczyłem na obrazku. Jeżeli jest tak podłączone to bym wypiął pin z czarnej kostki ISO(jakimś cienkim drutem np. spinaczem wkładając od strony pinów żeby zwolnić zapadkę z pinu i wyciągnąć do tyłu)  i sprawdził czy wtedy możesz się połączyć z autem.

  Ukryj zawartość

image.png

 

Jutro po robocie zobaczę oby się udało i dam znać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2020 o 10:19, Waluś369 napisał:

Jutro po robocie zobaczę oby się udało i dam znać ?

Posiedziałem trochę w aucie, przejzalem te kostki i wychodzi ze miałem połączone jak mowisz, czyli cała linia k od wyjścia z rnse przez przejściówkę i do kostki oryginalnej od concerta była połączona, wypiąłem jak mówiłeś i podłączyłem radio, (nie mam na tygodniu możliwości podpiąć komp ale miałem zaporzyczony wynalazek obdeleven) podłączyłem wszedłem w car scanner i pokazywał wszystko obroty temp masę powietrza w dolocie skanowanie błędów zrobiłem i po chwili zawiecha przestało działać, potem się czasem łączył z autem czasem nie, jeśli się polaczyl to na kilkadziesiąt sekund i nic już nie mogłem sprawdzić ?‍♂️ jakieś kolejne porady? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pewnie był to zbieg okoliczności że przestał się komunikować po zmianie radia. Jedynie co mi przychodzi do głowy to może dostała się woda do obudowy gdzie znajduje się sterownik silnika w podszybiu albo zalany moduł komfortu znajdujący się gdzieś pomiędzy fotelem a pedałami, o ile w tym modelu też to występowało. Ale jakby była to wina wody to pewnie jeszcze coś by nie działało jak trzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Yarokot napisał:

No to pewnie był to zbieg okoliczności że przestał się komunikować po zmianie radia. Jedynie co mi przychodzi do głowy to może dostała się woda do obudowy gdzie znajduje się sterownik silnika w podszybiu albo zalany moduł komfortu znajdujący się gdzieś pomiędzy fotelem a pedałami, o ile w tym modelu też to występowało. Ale jakby była to wina wody to pewnie jeszcze coś by nie działało jak trzeba. 

Też mi się wydaje że woda zrobiłaby większe szkody? a powiedz bo czytałem o podłączeniu Lini k od radia do climatronika, mam rozumieć że to poprostu zmostkowac linie K z oryginalnej kostki od starego radia z linia k od climy tak? Z pominięciem radia czy radio też zostawić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2020 o 21:42, Waluś369 napisał:

Też mi się wydaje że woda zrobiłaby większe szkody? a powiedz bo czytałem o podłączeniu Lini k od radia do climatronika, mam rozumieć że to poprostu zmostkowac linie K z oryginalnej kostki od starego radia z linia k od climy tak? Z pominięciem radia czy radio też zostawić? 

A czy może być brak komunikacji przez to że radio na język angielski lub pochodzi z nowszego modelu B7 a jest założone do b6? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2020 o 17:17, Waluś369 napisał:

A czy może być brak komunikacji przez to że radio na język angielski lub pochodzi z nowszego modelu B7 a jest założone do b6? 

Ja mam Concert 2din z b7 i wszystko działa,coś nie tak podłączone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, greg2505 napisał:

Ja mam Concert 2din z b7 i wszystko działa,coś nie tak podłączone 

To dobrze jak w Twoim przypadku działa ? ja nadal mam problem do rozwiązania ?‍♂️?‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...