Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytałem w innym temacie ale odzewu zero. Ogólnie myślę że warto żeby się taki temat utrzymał bo dużo osób tak jak ja mając 1BA dorzuca springi, potem amortyzatory siadają i pytanie co kupić dalej o obniżonym skoku. Moje amorki już powoli zdychają i szukam alternatywy dla bilsteina - b6 chyba? Czegoś tańszego/innego ale współgrającego ze sprężynami -30mm eibach. Bez jakiegoś dziadowania ale też bez wielkiej rozrzutności. Rzadko kiedy jeżdżę więcej niż 100 km/h bo wszędzie ograniczenia a ja w sumie tylko z pracy do domu więc nie musi być to jakiś wytwór najnowszej technologii. Ktoś coś podpowie? Ceny? Wrażenia?

Widzę że temat się rozwinął - podsumowując kupiłem amortyzatory Monroe Reflex. Twarde ale ja się już przyzwyczaiłem - nie mam też punktu odniesienia bo może dla kogoś kto jeździ z obniżonym są normalne, ja się przesiadłem z 1 BA - polecam - u dzika dałem coś koło 500zł więc nie dużo. A zakupiłem je bo z tego co pamiętam (albo się mylę) to audi dostaje monroe na pierwszy montaż i to chyba ktoś w IC mi powiedział. Ja jestem od prawie doku zadowolony, auto siadło dzięki nim niżej jeszcze ale max 1cm.

Edytowane przez wrclaguna
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś model KYB jest dedykowany pod niższe springi. Był temat o tym gdzies na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to powiedzmy że zdecydowałem się na koni, z tym że jeszcze jedno pytanie - jak założę amortyzatory o skróconym skoku to jest możliwość że auto jeszcze siądzie względem tej już trochę uklepanej serii która jest teraz zamontowana? Bo mogłoby jeszcze z 0,5cm - 1 cm siąść niżej. Jest możliwość żeby to siadło jeszcze na amorach?

Te KYB to jest właśnie Ultra SR z tego co wyszukałem w internecie.

Pan w IC powiedział mi, że dedykowane do audi są Sachs Super Touring - te są szczególnie polecane do audi ze sportowym zawiasem.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to springi masz teraz Eibacha -30mm tak? Amorki jeszcze seria 1BA? Jeśli tak to jestem pewien że na amorze o krótszym skoku będzie niżej siedział choć akurat z Koni nie miałem do czynienia w Audi i tu nie mam takiej 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam nadal 1 BA, może dobiłem je trochę tymi sprężynami. Nie wiem kiedy były wymieniane bo kupiłem już na nich auto. Ważne żeby mi nie podniosły auta w górę bo wtedy to nie będę zbyt szczęśliwy jak pójdzie w dół to tylko lepiej. Kolega dzik coś może zaradzi na moją zagwostkę, nadal czekam na Wasze doświadczenia i na czym śmigacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator nie ma wpływu na wysokość.

Zdziwiłbyś jak bardzo :wink:

Tak mam nadal 1 BA, może dobiłem je trochę tymi sprężynami. Nie wiem kiedy były wymieniane bo kupiłem już na nich auto. Ważne żeby mi nie podniosły auta w górę bo wtedy to nie będę zbyt szczęśliwy jak pójdzie w dół to tylko lepiej. Kolega dzik coś może zaradzi na moją zagwostkę, nadal czekam na Wasze doświadczenia i na czym śmigacie.

Wymień amorki, pamiętaj aby teraz brać sportowe o skróconym skoku i na bank będziesz zadowolony i z wyglądu i z prowadzenia, komfort na 100% spadnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzator nie ma wpływu na wysokość.

Zdziwiłbyś jak bardzo :wink:

Tak mam nadal 1 BA, może dobiłem je trochę tymi sprężynami. Nie wiem kiedy były wymieniane bo kupiłem już na nich auto. Ważne żeby mi nie podniosły auta w górę bo wtedy to nie będę zbyt szczęśliwy jak pójdzie w dół to tylko lepiej. Kolega dzik coś może zaradzi na moją zagwostkę, nadal czekam na Wasze doświadczenia i na czym śmigacie.

Wymień amorki, pamiętaj aby teraz brać sportowe o skróconym skoku i na bank będziesz zadowolony i z wyglądu i z prowadzenia, komfort na 100% spadnie :wink:

A potrafisz to jakoś wytłumaczyc? "podpora" sprężyny jest na innej wysokości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych firmach, ale porównując moje 1BA z Monroe Reflex, monroe talerz sprężyny miał 1cm niżej.
Ostatnio mierzyłem czerwone sliny i mają talerz 0,5cm niżej niż 1BA.

Też szukam amorków do eibachów, ze wszystkich najbardziej polecają bilstein B6, koni STR.T chyba nikt w A4 nie ma na forum. Jeżeli ma być komfortowo to podobno sachs nie jest twardym amortyzatorem. Najlepiej zmierzyć swoje i przed kupnem pomierzyć nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie wiem co mi powie dzik bo mu wysłałem zapytanie ale poważnie rozkminiam te str.t Rozumiem że Ty masz serię 1BA do tego sprężyny -30 jak ja, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: amory 1BA i Eibach ProStreet -30mm + stabilizator przedni RS4 i tylny 18mm. Jeździ się super i najlepiej by komfort pozostał podobny z lekkim utwardzeniem przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ostatnio temat o stabilizatorach i też się chyba zdecyduję ale koniec OT bo najpierw amortyzatory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są różnice w wysokości tego talerza oraz to że zakres pracy amorka jest inny przez co po założeniu na auto z amorkiem 1BA a 1BV różnica może sięgać 2cm przy tej samej sprężynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy zmianie na eibach -30 siadło na nowym amorkach b4 - sport BNE-447 na 63.5cm z przodu (205/55/16)

teraz sie zastanawiam czy dla tych amortyzatorów to nie jest zabójstwo...

tak to wygląda (tyl obciazony):

http://s10.postimg.org/uk8dthpux/20140919805.jpg

teraz czeka mnie wymiana tylnych amorków i tak mysle ze kupic tez te sporty czy moze ori 1BE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jak nie jutro to w ciągu przyszłego tygodnia zamawiam te monroe reflex u dzika, zmierzę przed i po wymianie i dam znać czy cos się zmieniło. Dzik twierdzi że nic nie usiądzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi przy zmianie na eibach -30 siadło na nowym amorkach b4 - sport BNE-447 na 63.5cm z przodu (205/55/16)

teraz sie zastanawiam czy dla tych amortyzatorów to nie jest zabójstwo...

tak to wygląda (tyl obciazony):

http://s10.postimg.org/uk8dthpux/20140919805.jpg

teraz czeka mnie wymiana tylnych amorków i tak mysle ze kupic tez te sporty czy moze ori 1BE...

Teraz masz tył lekko niżej, wydaje mi się że powinieneś wsadzisz te same co masz z przodu bo dalej tył będzie niżej od przodu :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde d*pa to jakos sporo usiadla, springi byly nowe czy uzywki? Teraz juz wyglada calkiem calkiem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko nowe.

Napisalem ze tyl obciązony, bylo tam 170 butelek wódki.

Normalnie tyl jest tylko delikatnie nizej niz przód, ale i tak mocno wymeczylem stare amory z tylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...