Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działający prędkościomierz


BobMk2

Rekomendowane odpowiedzi

Moje auto a4 b5 97r silnik 1.9 ahu. mam problem z licznikiem, a dokladniej nie pokazuje predkości i nie nabija km. wszystko dzialalo ok az pewneg dnia wskazowk zaczela dziwnie powoli opadac pozniej skoczyla w gore, opadla i juz od miesiaca nie dziala wgl. podlaczylem auto pod vaga nie wykazal zadnego bledu. Samym vagiem mozna sterowac licznikiem tzn. ruszac wskazówkami.. probowalem tez z podlaczonym vagiem jezdziec ale na nim tez nie pokazuje predkosci. Dzis zdemontowalem czujnik predkosci, bylo na nim kila zlotych opilkow( skrzynia pracuje cicho) pytanie czy mogl sie zepsuc pierscien magnetyczny i jak go wymienic i ile kosztuje? z gory wielkie dzieki za pomoc.

Ps. jestem nowym uzytkownikiem prosil bym sie nie denerwowac jesli ten temat juz istnieje a ja go dodaje po raz 2 :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czujnik obrotów masz sprawny. Ja kiedyś podczas mycia silnika zalałem kostkę przy skrzyni. Też nie działało.po wysuszeniu problem znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystk jest sprawne tylko predkosciomierz nie dziala. ide wlasnie wymienic czujnik na nowy, zobaczymy jaki bd efekt :)


Czujnik wymieniony i nadal nie dziala. pomoze ktos jak wymienic pierscien magnetyczny? trzeba sciagac skrzynie czy da rade od strony polosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie osusz kostke pewnie dostala wody. Od paliwa tez Ci zaczela swirowac?

Podłącze sie do tematu . Mam taki sam problem tylko że u mnie czasami też nie działa wskaźnik paliwa . Mam silnik ADR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja tak miałem. Że wskaźnik paliwa przy przyspieszaniu rósł a hamowaniu opadal. Ptedkosciomierz nie działał. Okazało się że zalewa kostkę i wszystko szaleje.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja tak miałem. Że wskaźnik paliwa przy przyspieszaniu rósł a hamowaniu opadal. Ptedkosciomierz nie działał. Okazało się że zalewa kostkę i wszystko szaleje.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e

A gdzie znajde ta kostke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem podobny problem, po gwałtownym hamowaniu przestały mi działać licznik, problemem okazały się być kostki w prawie wodoszczelnej obudowie modułu sterującego, zaśniedziały łączenia przewodów w kostkach pod modułem sterującym, które odpowiadają za łączność z czujnikami w silniku, nie radzę stosować żadnych preparatów do poprawy styków elektrycznych, u mnie po ich zastosowaniu było co raz gorzej, udało się dopiero po wyjęciu przewodów z kostek wyczyszczeniu i zmniejszeniu prześwitu zacisków za pomocą kombinerek, teraz wszystko działa jak należy :) a męczyłem się się z tym od czerwca:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podłącze do tematu... :P Mój prędkościomierz też nie działa.. i dodatkowo wskaźnik paliwa zachowuje się jak u "Seby" (jak przyśpieszam to rośnie jak hamuje maleje...) tyle że u mnie ta kostka przy skrzyni zalana nie jest bo sprawdzałem,

BobMk2 jak poszła wymiana tego czujnika ? bo się przymierzam do wymiany..

ten czujnik to tak wygląda ? http://allegro.pl/czujnik-predkosci-audi-a4-b5-a6-c5-1-6-1-8t-1-9tdi-i4638626884.html

Edytowane przez simonJVC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw sprawdzić czujnik miernikiem w książce "sam naprawiam" jest opisane jak to zrobić, czy robiłeś test wyjść licznika programem typu VAG? Jeśli przy teście wskazówki stoją to problem tkwi w liczniku, z programu VAG da się też sprawdzić obroty i prędkość pojazdu, jak tam wyskakuje błąd to napewno uszkodzony jest czujnik, a wymiana tego czujnika może nie być prosta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być zalanie. W moim przypadku to była wilgoć w połączeniu kostki gdzie z zewnątrz nic nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdzę dokładnie tą kostkę jeszcze.. może jakąś suszarką spróbuje ją wysuszyć..

licznik jest dobry, dziś podłączyłem vaga i test wskaźników OK jeszcze tylko sprawdze czy na vagu prędkość pokazuje..

szukałem w ksiażce "sam naprawiam" - ale nie znalazłem jak to sprawdzić...

Edytowane przez simonJVC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ja dzis chciałem uszczelnic kostke aby woda nie leciala. I w moim przypadku okazało sie ze kabel byl naderwany. sprawdz czy kolo wtyczki nie jest ulamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie czujnika z licznikiem można sprawdzić zwykłym magnesem (pod warunkiem sprawnego czujnika) ja kupiłem najtańszy zamiennik za 15pln (topran)aby się upewnić - po wyjęciu podłączonego czujnika ze skrzyni zbliżać i oddalać magnes w okolicy gdzie "nadaje" pierścień (niewielka wklęsłość-półksiężyc na końcu czujnika)- w tym momęcie licznik powinien drgać, podskakiwać co świadczy o połączeniu z licznikiem a to świadczy że do wyminy pierścień w skrzyni.

W moim przypadku koszt wymiany -robota 200pln- pierścień ASO ok. 100pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa mi prędkościomierz i wariuje wskaźnik paliwa, która kostka jest za to odpowiedzialna?

Znalazłem jeszcze to co widać na zdjęciu, luźno wsadzone w otwór w skrzyni, powinno być połączone na końcu?

DSC_0167_zps10bf20aa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyszlo ze pekl pierscien magnetyczny w skrzyni biegow... to z niego czujnik predkosci czyta ile km/h jedziemy i przekazuje na licznik... Koszt tej czesci w oryginale 65 pln. plus koszt piwka do roboty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...