Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece + przewody


Wonski91

Rekomendowane odpowiedzi

Ja obecnie zmieniłem świece na Denso K20TT z tego co pamiętam, przewody natomiast wrzuciłem Magnetti Marelli z powodu funduszy, jmino to na zestaw nie narzekam :wink: . Brak wypadania zapłonów, palenia/szarpania po deszczu etc. Wcześniej jeździłem na zestawie Bosch'a świece+przewody. Jeśli masz kasę to zainwestuj w przewody firmy BERU. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Denso + Beru. Z NGK miewałem nie raz problemy i nie polecam ich świec a tym bardziej przewodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku jazdy na przewodach boscha zaczełem doswiadczac wypadanie zapłonu a na LPG jest to bardzo odczuwalne a przy wyprzedzaniu nawet bym powiedział niebezpieczne. Tez planuje wymienic kable na Beru a moje swieczki to NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam 3 elektrod do gazu. Opinie to pół na pół i niektórzy się nie skarzą ale po co ryzykować skoro i tak kupujesz nowe? Weź jedną elektrodę. Denso bądź Beru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja u siebie miałem wsadzone kable NGK ale coś szybko się zrąbały i po nich przeszedłem na przewody BERU i do tego świece DENSO jedno elektrodowe bo takie ponoć lepsze do gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś. Co do przewodów NKG napisałem , że szczególnie ich nie polecam. Świece jeszcze ujdą ale tez syf. Jesteś 3 czy 4 przypadkiem który znam tylko na tym forum gdzie NGK zaczęły przebijać po niecałym roku użytkowania.

Jakie miałeś objawy uszkodzonych przewodów?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto zaczynało cos nie równo pracować i któregoś razu wieczorem cos sprawdzałem pod maską i było widać drobne przebicia na jednym z przewodów a tak jak bym nie zajrzał wtedy to pewnie bym szukał winy w innym elemencie bo nie obstawiał bym że po 3 miesiącach od kupna będą się działy takie cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za świece i przewody beru miesiąc temu zapłaciłem 230 zł śmiga aż miło :) Nawet nie patrzyłem na inne firmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem przewody Beru na aledrogo za 169 zł - http://allegro.pl/przewody-kable-zaplonowe-beru-vw-passat-audi-1-8-i4636607441.html

Dziwi mnie, że trzonki mają czarne - wszędzie na zdjęciach są brązowe. Obawiam się czy nie są jakieś "lewe". Sprzedawca twierdzi, że Beru stosuje czarne trzonki od jakichś 2 lat. Brązowe trzonki zostały wycofane.

Jaki kolor mają Wasze?

Warto je kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem na to uwagę. Jeden ze sprzedających (100% pozytywy) który handluje Beru pisał mi , że właśnie obecne modele są całe czarne. Według mnie upewnisz się tylko pisząc do samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma się wypowiedzieć? Sam widzisz , że na allegro są w dwóch kolorach nówki. Ktoś mógł kupić leżaki magazynowe. Jeśli ktoś Ci napisze , że kupił i są brązowe to nie będzie to żaden dowód na to , że czarne są podróbkami. Nie ma polskiego oddziału Beru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie możesz kupić w jakimś motoryzacyjnym ?? zamówią Ci BERU i będziesz miał pewność, że org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że u Dzika z forum kupisz 100% oryginał. Ostatnio miał do ADR (jedna cewka) w cenie 205zł za dwa przewody + dwie fajki. Cena extra. Może warto spytać go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...