Skocz do zawartości
IGNOROWANY

coś stuka. napinacz?


domestos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem, usłyszałam niepokojące stukanie. Co obstawiacie? Od czego zacząć? Brak błędów
Sorrki ale nie mogę dodać filmiku później zasadę do domu to wstawię pozdrawiam

Edytowane przez domestos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nacisniesz 3 razy sprzeglo .przestaje ? U mnie tak jest i albo lozysko .albo dwumasa

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jest słyszalne stukanie

KTOŚ PODPOWIE?


dodam ze po jakimś czasie jak złapie temperatury jest to mniej słyszalne


ktoś coś?


jest ktoś kto miał taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten napinacz u mnie jak silnik jest odpalony to za przeproszniem napier****la az milo, tzn nie ze glosno ale widac jak sie rusza i to bardzo a u Ciebie w ogóle...

(czesc z 8 sek filmiku jesli bym pomylil sie i nazwłą to napinaczem)


ja mam podobnie od momentu kupna ale raczej sie tym nie przejmuje, a podczas odpalania zimnego silnika to chyba to rzezi tak dziwnie przez jakas sekunde max 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o napinacz lancuszka a nie ten paska. Choc podobny stukot miałem jak padł chydrauliczny napinscz paska rozrządu

Mam 2 silnik i na czesci i yakie pytanie czy jest sens montowania irzywanego napinscza? Dodam ze jeździł do końca i nie wskazywał zużycia

Edytowane przez domestos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopy mam pytanie tak na marginiesie...jak nazywa sie fachowo ta czesc która jest widoczna na filmiku powyzej miedzy 5 a 9 sekunda? czy to tlumik drgań czy co to jest??

i jak to powinno "chodzic" bo z tego co zauwazylem to we wszytskich filmikach czy na zywca ta czesc sie nie rusza a u mnie drga...wrzuce filmik jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napinacz paska wielorowkowego / pk

Trochę drga ale u mnie też drga a takich dźwięków nie mam. Aczkolwiek jak na podmiane założyłem nowy od kolegi to tak nie drgał

Poza tym trochę musi drgać bo takie ma zadanie

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne chrobotanie. U mnie na 90 % napinacz łańcuszka wałków zaworów. Jeżeli dźwięk dobiega spod pokrywy zaworów najlepiej ściągnąć i sprawdzić czy nie ma sladów obijania się łańcuch o nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy to możliwe żeby wcześniej wspominany napinacz paska wielorowkowego (z filmu 5-9 sekunda) bardzo głośno się zachowywał podczas ruszania bez dodania gazu? Jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na napinaczu jest rolka,która zapewne jest na łożysku i to może ono już kończy żywot,

nie ma większych problemów z ściągnięciem napinacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieje. Ale raczej łożysko nie powoduje chrobotania. Szum, piszczenie itd. A nie hałasuje u Ciebie czasami dwumasa? U mnie jest podobnie i obstawiam że to właśnie ona tak halasuje. A słychać to właśnie przy ruszaniu bez gazu albo jak wrzuce za wysoki bieg i dam gazu np. 3bieg i 1tys obrotów. Kiedyś podmieniałem napinacz i było lepiej ale wydaje mi ze to właśnie dwumasa tak chrobocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja opisze swój przypadek,po kupnie coś mi się tłukło z przodu,za bardzo nie wiedziałem co,dopiero po zciągnięciu paska padło na napinacz,jednak zaczołem bardziej drążyć temat,i okazało sie że poprzedni właściciel zamontował dłuższy pasek o 3mm,i napinacz się tłukł przy pełnym rozwarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, że to jest dwumasa, ponieważ wystarczy że docisnę napinacz i jest cicho nic nie wydaję niepokojących dźwięków.

To ja opisze swój przypadek,po kupnie coś mi się tłukło z przodu,za bardzo nie wiedziałem co,dopiero po zciągnięciu paska padło na napinacz,jednak zaczołem bardziej drążyć temat,i okazało sie że poprzedni właściciel zamontował dłuższy pasek o 3mm,i napinacz się tłukł przy pełnym rozwarciu.

Sądzę że u mnie może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...