Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zatrzasniete drzwi


maurycy12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem b6. Niestety mam problem z drzwiami.

Mianowicie odlaczona jest klamka, poniewaz byl jakis problem z elektryka i drzwi sie nie zamekaly

z centralnego ale zeby bylo trudniej wlaczona jest blokada dziecinna i od srodka

Klamka tez nie otwiera. Podsumowujac drzwi sa zablokowane od srodka i z zewnatrz.

Pomysl mam taki aby rozebrac( zniszczyc) tapicerke i dostac sie do klamki .

I tutaj moja prosba czy ma ktos inny mniej inwazyjny pomysl i sposob?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zamkniętą blokadę dla dzieci i to jest powód. Co prawda w B5 ale miałem tak samo. Udało się otworzyć poprzez wsunięcie między szybę a uszczelkę metalowej listwy (coś a la brzeszczot) z wyciętym ząbkiem. Może trafisz w rogiem i zwolnisz blokadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poodkręcać wszystkie śrubki i może uda się wyszarpać cały boczek bez niszczenia jego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poodkręcać wszystkie śrubki i może uda się wyszarpać cały boczek bez niszczenia jego.

Właśnie się nie da bez popsucia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałoby radę na upartego, tylko musiałbyś trochę miejsca zrobić we wnętrzu, żeby mieć jak szarpnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie da rady zdjąć tapicerki przy zamkniętych drzwiach bo tapicerka dochodzi do uszczelki, zdjęcie kolegi z forum, przypatrzcie się jak ona wygląda :wink:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/drzwi1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B6 nie da rady zdjąć tapicerki przy zamkniętych drzwiach bo tapicerka dochodzi do uszczelki, zdjęcie kolegi z forum, przypatrzcie się jak ona wygląda :wink:

http://dastinaqwa.republika.pl/images/drzwi1.jpg

W sumie racja, bo trzeba ją do góry pociągnąć, żeby zeszła z uszczelek, ale nie sprawdzałem, jak to z wnętrza wygląda szczerze mówiąc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie odkręcić śrubki i spróbować wyszarpać możesz. Moim zdaniem jedyne co cię może trzymać to ta śrubka na samym dole, po środku drzwi, bo tam się raczej nie dostaniesz. Nie masz wiele do stracenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerkę trzyma jeszcze ramka okna, ale drzwi otworzyłem. Wyciełem otwór w boczku tapicerki tak aby zmieścić rękę i dosięgnąć do klamki... i udało się. Wcześniej kupiłem taki boczek na wymianę ale nawet bardzo nie zniszczyłem tapicerki( wyciełem sam plastik, materiał jest cały) także da radę naprawić, trochę żywicy , siatki i będzie ok.

Wciąż jednak zostaje problem zamka, który nie reaguje na pilota, sprawdzałem wiązki, wyglądają ok...w ogóle mam 2 wiązki, wygląda na to że jedna jest dołożona. Pewnie jacyś fachowcy nie umieli naprawić więc dołożyli 2 wiązkę ale też nie pomogło :).

Zastanawiam się czy nie jest uszkodzony sam zamek, sterownik albo jakiś mechanizm w środku, chociaż elektr. szyba też nie działa więc wskazuje to na wiązkę ale za to działa głośnik....więc na razie nie mam żadnego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...