Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak gorącego nawiewu - ogrzewania


Boca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowicze,

piszę do Was z problemem bo na pewno ktoś ten temat przerabiał. W mojej A4 nie działa ogrzewanie :/ Poczyniłem pierwsze kroki natomiast nie dały pozytywnego rezultatu :(

Na tą chwilę zrobiłem:

- wymieniłem płyn chłodniczy oraz wyczyściłem cały układ - oby dwie rury w wchodzące do ściany grodziowej są gorące

- bezpieczniki wszystkie ok

- climatronic sprawny - czujnik wew temp zmniejsza nadmuch po obniżeniu na nim temp.

- wyczyściłem silniczek znajdujący się za climatronic - klapy pracują normalnie, bo słychać "bzyczenie"

- obwód zamknięty funkcjonuje prawidłowo

Jakieś pomysły ?

Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie była uszczelka pod głowica ale oprócz tego że samochód nie dmuchał ciepłym to do tego jak dostał w kocioł to się przegrzewał.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ do nagrzewnicy odpowietrzony ?

Jak najbardziej w b5 odpowietrzał się już sam :)

U mnie była uszczelka pod głowica ale oprócz tego że samochód nie dmuchał ciepłym to do tego jak dostał w kocioł to się przegrzewał.

To u mnie temp 90`C jak w zegarku i nigdy więcej nie miał po rozgrzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij kompa i sprawdz czy z tym klimatronikiem napewno wszystko w porządku.

Dzięki bardzo za wskazówkę natomiast wiem, że pierwsze modele miały mało czujników i VAG niewiele daje możliwości :) Grztom a masz może link do dobrego programu VAG bo moja wersja jest bardzo uboga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nagrzewnica wgl sprawna ? Całkowicie zimne powietrze leci czy letnie ?

Całkowicie zimne, ale z tego co wiem to skoro oby dwie rury wchodzące do ściany grodziowej są gorące to nagrzewnica jest sprawna. Regulowanie temp na climatronic na funkcji auto powoduje zwiększenie, bądź zmniejszenie intensywności nawiewu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja mialem problem z zimnym powietrzem to winny był elektrozaworek z recylkulacji powietrza po wymianie jeszcze potrebna była adaptacja klimatronika i znowu gorąco :) VAG 4.9 dał spokojnie rade teraz juz uzywam innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:-). Panowie mam problem z moim nowym nabytkiem (A4 2,8 benzyna 1999r.) W samochodzie podczas jazdy 90 stopni temperatura spada do 70 i leci zimne powietrze z nawiewow. Prosze o podpowiedz co sietam moze dziac. Bo szczerze nie wiem odczego zaczac. Pozdrawiam Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki temu, odzyskałem gorący nawiew

http://mechanikwgarazu.blogspot.com/2018/10/pukanie-nagrzewnicy-audi-a4-b5-18-turbo.html

 

tak jakby ktos potrzebował pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...