Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wentylator dmucha ciepłym powietrzem


JackPara

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, że wszyscy tak maja :) może tak ma być?

Klimatronic ma to do siebie, że działa w automacie (czujniki temperatury w kabinie) i na ich podstawie steruje siłą nawiewu.

Dla przykładu:

Temperatura na zew. 10st

Wsiadasz, opalasz, ustawiasz sobie powiedzmy 20st

W miarę nagrzewania się silnika w tym płynu chłodniczego, klimatronic zacznie sukcesywnie zwiększać siłę nawiewu (praktycznie zawsze do max) do momentu osiągnięcia w środku zadanej temperatury czyli 20st. W tym momencie z nawiewów będzie lecieć powietrze o dużo większej temperaturze.

Po osiągnięciu tych 20st siła nawiewu zacznie spadać.

Tak to działa tylko w trybie AUTO i tylko a tym trybie zmieniając temperaturę, zmienią się automatycznie siła nawiewu.


Nie szukajcie problemów tam gdzie ich nie ma.

Widocznie cały czas macie niższą temperaturę w środku niż ustawiona na klimatronicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz ;) Może i tak ma być, ale..! Po to jest forum, zęby takie tematy rozkminiać :D

Jeśłi wszystko w naszych autach jest sterowane za pomocą komputera i czujników to może jest jakiś prosty sposób żeby przekalibrować klimatronika tak, żeby ten próg temperatury obniżyć.

Pewnie jest to do zrobienia biorąc pod uwagę ze z VAGa mozna ustawiać różne nastawy.

Pytanie tylko, czy jest na forum jakiś magik który ma pełnego VCDS z opisami tak, żeby wskazać konkretnie co zmodyfikować :)

Pewnie cały problem rozwiązałoby zmodyfikowanie kilku parametrów temperaturowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja u siebie to naprawiłem. Silniczki od temperatury czyli ten od kierowcy i pod schowkiem podmieniłem z tymi od obiegu zamknietego i dławienie powietrza i jest juz ok, jak ustawię na 22 to leci 22. Jest nadal tak ze dogrzewa na początku ciepłym powietrzem ale po jakimś czasie leci już normalnie. A kiedyś waliło cały czas gorące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się konuś rozwiązać ten problem? Ostatnio zaczęło mi się tak dziać, że po nagrzaniu do np 24 stopni i próbie obniżenia temperatury no do 17-18 cały czas dmucha ciepłe powietrze. Zimne zaczyna dopiero jak ustawie na LO (ECON caly czas włączony). 

Robiłem nastawy klap i wszystko przeszło bez problemu (kilka razy). Zero błędów w klimatroniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grupach pomiarowych należy sprawdzić odczyty czujników temperatury zainstalowanych w systemie nawiewów - grupa 9 w blokach pomiarowych klimatyzacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się to zweryfikować. Jakie powinny być prawidłowe wartości? Dla wszysykich czujników temperatura powinna być podobna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam problem taki, ze początkowo leci ciepłe powietrze na LO a po 2 minutach wieje zimne takie jak ma być... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

Czy ktoś rozwiązał ten problem ? 

próbowałem wszystkiego i tak sie juz mecze 2 tygodnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...