Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wywaliło cały olej przez filtr oleju


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ostatnio spotkała mnie nie miła sytuacja po odpaleniu auta, silnika pracował nierówno po próbie wkręcenia go na obroty usłyszałem jakiś dziwny odgłos natychmiast wyłączyłem silnik i po otworzeniu maski ujrzałem że cała prawa strona (jak stoi się przed autem) jest w oleju a pod samochodem plama oleju, celem zlokalizowania wycieku odkręciłem zbiorniczek wyrównawczy płynu chłodniczego i zobaczyłem że filtr oleju jest aż czarny od oleju. I tutaj powstaje pytanie co mogło być przyczyną tak nagłego wycieku olej przez filtr ? Zapchana odma czy może sam filtr skończył swój żywot a może zupełnie coś innego o czym mogę nie mieć pojęcia?

Silnik 1.6 ADP 97r

b3xwcys9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydmuchało uszczelkę pod chłodniczką oleju,

odkręć filtr a zobaczysz nakrętkę na klucz 24 czy 27 odkręcisz ją i ściągniesz na dół samą chłodniczkę,

między blokiem silnika a chłodniczką znajduje się gumowy oring-zapewne puścił ze starości,koszt około 10zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie leciało jak została stara uszczelka od filtra oleju - zapiekła sie i stary filt wyszedł a uszczelka została i po założeniu nowego filtra starą wywaliło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...