Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja Wahaczy


babka321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad pewną kwestią, mianowicie chodzi mi o regenerację wahaczy dolnych czyli wymiany tulei gumowo-metalowych. Czy jest to możliwe??? Zaintrygowało mnie to ponieważ znalazłem w sprzedaży tuleje i zastanawiam się czy potrzebny jest jakiś specjalistyczny sprzęt do ich wymiany, czy tylko zwykła prasa. Może ktoś już robił coś takiego? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo osób to robiło, np. ja tyle że nie sam a oddałem do firmy która zajmuje się regeneracją, za dwa wraz z wymianą zapłaciłem tyle co za 1 nowy :wink:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wsadzisz dobre tuleje, np z Lema to wytrzymają tyle samo co nowe wahacze z Lemfordera, warunek te które oddajesz do regeneracji to muszą być ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz tulejke i na prasie wprasowujesz , prasa moze byc amatorska , lewarek hydrauliczny i ogień ;)

sworznia sam nie zregenerujesz w domowych warunkach ;d

a tuleje są dostępne i w niedużych pieniądzach wiec jak masz jakas tulejke wywaloną to naprase i latasz dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podać jakieś namiary gdzie regenerują? I Czy to Ty do nich wysyłałeś ?

Ja robiłem w zaprzyjaźnionym warsztacie, mieli już po regeneracji na stanie. Oni to oddają bodajże do firmy w Bytomiu ale mogę się mylić, nie pamiętam już bo to dość czasu temu było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to czy można wymieniać sworznie w naszych wahaczach?

Szukam w necie sworzni do zawieszenia A4 B6 i nijak nie mogę znaleźć.

Tulei jest pełno.

Edytowane przez pionti2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

takie Pytanie

Muszę wymienić tuleje w wachaczu ( prawym dolny tylni ) A4 B6 2003rok

Jak wyjmuje ten wachacz to czy łatwo zdemontować zwrotnice i jakie narzędzia do tego przygotować?

Jaką tuleje kupić może macie jej numer i ew kto to wymieni (wybije i wbije) w Mazowieckim ?

Pozdrawiam

Wiktor

Edytowane przez lechwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogóle to czy można wymieniać sworznie w naszych wahaczach?

Szukam w necie sworzni do zawieszenia A4 B6 i nijak nie mogę znaleźć.

Tulei jest pełno.

siemka.jak poszlo ze sworzniami?bo sam szukam gdzie mozna zregenerowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Mam zaprzyjaźnioną firmę która regeneruje właśnie wahacze. Ja jeżdżę już 1.5 roku. Wszystko na org. Więcej na priv. ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego. Mam zaprzyjaźnioną firmę która regeneruje właśnie wahacze. Ja jeżdżę już 1.5 roku. Wszystko na org. Więcej na priv. ;D

jeśli jest możliwość to także potrzebuję namiar na regenerację

Adasm112, jeśli możesz podpowiedzieć gdzie szukać tej firmy od regeneracji wahaczy do b6 tki z góry thx pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro przeprowadzałeś regenerację wahaczy to podaj jeszcze jakie koszty się z tym wiążą, bo na ten temat nic nie piszesz,a ciekawi mnie czy jest to porównywalne z kupnem kompletu nowych czy też wyraźnie tańsze, sam nigdy nie brałem opcji regeneracji części zawieszenia pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt regenerowanych jest rzędu 550-600zł za komplet (bez faktury). Tyle bynajmniej to kosztowało 2 lata temu w Poznaniu, nie wiem jak teraz/gdzie indziej.

Korzystnie cenowo wypadają zestawy, np. MS czy SKV, w komplecie dodatkowo drążki/końcówki, łączniki, no i komplet nowych śrub.

Jeżdżę na regenerowanych od ok. 60tys km, na tę chwilę nic nie hałasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt regenerowanych jest rzędu 550-600zł za komplet (bez faktury). Tyle bynajmniej to kosztowało 2 lata temu w Poznaniu, nie wiem jak teraz/gdzie indziej.

Korzystnie cenowo wypadają zestawy, np. MS czy SKV, w komplecie dodatkowo drążki/końcówki, łączniki, no i komplet nowych śrub.

Jeżdżę na regenerowanych od ok. 60tys km, na tę chwilę nic nie hałasuje.

Raczej ze 30kkm, bo jak kojarzę to w tym roku wrzucałeś... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle kojarzysz ;)

Wrzucałem z końcem 2014 albo początkiem 2015 :) (a zatem mogłem rozminąć się o ok. 10tys km)

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wybaczcie że tak późno odpisuje ale nie miałem zbytnio czasu. Dużo osób pisało do mnie już na priv w sprawie kontaktu. Chłopaki regenerują do prawie każdego modelu od Fiata po Wartburga nawet ;D więc ja płaciłem za wszystko prawie 800 zł łącznie z KW. Dostałem gwarancję na rok pisemną. Czekałem na wahacze około 2 dni. Jeśli masz org to wysyłasz do chłopaków i robią na Twoich z tym że musisz tak czekać do tygodnia. A jeśli chcesz to oni Tobie wysyłają już po regeneracji a ty im odsyłasz swoje (muszą być org!) i zwracają Tobie jakąś kwotę. Fajna i miła obsługa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2016 o 00:11, adasm112 napisał:

Witam. Wybaczcie że tak późno odpisuje ale nie miałem zbytnio czasu. Dużo osób pisało do mnie już na priv w sprawie kontaktu. Chłopaki regenerują do prawie każdego modelu od Fiata po Wartburga nawet ;D więc ja płaciłem za wszystko prawie 800 zł łącznie z KW. Dostałem gwarancję na rok pisemną. Czekałem na wahacze około 2 dni. Jeśli masz org to wysyłasz do chłopaków i robią na Twoich z tym że musisz tak czekać do tygodnia. A jeśli chcesz to oni Tobie wysyłają już po regeneracji a ty im odsyłasz swoje (muszą być org!) i zwracają Tobie jakąś kwotę. Fajna i miła obsługa.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Ale jaka nazwa firmy :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...