Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Diesel z komisu po dłuższym postoju - dymienie na biało?


mateszymanski

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglądają Wasze doświadczenia z kupnem auta z komisu?

Chodzi mi o taką sytuację, czy ktoś z Was spotkał się z przypadkiem, że auto po postoju w komisie (diesel) dymi na biało przez dłuższy czas (kilka minut).
Nie ma żadnych innych objawów, jeździ zdrowo, olej i płyn chłodniczy w normie.
Po odpaleniu na placu przez kilka minut auto dość intensywnie dymiło na biało a przy tym śmierdziało hmm ropą?

Ja się z tym osobiście nie spotkałem ale właściciel komisu zapiera się, ze to przez długi postój (miesiąc)
Jak już się nagrzał to przestał dymić i później to nie wracało ale nie mam jak schłodzić auta, dlatego pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z takimi objawami w aucie, które stało dłuższy czas? Gdzieniegdzie jak przekopuję internet to natknąłem się na takie informacje ale podchodzę do nich z dystansem.

Czekam na Wasze doświadczenia, ja tutaj mam na myśli akurat silnik 2.5 TDI ale myślę, że tyczy się to wszystkich jednostek.

A tutaj o jakie dymienie chodzi:

Edytowane przez mateszymanski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tyle tam stoi i nie było zainteresowania tym autem to już jest wystarczający powód, żeby dać sobie spokój z nim.

Moje doświadczenia jeśli chodzi o auta z komisu też nie są najlepsze. Zazwyczaj miały sproro defektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że tyle tam stoi i nie było zainteresowania tym autem to już jest wystarczający powód, żeby dać sobie spokój z nim.

Moje doświadczenia jeśli chodzi o auta z komisu też nie są najlepsze. Zazwyczaj miały sproro defektów.

Resztę o nim wiem, auto jest z prywatnych rąk, chodzi mi o ocenę tej konkretnej rzeczy i czy jest to możliwe - dymienie po dłuższym postoju.

Bo auto prześwietliłem już od A do Z :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski pewnie zarosły.chyba ze to tylko para wodna powstala z wody zgromadzonej w ukł.wydechowym-auto pewnie co jakis czas zapalane gaszone itd. Bierz mechanika ze sobą dasz mu 100zł niech sie określi.chyba ze gniazda pd sa wyrobione i ktoś nie chciał inwestować w naprawe... Dobre zejscie z ceny np 2000pln i zabieraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski pewnie zarosły.chyba ze to tylko para wodna powstala z wody zgromadzonej w ukł.wydechowym-auto pewnie co jakis czas zapalane gaszone itd. Bierz mechanika ze sobą dasz mu 100zł niech sie określi.chyba ze gniazda pd sa wyrobione i ktoś nie chciał inwestować w naprawe... Dobre zejscie z ceny np 2000pln i zabieraj.

Z ceny zszedł 3 tysiące ale i tak jeśli to coś poważnego to koszta mogą być znacznie wyższe a sama diagnoza kłopotliwa. Auto tak jak napisałeś było gaszone i odpalane raz na jakiś czas przez miesiąc nie ruszane z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na parę wodną,a przez kilka minut na biegu jałowym nie ma szans aby wydech w 2.5TDI się nagrzał na tyle aby ewentualna skroplona para z wydechu wyparowała.Jedź z gościem go solidnie rozgrzać i sprawdź wtedy.A najlepiej weź kogoś ogarniętego w VAG niech zrobi logi

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś napisze jakie są objawy wytartych wałków 2.5 tdi ??

bo to ponoć zmora tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie w b6.w b5 wystarcza latarka i zagladniecie przez korek wlewu oleju do silnika na krzywki 4tego cylindra. W b6 to juz jest poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknięcie tematu - to na szczęście była para wodna, o dziwo auto zachowało się tak po długim postoju, problem nie występuje na co dzień, Czyli jest to możliwe, gdyby ktoś miał kiedyś podobną zagwozdkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...