Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ropa barkowa - czy nadaje sie do AFN


teejays10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie, czy na rope barkową można śmiało zalewać do 1.9TDI AFN ? Ropa jest koloru niebieskiego. Co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 3 miesiące temu, tankowałem na stacji "krzak" ropę. Całe szczęście, że za 50zł tylko. Efektem było brak mocy auta. (nie mogłem rozpędzić się do 90km/h)... samochód się dusił na wolnych obrotach. Po 30 minutach takiej męki dolałem 30l dynamika i było już dobrze (po zalaniu jakieś 3-4 minuty czekałem na zmianę).

I odnoście do Twojej błękitnej cieczy - AFN jest z mojego doświadczenia dość wybredny co do jakości ropy. Ja mając taki dostęp do błękitnego źródła zrobił bym tak samo jak z tą trefną ropą, którą ja zatankowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakieś 3 miesiące temu, tankowałem na stacji "krzak" ropę.

...AFN jest z mojego doświadczenia dość wybredny co do jakości ropy

Oj, tak mowiac to ruszasz kijem mrowisko, musiales nalac jakiejs deszczowki/scieku do baku, ze AFNa przydusilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co proponujecie, zalać 10 litrów i zobaczyć jak będzie sie jechało ? Bo sam osobiscie nie umiem ocenić, czy to co mam to gówno, czy śmiało można lać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co proponujecie, zalać 10 litrów i zobaczyć jak będzie sie jechało ? Bo sam osobiscie nie umiem ocenić, czy to co mam to gówno, czy śmiało można lać...

Ja kiedys kupilem taki areometr do okreslania rodzaju paliwa, bialoruski wyrob, sprzedawal to jeden koles na mecie, zanurzalo sie to w ropie i pokazywal, moze takie cos poszukaj, przynajmniej wstepnie pozwoli na porownanie z luksusowym ON z CPNu np. wskaze, ze blizej tej cieczy co masz do opalu jak do ON ;)

Tutaj widze, cos podobnego:

http://archiwum.allegro.pl/oferta/oktanomierz-paliwomierz-benzynomierz-i4235996353.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedysz czytalem ze do kutrów a opal to to samo tylko inaczej zabarwiony a jaka prawda ? nw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja w Holandii tankowalem nawet czerwone normalnie palil nic nie bylo . Jeżeli kuter ma silnik diesel to afn nawet nie beknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem, ale chyba zaryzykuje... Może ktoś jeszcze sie wypowie w tym temacie: D ?

Wacha jest na prawde mocno niebieska :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam leją do tych barek ale na pewno pierwszej jakości to to nie jest.

Czy wlałbym to do swojego auta ?

Odpowiem.

NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie używanie takich specyfików. Szczęście ze nie jeżdżę na ON,chodź lpg też może się kiepskie trafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że rzecz wygląda tak samo jak z olejem opałowym - inny podatek. Jak chcesz mieć pewność poszukaj według jakich norm określany jest skład i właściwości paliwa żeglugowego i porównaj z ON ze stacji. Najłatwiej zalać z 10 litrów i zobaczyć co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tankuję u Ruskich ropę. Też jest błękitna jak cholera. Problemów żadnych nie ma jak narazie z samochodem. ;)

Podobno błękitna jest lepsza bo nie ma dodatków z jakiegoś ekoszajsu jak polska.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko żebyś mazutu tam nie zalał :decayed:

nie wlejesz nie przekonasz się, najwyżej pompe zayebiesz i będziesz wiedział ze ropa barkowa nie jest dobra do AFNa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam często z racji zawodu bunkruje ( tankuje) barki czy promy takim niebieskim olejem i mam dostęp do certyfikatów jakościowych tych paliw w skrócie mówiąc dużo gorsze parametry liczba cetanowa pozostałości po spaleniu ilość siarki ,wysoka temperatura zapłonu masakryczna liczba parafin no i często temperatura zatkania zimnego filtra okł- -5 teraz sami sobie odpowiedzmy na pytanie czy chce tym karmić swoją audi??? No i jeszcze służba celna mandat za bez akcyzowe paliwo 500 na początek i tłumaczenie z kąt gdzie i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś kiedyś czytałem że ekolodzy się do niej dobrali bardziej niż do zwykłej żeby jak najmniejsze szkody w razie wycieku powodowała, tak samo oleje do lodzi są inne i raczej gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas barkowa ropka jest zielona. Znajomy pomyka w aucie pd i nie narzekał. Pompa przepali na pewno, ja jednak bym tego do swojego autka nie zalał. Szkoda samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie lał tanie paliwo to jak podcieranie d*py szkłem chcesz zaoszczędzić a potem bedziesz to wkładal w naprawe. Zielony On to syf jest,jeżdżą na tym ale to do czasu.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie paliwa od byle kogo to zły pomysł, ropa musi być czysta i dobra, jak ktoś wali lewiznę, mówiąc prosto kradnie to po to by zarobić a nie komuś dać dobre paliwo. Jednemu odda znajomy i nawet CR się nic nie stanie a inny kupi byle co i VP zajedzie. Jak już się ktoś zdecyduje to niech pamięta o dodatku, paliwo na CPN też go posiada... w końcu ropa ma bakterie :) Ale osobiśćie ODRADZAM !

Lata lateczne temu, gdy to się BMW z 90r latało, kolega dostawał od ojca paliwo „xyz” (nie pytajcie jakie bo nie wiem), jedyna stacja w okolicy to Orlen. Różnica... kolosalna, auto dostało buta, spanie spadło.

Dzisiaj mam 2 stacje na których ciągle tankuje, dodaje do tego dodatek (5L ~100 zl, czyli z 3-4 lata) . Na paliwie z CPN przejechałem się nie raz (nawet 150 km mniej na baku przy 1,9TDI).

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się okaże że nikt w klubie na czerwonym nie śmiga,. ;)

czesem mozna wiekszy syf z byle jakiej stacji wlać i tez kupe problemów mieć,

a tak na poważnie to ciekawy jestem jakie to kolorowe ma parametry w porównaniu do normalnego,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...