Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AUDI A4 B7 1.8 T, Czujniki cofania nie działają


golona000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z czujnikami cofania audi A4 B7 1.8 T 2005 Gdy włączę wsteczny bieg słychać długi dzwiękowy sygnał ale niestety system nie działa nie sygnalizuje dzwiękiem dojazd do przeszkody. Mam pytanie jaka może być przyczyna. Pozdrawiam

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie jeszcze nie ... podepne i napisze , myslalem ze jest jakas znana wada tego typu bez podpiecia vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z czujnikami cofania audi A4 B7 1.8 T 2005 Gdy włączę wsteczny bieg słychać długi dzwiękowy sygnał ale niestety system nie działa nie sygnalizuje dzwiękiem dojazd do przeszkody. Mam pytanie jaka może być przyczyna. Pozdrawiam

Miałem to samo i okazało się, że do wymiany miałem jeden czujnik. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz zapłon, wbij wsteczny i podejdz do zderzaka a następnie przyłóż ucho do każdego czujnika. Działający czujnik będzie wydawać dzwięk typu cyk cyk cyk cyk cyk :grin:

Ten który będzie milczał jest do wymiany. Ostatnio sam zmieniałem w B6 Avant jeden czujnik. Na allegro są dostępne używane oryginały w cenie 70-100 zł lub nowy zamiennik z 2-letnią gwarancją (w przypadku B6 koszt 120 zł z przesyłką). Samo ściągnięcie zderzaka nie jest kłopotliwe, ponieważ więcej jest zabawy ze śrubkami-śrubeczkami niż prawdziwej roboty.

Faktyczny czas wymiany na spokojnie to 1,5 godziny. :hi:

Edytowane przez JózefPiłsudski
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, podpisuje się pod tematem, mam takie same objawy z tym, że jak niedawno odłączyłem akumulator to czujnik działał ok tylko że dobrze było przez jakiś tydzień a teraz dalej jest tylko długi sygnał przy wrzuceniu R, więc jeżeli przez chwilę działa dobrze to problem dalej jest z którymś z czujników? dodam że na ost diagnostyce nie było żadnych błędów od tego czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, audi a4 b7, mam dziwny problem z czujnikami, otóż raz działają raz nie. Gdy wrzucam wsteczny słyszę dług sygnałi i żaden z czujników nie działa. Na drugi dzień nagle jest dobrze i wszystkie czujniki sprawne i nie ma błędu przy wrzucaniu wstecznego. Ktoś się z tym spotkał ? Ma ktoś jakiś pomysł, skoro to nie uszkodzenie czujnika, to z czym jest problem ? Zimne luty na bezpiecznikach czy coś podobnego ?

pisząc ze nie ma błędu masz na myśli że nie ma błędów w sterowniku PDC? Podłączałeś VAG-a i nie było żadnych błędów?

Długi dźwięk sygnalizuje niesprawność układu - najczęściej padnięty czujnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze po prostu pada czujnik powoli,

odczytałeś błędy z modułu PDC? są jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam te same objawy wbijam R i słychać długi dzwięk....sprawdzałem jeden czujnik nie działa skrajny od pasarzera tył...czy da rade wymienic bez zdejmowania zderzaka i czy ktoś ma numer czujnka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem o to chodzi ze jak wrzucę wsteczny słychać długi dźwięk ale jak podjade do przeszkody czujniki nie działają. Byłem w salonie sprawdzili komputer czy są jakieś błędy okazało się że moduł nie odpowiada jak by go nie bylo (a jest ,zasilanie też do niego dochodzi ) teraz takie pytanie czy muszę koniecznie zamawiać moduł w salonie oraz go tam programować spory to koszt. Zastanawiałem się czy jak bym kupił moduł np na allegro to trzeba go programować czy nie trzeba. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...