Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka śruba do dystansu 5mm a jaka do 10mm (oszust na allegro?)


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Skontaktowałem się z człowiekiem z tej aukcji :

http://allegro.pl/dystanse-vw-audi-skoda-seat-10mm-5-112-sruby-i4631135557.html

Chciałem kupić dystanse 10mm na tył (na aukcji ma za 109zł komplet) i na przód 5mm tylko nie miał wystawionych ze śrubami więc zadzwoniłem w sprawie tych za 109 że chciałem zamówić komplet no i do tego 5mm i do nich śruby. Sam mi powiedział że zasadniczo się nie stosuje dłuższych śrub ale ja poprosiłem o dłuższe bo bezpieczeństwo itd... Razem powinno być 109 + 48zł (za jeden 5mm liczył sobie 24 zł) +śruby 40zł ( te domówione na przód po 4 zł za sztukę). Poprosiłem przez telefon żeby mi to policzył razem i przysłał smsem ile to razem ma wyjść. Policzył 240zł z przesyłką, powinien 217 bo przesyłka za pobraniem ale to odpuściłem, wysłałem adres. Paczkę dziś odbierał mój brat, właśnie wróciłem - idę do garażu a tam mam dystanse 5mm i 10mm i 10 śrub które mają stożek sporo wyższy od moich ori (może tak być?). Powinienem dostać 10x śruba 5mm dłuższa i 10x 10mm dłuższa...

Do tego moja ori śruba ma 10mm długości a te które przysłał mi ten gość mają 18mm :facepalm: -to może tak być? Nie jestem nerwowy ani kłótliwy, ale nie wiem co zrobić i do którego dystansu jest śruba mająca 18mm, tak według Was?Do tego 5mm czy 10mm? Śruby powinny być chyba dłuższe o grubość dystansu a tutaj gwint ma 8mm, no plus ten stożek.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Audi śruby nie są stożkowe tylko owalne ( sfera) . Przy ori felgach Audi nie można stosować stozkow bo nie trzymają jak trzeba i wybijają otwory w felgach aż UJ je strzeli, i smietnik.

3be82098a50af00164e8f90e1128f389.jpg

Ogólnie dodajesz do ori śruby grubość dystansu i taka ma być nowa.

To fele Audi czy inne?

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felga to rs4 italy. u mnie "długość robocza to 18mm". Śruba jest identyczna jak ta na zdjęciu z aukcji, ona jest ok?


Zresztą mam nawet smsa którego mu wysyłałem, prosiłem o dystanse 5mm + śruby i dystanse 10mm + śruby. Dystanse dostałem, a śruby mają tę długość roboczą 18mm i nie wiem do którego dystansu mam je zastosować

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to na zdjęciu jest stożek i się nie nadaje. Odkrec jedna swoją i zobaczysz że jest grzybek, owal czy jak zwał czyli sfera.

Co do długości to proste, sam gwint ma być o tyle dłuższy od oryginalnej co dystans.

Czyli jeżeli ori długość robocza jest np 15 to dodajesz dystans np. 5 i śruba ma mieć gwintu 20, czyli tej długości roboczej. Jak dasz za długie to zablokuje kolo a jak za krótkie to może odpaść w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moja ori śruba ma 10mm + dystans 5mm to 15 mm powinna nowa mieć - to przód. Na tył z kolei śruby powinny mieć 20 mm. Zamiast dostać 10x śruba 20mm i 10x śruba 15mm to dostałem 10x 18mm. A co to ori to masz rację, jest grzybek... no nic, dzwonię do pana jutro i będę go w tym temacie uświadamiał. Podejrzewam że może mi robić trudności ze zwrotem bo za pobraniem i nie dość że niekompletny zestaw to jeszcze stożek a nie grzybek... co za partanina :angry: Zastanawiam się czemu niektorzy śmigają na dystansach 5mm i na ori śrubach - nie dłuższych - czytałem o tym nawet na forum, że to nic nie szkodzi.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na ogół ori wystaje z drugiej strony o około 5 mm wiec teoretycznie dobrze trzyma ale na styk przy 5 dystansie. Ale to na blaszane feldze. Przy Alu juz ze dwa lub 5 mm się robi krócej i może być problem jak dołożysz dystans.

Ale i tak stożek rozpierniczy Ci felgi.

Mniej więcej po rdzy widać ile była za długa, i ile jest zapasu na logikę.

Ogólnie gdyby to były sfery to te 18 na przód bym próbował. Jak będą za długie to kołem nie zakrecisz i będziesz wiedział ze źle jest.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniło się trochę. Paczkę przyjmował mój brat i była dodatkowa paczka ze śrubami, teraz mam 20 śrub 18 mm, czyli śruba 18 mm nie nadaje się do dystansu 10mm, od biedy będzie pasowała do dystansu 5mm. Do tego bardzo prawdopodobne że zniszczę sobie felgi, nie wiem sam co mam temu panu przez telefon powiedzieć, chciałem mu oddać to wszystko ze względu na to że brakuje śrub...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z allegro cię nie oszukał.

Kupiłeś to co na zdjęciu.

To ty zamówiłeś zły towar a winę zwalasz na sprzedającego.

Najpierw się patrzy i mierzy, potem zamawia a nie tak na oko.

Masz 10 dni na oddanie towaru i zwrot kasy.

Nie musisz podawać powodu.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - ja odnośnie oszukania miałem na myśli brak 10 śrub, jak przeczytasz dokładniej to się połapiesz, teraz wszystko się zgadza po kątem ilości. Jeszcze obczaję jakie ja mam tam gniazdo w tych swoich italy alusach bo może podejdzie. Z tego co czytam w necie to większość aftermarketowych alufelg ma gniazda właśnie pod stożek.

Tak po prawdzie kupowałem śruby do audi i on mi powiedział że to zestaw do audi, zakładając że mam ori felgi sprzedał mi śruby na odpi*rdol bo powinienem mieć kuliste a nie stożkowe. Zatem sprzedał mi złe i jeżeli nie będą pasowały to wina jest jego. To tak jakbym zamawiał opony na felgę 7,5 sprzedającego prosił żeby pasowała na felgę a on mi przysłał 255. Przypominam że nie wziąłem "kup teraz" na allegro, zadzwoniłem, porozmawiałem i poprosiłem o kuriera za pobraniem.

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Italy to gniazdo może być pod stożek, ja mam takowe.

Sprawdź dobrze u siebie.

Jeśli śruby będą za długie to można je skrócić.

Jeśli za krótkie to zadzwoń do gościa niech ci wymieni na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sprawdzę dziś, teraz jestem w pracy o w sumie mam wolne ale nie będę kręcił lewarkiem na parkingu ;)

Dokładnie tak to u mnie wygląda. Nie moje zdjęcie - mnie nowa śruba jest minimalnie dłuższa.

dsc00239_159.jpg

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź gniazdo w feldze bo jeśli to podróby to może być tam stożek.

Jak kupiłem auto to też złe śruby miałem ale szybko się gapnąłem i wymieniłem.

Inaczej wylądowałbym w rowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że to będzie widać bez wątpliwości jak ściągnę felgę czy stożek czy kuliste gniazdo? Do tej pory miałem tam takie jak na tej fotce powyżej...dobra a długość? U mnie ori ma 10mm - długość robocza. Te nowe ze stożkiem mają po 18mm dł. roboczej. Dystanse to odpowiednio 10mm i 5mm. Czyli z tyłu będzie 2mm za krótko a z przodu będzie mi wystawało 3mm - patrząc na samą długość roboczą :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu to pewnie będzie dobrze, gorzej z tyłem. Przy gownianych dystansach koła wiszą juz tylko na srubach bo nie ma kołnierza centrujacego wiec lepiej uważać.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz pomóc sobie plasteliną, wciskasz,wyciągasz i masz pewność.

Co do długości roboczej ci w tej chwili nie podpowiem bo nie pamiętam.

Trzeba zmierzyć głębokość gwintu w piaście.

Za krótka źle i za długa źle.

Tu już trzeba pomóc sobie suwmiarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o tym kołnierzu centrującym sporo czytałem a na koniec zapomniałem tak się zająłem tymi śrubami :( Zobaczymy teraz czy mi będzie biło czy nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie.

Gwintu musi wystawać 20 mm, niezależnie czy bez dystansu czy z nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sprzedającego, wykręcał się na początku że mu powinienem powiedzieć że kuliste, ale dopatrzyłem się że jedna z tych 20 jest grzybek a reszta stożki. Dogadaliśmy się że ja odeślę a on mi przyśle okrywając koszty przesyłki. Z tym że mam dwa pytania, po założeniu tego dystansu 10mm koło na piaście trzyma mi się może na 2-3mm, zakładam że to jest źle? Jak tak to najwyżej wymienię te moje 10mm na szersze z pierścieniem i oddam do stoczenia jak już mi wymieni te śruby.

Drugie pytanie to takie, że pomiędzy felgą a piastą występuje schodek ( dystans jest mniejszy/niższy) jak na tej fotce

6518_493521067382964_1969836580_n%5B1%5D

- może tak być?

Edytowane przez Awra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schodek to pikus jak nie wiekszy niz 1 cm.Na feldze widac gdzie stykała sie z piastą ,jezeli dystans zakrywa miejsca styku to OK.

Teraz jezeli o dystans biega to jezeli nawet szerszy dasz na tokarke to niestety po pierscieniu centrujacym zostanie wspomnienie.Żeby był z pierscieniem musi miec 12 - 15 mm innej opcji nie ma i nie bedzie.Chyba ze stoczysz pierscien na piascie.Znaczy skrócisz. [emoji12]

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...