Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Smartfon do nawigacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślę nad zmianą mojego mio 480 na jakiegoś taniego smarta w roli nawigacji. Szukam czegoś pokroju goclever quantum 400 (trochę mało ramu :( ) Generalnie ma toto obsługiwać sygica , nie interesują mnie inne funkcję poza GPS, GLONASS , ekranem 4-5 cali i w miarę szybkim działaniem jak na możliwości sprzętu do 300pln. Ostatnio na rynku pełno chińczyków w stylu lenovo itp. Jeżeli ktoś z Kolegów stosuje takie rozwiązanie proszę o podanie modeli i opinii jak się sprawują w roli navi. Btw. jak ktoś chce moje bardzo mało używane i w bdb stanie mio z wgraną automapą to zapraszam na pw. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto kupować smartfona tylko do nawigacji, lepiej jakąś używaną nawigację, a w tej cenie jest co szukać ;) Ja z swojej strony polecam larka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga Galaxy Trend i używam na nim AutoMapy.

Jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Sygic :)

Jak dobrze poszukasz na forach systemu Android to i znajdziesz kupony rabatowe 25% na zakup dożywotniej licencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Sygic :)

Jak dobrze poszukasz na forach systemu Android to i znajdziesz kupony rabatowe 25% na zakup dożywotniej licencji.

Założyciel tematu nie pyta czego używasz :)

Czytajcie ze zrozumieniem, bo niepotrzebny offtop leci.

Kolega pyta o smarta do nawigacji, więc odpowiadajcie na temat, a nie bez sensu piszecie żeby coś napisać :facepalm:

Do 300 ,- raczej ciężko będzie znaleźć smartfona, który byłby szybki i miał 5 cali. Jeśli miałby być tylko do nawigacji to zostaw tą navi co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GoClever Insignia 5 (tylko koszt niecałe 600zł) i do tego karte a Areo i net i nawigacja za FREE.Używałem kiedyś Sygica,ale kilka razy mnie rozczarował.Ma fajne przydatne bajery,ale po sprawdzeniu Yanosika nie chcę innej :D Zresztą Yanosik z pakietu danych jak sprawdzałem po około 800km zjadł mniej niż 10mb ;p No i nie chcę Cię martwić ale GoClevery nie mają Glonassa :( Ale w niczym to nie przeszkadza,troszkę dłużej szuka sygnału(mi to nie przeszkadza,bo nie trwa to jakoś bardzo długo...).Tyle ode mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu coś ze nie warto smartfona do nawigacji. Pany dziś naviexpert, automapa, czy yanosik lub rysiek, to interaktywny system który pokazuje suszarki, miski, roboty drogowe, korki itp. Ale musi mieć możliwość połączenia z internetem. Taka zwykła nawigacja to już badziew.

Co do fona to na zasadzie cena jakość polecam Xperia E3 - 699zl, lub Xperia M2 - ok 899zl.

Oba LTE i 1GB ramu.

Ewentualnie z dziwolagow Huawey P6 lub P7.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy yanosik ściąga dane z wyprzedzeniem? Z doświadczenia wiem, że nie mam dostępu do neta na całej trasie :kwasny: Co z krajami poza Polską ? Głównym powodem zmiany navi na smarta jest powolne działanie mio480 , jednak automapa wymaga więcej niż 400mhz i 128mb ramu. Smartfony do 300pln mają ok 1,2ghz x 4 i 512-1024mb ramu i na mój rozum sygic powinien działać. Może któryś z Kolegów ma navi zaisntalowaną na budżetowym smarcie i się wypowie ?

Edytowane przez mo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanosik co jakis czas robi aktualke na trasie ktora jedziesz.I masz na biezaco radary,syraz wiejska,wypadki,objazdy i co tylko.Sporo juz km zrobilem na nim i ratuje czasem dupsko ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z yanosika, głównie po to aby być powiadamianym o kontrolach i radarach. Mam go na telefonie Kazam5 który spoko sobie radzi z tą apką. Mam też najnowszą automape ale telefon słabo sobie z nią radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Może któryś z Kolegów ma navi zaisntalowaną na budżetowym smarcie i się wypowie ?

Ja już się wypowiedziałem.

Patrz mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zauważcie, że kolega mo2 wyjeżdża poza granice. Wiekszość aplikacji-nawigacji na smartfony potrzebuje neta. Mało bo mało ale potrzebuje transferu. A on jest masakrycznie wysoki w krajach UE :facepalm:

Także pod tym względem wygrywa tradycyjna nawigacja, bo takowego transferu bodajże nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...