Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Webasto DIESEL oraz wentylacja postojowa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam pojęcia, kodowanie jest ori i webasto się nie załącza. Można to zmienić, żeby działało automatycznie jedno i drugie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz :

*** Dodatkowo mozemy uruchomic dogrzewanie silnika ( zawór N279) :

Audi_A4_8K_STG18-Standheizung-Motorvorw%


18 Weabasto ---> Coding - 07 ---> Long Coding Helper ---> Byte 0 Bit 3 zmiana z 0 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

montowalem wczoraj webasto u siebie, pociaglem cala wiazke i wyszystko zostalo podlaczone, narazie tylko po to zeby jutro zdjac ochrone komponentu tylko teraz pojawil sie maly problem, otoz po zakodowaniu wszystkiego komp nie chce mi sie polaczyc ze sterownikiem i teraz nie wiem czy to kwestia ochrony czy zle podlaczonej wiazki i moze uszkodzonego sterownika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

montowalem wczoraj webasto u siebie, pociaglem cala wiazke i wyszystko zostalo podlaczone, narazie tylko po to zeby jutro zdjac ochrone komponentu tylko teraz pojawil sie maly problem, otoz po zakodowaniu wszystkiego komp nie chce mi sie polaczyc ze sterownikiem i teraz nie wiem czy to kwestia ochrony czy zle podlaczonej wiazki i moze uszkodzonego sterownika...

bez komunikacji nie ściagniesz CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko.A nie prościej kłaść do naszych wozów analogowych ogrzewań postojowych? podłączasz sobie do tego moduł gsm i uruchamiasz z każdego miejsca w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko.A nie prościej kłaść do naszych wozów analogowych ogrzewań postojowych? podłączasz sobie do tego moduł gsm i uruchamiasz z każdego miejsca w polsce.

A po co uruchamiać z drugiego końca Polski ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orientujecie się jakie graty są potrzebne do Seata Exeo 2010 koniec roku z silnikiem CAHA ?

Najprościej będzie Ci znależć na allegro gotowy zestaw Webasto thermo top c analogowe 12v i do tego moduł gsm do sterowania albo pod pliota zależy czego oczekujesz. Komplet około 2 tys bez montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z was problem z ogrzewaniem po zalaniu innego paliwa niż zwykle ? Chodzi mi dokładnie o paliwo z niemieckiego Arala V-Pover czy jak to się tam nazywa, o kolorze wody (w pierwszej chwili myślałem, że to benzyna, ale po zapachu faktycznie był to diesel) :) Zalałem to ustrojstwo i faktycznie samochód bardziej żwawy i mniej pali, ale wystąpił problem w webasto. Raz załapało raz nie, strasznie dymiło przy rozruchu i sporo błędów w sterowniku. Po zalaniu normalnego paliwa wszystko wróciło do normy. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem, ale przynajmniej tak mi się wydaje :decayed:

Posiadam fabrycznie zamontowane ogrzewanie postojowe w A4 B8, wcześniej miałem a4 b7 też z fabrycznie montowanym ogrzewaniem i mam wrażenie że zasięg pilota w b7 był przynajmniej trzykrotnie większy niż w B8, baterie wymieniałem już dwa razy!!! może jest to przyczyna przyciemnienia szyb bocznych!? Komp nie wypluwa żadnych błędów!!! jeżeli ktoś ma pomysł co i jak może być nie halo, to będę wdzięczny. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze jest słabszy zasieg :wink: ja u siebie nie porownywałem bo nie maiłem takiej potrzeby :decayed:

Moze ktos mi podpowiedziec czy w silnikach CAHA był taki dodatkowy zawor od strony silnika ?

Weze wychodza od sciany grodziowej i ida do tego własnie zaworka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robie u kolegi webasto i nie wiem czy mu go zostawic czy nie

Z drugiej strony nigdzie nie ma zadnej wtyki czy wezyka podcisniowego


Miał ktoś z was problem z ogrzewaniem po zalaniu innego paliwa niż zwykle ? Chodzi mi dokładnie o paliwo z niemieckiego Arala V-Pover czy jak to się tam nazywa, o kolorze wody (w pierwszej chwili myślałem, że to benzyna, ale po zapachu faktycznie był to diesel) :) Zalałem to ustrojstwo i faktycznie samochód bardziej żwawy i mniej pali, ale wystąpił problem w webasto. Raz załapało raz nie, strasznie dymiło przy rozruchu i sporo błędów w sterowniku. Po zalaniu normalnego paliwa wszystko wróciło do normy. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ?


Sprawdze pozniej w ELSIE czy czasem nie ma wzmanki o paliwie BIO :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu ,w A5 antena od telestartu jest w antenie dachowej ,wiec jeśli w B8 jest tak samo to przyciemnienie szyb nie będzie miało wpływu na zasięg.

Na początku tez miałem problem z zasięgiem ,ale ja webasto sam montowałem i miałem jakiś kiepski kabel od anteny ,po wymianie działa z daleka ,na otwartej przestrzeni z ponad 400m załącza bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma problemu z zasięgiem, lapie nawet w szafie na drugim koncu mieszkania.

Grzesiu z tego co pamietam to jest ten zaworek u mnie ale sprawdze jutro rano

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalone, czy zapalone :grin:

Mam dla Ciebie fotę o którą pytałeś

http://www.directupload.net/file/d/4190/8dgtzk2o_jpg.htm

Edytowane przez bigjasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to miejsce :wink:

Miedzy silnikiem a sciana grodziowa jest ten zawor ( sprawdz po weżach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm i to jest to miejsce.... z lewej widzisz kielich od amorta, albo lepiej zrób zdjęcie widok z góry i pokaż :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm i to jest to miejsce.... z lewej widzisz kielich od amorta, albo lepiej zrób zdjęcie widok z góry i pokaż :decayed:

Zrobie fotke tego zaworka

Tu masz aluminiowe rurki co ida do pieca a mi trzeba fotke to co jest na srodku auta :wink: bardziej z prawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...