Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Webasto DIESEL oraz wentylacja postojowa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odkręcić pompe paliwa w zbiorniku? Jest tam biała nakrętka ale nie mogę tego ruszyć nawet młotkiem....

Edytowane przez mateusz16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odkręcić pompe paliwa w zbiorniku? Jest tam biała nakrętka ale nie mogę tego ruszyć nawet młotkiem....

Z kolegą na dwa śrubokręty, lub samemu co 90 stopni przesuwaj po nakrętce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, prawdopodobnie siadła mi świeca żarowa w piecyku. nr: 8K0963319, z tego co patrzę u wujka google to tylko orginał za prawie 100Euro :facepalm: macie może sprawdzone zamienniki dobrej jakości???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko. posiadam fabrycznie zamontowane webasto 4H0 265 105 E i sterownik do pilota 8K0 963 271 problem polega na tym że nie mam pilotów i zastanawiam się czy dokupić taki bez wyświetlacza do tego sterownika i zaadoptować czy może da się bez większych problemów wymienić na ten 4H0 963 511 i pilot z wyświetlaczem chyba że do tego mojego można zaadoptować taki z wyświetlaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, g0tony napisał:

mam takie pytanko. posiadam fabrycznie zamontowane webasto 4H0 265 105 E i sterownik do pilota 8K0 963 271 problem polega na tym że nie mam pilotów i zastanawiam się czy dokupić taki bez wyświetlacza do tego sterownika i zaadoptować czy może da się bez większych problemów wymienić na ten 4H0 963 511 i pilot z wyświetlaczem chyba że do tego mojego można zaadoptować taki z wyświetlaczem?


wydaje mi sie ze bez problemu mozesz to zaadoptować  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wrclaguna said:


wydaje mi sie ze bez problemu mozesz to zaadoptować  :)

Czyli moge zakupić pilot z wyświetlaczem i będzie działać z moim sterownikiem 8K0 963 271?

Czy musze wymienić sterownik z pilotem z wyświetlaczem?

Czy po takiej wymianie na inny sterownik wszystko będzie działać bez problemu czy trzeba coś przeprogramować?

Czy programowanie czasowe z pilota będzie działać? 

Czy pilot adoptuje się  18 Aux heating-> Basic Setting-> chanel 004 ?

Edytowane przez g0tony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.08.2016 o 12:31, ciubas napisał:

Mam pytanie, czy URUCHOMIENIE WENTYLACJI AUTA jest dostępne wyłącznie z webasto?

Jak wiemy nasze samochody się bardzo nagrzewają na słońcu i taka wentylacja mogła by dużo pomóc. Jak to wygląda?

Bo nie potrafię znaleźć nigdzie info, czy to jest niezależne czy można zaprogramować i ustawić w zależności od temperatury np. w środku aby w zimę się nie włączało.

Mam też wentylację w opcjach Klimatyzacji...wył /auto...

Na jakiej zasadzie to działa jeżeli jest na auto?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, g0tony napisał:

Czyli moge zakupić pilot z wyświetlaczem i będzie działać z moim sterownikiem 8K0 963 271?

 

sprawdz czy masz instalacje antenowa pierwsze

23 godziny temu, g0tony napisał:

 

Czy musze wymienić sterownik z pilotem z wyświetlaczem?

 


sam pilot wystarczy

23 godziny temu, g0tony napisał:

 

 

Czy programowanie czasowe z pilota będzie działać? 

 


w tym nowym to nie wiem

23 godziny temu, g0tony napisał:

 

Czy pilot adoptuje się  18 Aux heating-> Basic Setting-> chanel 004 ?

 


trzeba sprawdzic w VCDS  bo ja robiłem kiedyś VASEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piecem 4H0 bedzie dzialal pilot z wyswietlaczem ,jest to nawet w kodowaniu - wybiera sie typ pilota ,te same piece sa rowniez w A7 ,A6 C7 itp.

Pilot da sie przyuczyc VCDS-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcinOslo napisał:

Z piecem 4H0 bedzie dzialal pilot z wyswietlaczem ,jest to nawet w kodowaniu - wybiera sie typ pilota ,te same piece sa rowniez w A7 ,A6 C7 itp.

Pilot da sie przyuczyc VCDS-em.

Marcin  pamietasz kanał  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam ,musialbym sprawdzic.

Ale wiem ze przyucza sie w nastawach podstawowych ,nie w adaptacjach.

Ori VCDS ma podpowiedzi ,jest to opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2017 o 19:23, MarcinOslo napisał:

 

Z piecem 4H0 bedzie dzialal pilot z wyswietlaczem ,jest to nawet w kodowaniu - wybiera sie typ pilota ,te same piece sa rowniez w A7 ,A6 C7 itp.

 

Możesz napisać gdzie się koduje typ pilota? Bo przyuczanie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VCDS  ma podpowiedzi :wink:  wchodzisz w nastawy podstawowe i wybierasz opcje przyczenia pilota

wciskasz OFF  ( 1 s.)  a na kompie wyskakuje ci komunikat ON   OFF  i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

VCDS  ma podpowiedzi   wchodzisz w nastawy podstawowe i wybierasz opcje przyczenia pilota

wciskasz OFF  ( 1 s.)  a na kompie wyskakuje ci komunikat ON   OFF  i tyle

Pilot z ekranem nie ma przycisku off, cos nie mogę go sparować. Próbuje według instrukcji i nie działa.

Coś mi się wydaje że wprowadziliście mnie Panowie w błąd i pilot z wyświetlaczem który kupiłem 4H0963511C nie będzie działał z odbiornikiem który mam  8K0 963 271.

a4-webasto.jpg

Edytowane przez g0tony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj
Od 10.2010 stopniowo będą wprowadzane ogrzewania postojowe z J364 o numerze części 4xx xxx  xxx. W przypadku tych ogrzewań postojowych wersja pilota (z wyświetlaczem lub bez wyświetlacza) musi być prawidłowo zakodowana w J364

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, wrclaguna napisał:
Od 10.2010 stopniowo będą wprowadzane ogrzewania postojowe z J364 o numerze części 4xx xxx  xxx. W przypadku tych ogrzewań postojowych wersja pilota (z wyświetlaczem lub bez wyświetlacza) musi być prawidłowo zakodowana w J364

Zgadza się ale żeby działał pilot z wyświetlaczem musi być odpowiedni odbiornik dla takiego pilota. 

4H0 963 511(pilot) -> 4H0 963 271(odbiornik)

8K0 963 511 (pilot) -> 8K0 963 271 (odbiornik)

Inaczej nie uda się sparować tak wyczytałem na zagranicznym forum. Zamówiłem odbiornik pod pilot z wyświetlaczem i spróbuje je sparować. Czytałem że może być problem z niektórymi funkcjami pilota z wyświetlaczem ale generalnie działa. Jak wymienię odbiornik i zadziała to napisze jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze  4H0 963 271   nigdy nie wystepował w A4 B8  :eusathink:

Moze kodowaniem odpalisz :wink:


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem sterownik na ten 4h0 i w kodowaniu aux heat zmienilem na 5D2100 tam była opcja do wyboru "remote control display" albo coś podobnego. Sterownik zadziałał i pilot się sparował ten z wyświetlaczem. Ogrzewanie można uruchomić ale zawsze startuje z czasem ustawionym na mmi np.15min a na pilocie jest min 10min i dalej co 10min. Niestety jaki czas by nie wybrać to startuje na 15min. Godziny startu tez nie można ustawić z pilota  .  Jedynie widać ile jeszcze czasu zostało do wyłączenia no i można wyłączyć. Macie jakiś pomysł czy da się to jakoś przeprogramować skoro takie piloty były dostępne w tych samochodach żeby działały wszystkie funkcje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, g0tony napisał:

Zmieniłem sterownik na ten 4h0 i w kodowaniu aux heat zmienilem na 5D2100 tam była opcja do wyboru "remote control display" albo coś podobnego. Sterownik zadziałał i pilot się sparował ten z wyświetlaczem. Ogrzewanie można uruchomić ale zawsze startuje z czasem ustawionym na mmi np.15min a na pilocie jest min 10min i dalej co 10min. Niestety jaki czas by nie wybrać to startuje na 15min. Godziny startu tez nie można ustawić z pilota  .  Jedynie widać ile jeszcze czasu zostało do wyłączenia no i można wyłączyć. Macie jakiś pomysł czy da się to jakoś przeprogramować skoro takie piloty były dostępne w tych samochodach żeby działały wszystkie funkcje?

 

a jak ze zmianą temperatury?? jest możliwość.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...