Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Webasto DIESEL oraz wentylacja postojowa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszym rysunku webasto najpierw podgrzewa wnetrze auta a dopiero pozniej silnik ,na drugim dzieje sie to rownoczesnie.

Przy ori webascie zmienia sie to kodowaniem zaworu N279.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie od pewnego czasu lampka na pilocie po uruchomieniu webasto mruga na czerwono tj. wciskam przycisk na pilocie świeci kontrolka na zielono i potem zaczyna mrugać na czerwono, więc tak jakby sygnalizowało błąd niesprawność. Mimo mrugania na czerwono webasto normalnie się uruchamia. Podłączałem vaga i nie ma żadnych błędów. Ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna mrugania diody na czerwono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba bateria ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GreGoriO napisał:

Słaba bateria ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wymieniłem baterię w pilocie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

jako nowy narybek jestem zielony w temacie, to mi wybaczcie, mimo studiowania tego tematu

zamierzam zebrać cześci
Wg załączonego foto muszę zabrać trochę gratów, tylko sterownik by musiał przyjść 4H0898919M, aby był pilot z wyświetlaczem.

Jest ktoś może z WLKP, lub okolice Kalisza, kto potrafił by mi pomóc ogarnąć cały temat, bo z montażem to polegnę po otwarciu maski, a gdzie tu kodowanie;) 

mms_img-1880987462 (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie idzie lato a jest problem z uruchomieniem wentylacji postojowej - klima 3 sterfy i  MMI 3G High

zrobione poniższe ustawienia i nie ma opcji na MMI

[5F – Information Electr.] [Coding – 07] -> Long Coding Helper -> Byte 6
Bit 1 – Set to 1
[Hidden menu] [car] [cardevicelist] [Auxiliary heating] Enable
[08 – Auto HVAC] [Coding – 07] -> Long Coding Helper -> Byte 1
Bit 3 – Set to 1
Bit 4 – Set to 1

może coś jeszcze trzeba przekodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy webasto jakos osobno sie odpowietrza? Przy stluczce zagniotlo aluminiowe weze przy filtrze powietrza, przy wymianie ucieklo troche plynu z webasto... na zbiorniku wyrownawczym nie ubylo nix... wymienilem weze, odpalilem auto webasto ruszylo normalnie, zadymiło zasmierdzialo spalinami, popracowało około minuty i zgaslo i wiecej nie chce ruszyc... nawiewy dmuchaja ale webasto probuje sie odpalic i po chwili gasnie i cisza... i tu pytanie czy ono sie zapowietrzylo? Czy cos innego jeszcze sprawdzac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2018 o 20:35, lumberjack napisał:

Panowie czy webasto jakos osobno sie odpowietrza? Przy stluczce zagniotlo aluminiowe weze przy filtrze powietrza, przy wymianie ucieklo troche plynu z webasto... na zbiorniku wyrownawczym nie ubylo nix... wymienilem weze, odpalilem auto webasto ruszylo normalnie, zadymiło zasmierdzialo spalinami, popracowało około minuty i zgaslo i wiecej nie chce ruszyc... nawiewy dmuchaja ale webasto probuje sie odpalic i po chwili gasnie i cisza... i tu pytanie czy ono sie zapowietrzylo? Czy cos innego jeszcze sprawdzac?


a jakie błedy sa ?  moze zablokował je sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dzięki za odpowiedź :) nie pamiętam już co tam było, ale po wykasowaniu od razu usłyszałem 'bulgnięcie' płynu i ruszyło :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2014 o 17:13, wrclaguna napisał:

Przyporządkowanie gniazd we wtyczce 6-stykowej (przewód w samochodzie do urządzenia grzewczego)

1 - Przewód danych do magistrali danych (magistrala CAN High).
2 - Przewód danych do magistrali danych (magistrala CAN Low).
3 - Sterowanie zaworu odcinającego płyn chłodzący układu ogrzewania -N279-.
4 - Sterowanie pompy dozującej -V54-.
5 - Obecnie niewykorzystane.
6 - Przewód danych od odbiornika zdalnego sterowania ogrzewania postojowego -R64-

witam.jestem na etapie podpinania instalacji elektrycznej. możecie mi powiedzieć gdzie mam podpiąć  przewód 1 i 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie poprawcie mnie jeśli się mylę ale czy podczas ogrzewania postojowego (silnik nie pracuje)ciepło jest doprowadzane tylko do ogrzewania wnętrza kabiny czy również podgrzewa silnik bo według tego schematu to mam wątpliwości. web9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcinOslo napisał:

Zalezy od kodowania zaworu N279.

Możesz rozwinąć myśl.jakie są opcje kodowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*** Dodatkowo mozemy uruchomic dogrzewanie silnika ( zawór N279) :

18 Weabasto ---> Coding - 07 ---> Long 18 Weabsto ---> Coding - 07 ---> LongCoding Helper ---> Byte 0 Bit 3 zmiana z 0 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wrclaguna napisał:

*** Dodatkowo mozemy uruchomic dogrzewanie silnika ( zawór N279) :

18 Weabasto ---> Coding - 07 ---> Long 18 Weabsto ---> Coding - 07 ---> LongCoding Helper ---> Byte 0 Bit 3 zmiana z 0 na 1

ale co rozumiesz przez ''dogrzewanie silnika''.Silnik wyłączony, webasto grzeje kabinę i silnik  czy silnik włączony i webasto pomaga silnikowi szybciej osiągnąć  temperaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MisiekQa4b8 napisał:

ale co rozumiesz przez ''dogrzewanie silnika''.

Webasto pomaga silnikowi szybciej osiągnąć  temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...