Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Webasto DIESEL oraz wentylacja postojowa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.10.2019 o 06:27, wrclaguna napisał:


Daj scan z sterownika 18 webasto

 


 

Adres 18: Ogrzew.pomocn. (J364)       Plik etykiet: Brak
   Oznaczenie elementu SW: 8K0 265 105 A    HW: 8K0 265 105 A
   Komponent: Standheizung  H07 0040  
   Weryfikacja: 11001001    Numer seryjny: 20080412132614
   Kodowanie: 5D0000
   Kod serwisu: WSC 06335 000 00000
   VCID: 275CC30056ED157988-8072

01207 - Sterownik dodatkowego ogrzewania (J364)
            004 - Brak sygnału / brak komunikacji - Sporadyczny
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00100100
                    Priorytet błędu: 2
                    Częstość błędu: 8
                    Wew.licznik błędów: 32
                    Przebieg: 239965 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2019.11.03
                    Czas: 09:44:31

i dodatkowo scan z silnika

Adres 01: Silnik (J623-CAGA)       Plik etykiet: 03L-906-022-CAG.clb
   Oznaczenie elementu SW: 03L 906 022 JM    HW: 03L 906 022 B
   Komponent: R4 2.0l TDI   H01 9978  
   Weryfikacja: 11H01---    
   Kodowanie: 0104002C18172118
   Kod serwisu: WSC 06335 123 12345
   Zbiór danych ASAM: EV_ECM20TDI03L906022JM A01011
   ROD: EV_ECM20TDI03L906022B.rod
   VCID: 79F8D578F8D95389AE-802C

Znaleziono 1 błąd:
4862 - Brak komunikacji ze sterownikiem ogrzewania postojowego
          U0166 00 [036] - -
          Sporadyczny - Niepotwierdzony - Testowany od skasowania kodów błędów
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 00000001
                    Priorytet błędu: 6
                    Częstość błędu: 3
                    Przebieg: 239975 km
                    Data: 2019.11.03
                    Czas: 11:35:04

                    Prędkość obrotowa silnika: 831.00 /min
                    Unormowana wartość obciążenia: 27.5 %
                    Prędkość pojazdu: 0 km/h
                    Temperatura płynu chłodzącego: 82 °C
                    Temperatura powietrza zasysanego: 19 °C
                    Ciśnienie atmosferyczne: 970 mbar
                    Napięcie zacisku 30: 14.060 V
                    Licznik cykli wyuczania po OBD: 40
                    Liczba obrotów wału korbowego (obr./min.): 831.0 /min
                    Prędkość pojazdu: 0.00 km/h
                    Temperatura zewnętrzna: 14.2 °C
                    Napięcie w instalacji elektrycznej - zacisk 30: 14060 mV
                    Bus Diag st Node 0-Bit 0: 00000000
                    Ograniczenie: pedał przyśpieszenia: 0.0 Nm
                    Temperatura sterownika: 35.1 °C

 

te te błędy pojawiają się zawsze tak samo no i jeszcze taki sam błąd zapisuje się na klimatroniku

Edytowane przez yuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, wrclaguna napisał:

Wszystkie błedy zwiazane sa z komunikacja WEABASTA

Do sprawdzenia okablowanie

oczyścić wszystkie połączenia np środkiem do styków ? miernikiem posprawdzam przejścia przy końcówkach itp

sprawdzę w weekend , ale jak dalej będzie to samo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yuch napisał:

oczyścić wszystkie połączenia np środkiem do styków ? miernikiem posprawdzam przejścia przy końcówkach itp

sprawdzę w weekend , ale jak dalej będzie to samo ?


Masa zasilanie  bezpiecznik tez do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2019 o 06:44, wrclaguna napisał:


Masa zasilanie  bezpiecznik tez do sprawdzenia

hej , sprawdziłem i wszytko ok , oczyściłem styki sprawdziłem masy itd i błędu nie ma napięcia ok . uruchomiłem  webasto - wystartowało i po osiągnięciu 260 st  wyskoczył bład 1406 a wraz z nim w canie bład jak przedtem ( 01207 - Sterownik dodatkowego ogrzewania (J364)

i tu nasuwa mi się pytanie czy ten błąd ze sterownikiem nie jest związany z błędem 1406 , w silniku nie ma błędu jak przedtem jedynie w webasto 1406

jutro wyciągam webasto możne zabrudzone w środku + zasyfiała świeca ? a icz do ponownego złożenia jakieś o ringi kupić ?

Edytowane przez yuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody błedow masz na 1 stronie
 

01406 01407 brak powstania płomienia - jeśli w ogrzewaniu postojowym po wielokrotnych próbach jego uruchomienia nie dochodzi do prawidłowego powstania płomienia lub kilka razy z rzędu występuje usterka Przerwanie plomienia, przy czym w międzyczasie nie miało miejsca prawidłowe działanie (do ogrzewania postojowego zostało wtłoczone więcej niż ok. 70 ml (cm3) paliwa), ogrzewanie postojowe zostaje zablokowane (w ogrzewaniu postojowym może znajdować się zbyt dużo paliwa). Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie włączone dopiero po odczytaniu i skasowaniu pamięci usterek.
Ogrzewanie zostaje zablokowane np. po zapisanej w komputerze sterującym ogrzewania dodatkowego liczbie prób uruchomienia, przy których nie doszło do powstania płomienia, jednocześnie może zostać przełączone na usterkę Przerwanie plomienia lub Ponowne przerwanie płomienia. Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie uruchomione dopiero po skasowaniu pamięci usterek.
Jeśli przyczyna tej usterki nie leży w zakresie zasilania paliwem, lecz np. po stronie układu wydechowego, to podczas każdej próby uruchomienia paliwo jest tłoczone do ogrzewania postojowego.
Jeśli zostanie wyświetlona ta usterka, przyczyną może być nieprawidłowe ułożenie przewodu poboru paliwa w zbiorniku paliwa. Dlatego w przypadku tej usterki należy sprawdzić wielkość dawki wtrysku przy napełnionym nie więcej niż 1/3 zbiorniku paliwa.
Jednostka rozpylająca jest przymocowana śrubą do wałka dmuchawy powietrza spalania , jeśli śruba ta została nieprawidłowo zamontowana, to podczas trybu spalania może się ona poluzować .
Aby w ogrzewaniu postojowym nie mogła zebrać się krytyczna ilość paliwa, komputer sterujący ogrzewania dodatkowego wyłącza ogrzewanie postojowe, gdy tylko zostanie wtłoczona obliczona ilość paliwa (maks. 70 cm3) i przez czujnik płomienia nie został rozpoznany płomień (np. po 3 próbach uruchomienia z powtórzonym uruchomieniem).


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 06:47, wrclaguna napisał:

Kody błedow masz na 1 stronie
 

01406 01407 brak powstania płomienia - jeśli w ogrzewaniu postojowym po wielokrotnych próbach jego uruchomienia nie dochodzi do prawidłowego powstania płomienia lub kilka razy z rzędu występuje usterka Przerwanie plomienia, przy czym w międzyczasie nie miało miejsca prawidłowe działanie (do ogrzewania postojowego zostało wtłoczone więcej niż ok. 70 ml (cm3) paliwa), ogrzewanie postojowe zostaje zablokowane (w ogrzewaniu postojowym może znajdować się zbyt dużo paliwa). Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie włączone dopiero po odczytaniu i skasowaniu pamięci usterek.
Ogrzewanie zostaje zablokowane np. po zapisanej w komputerze sterującym ogrzewania dodatkowego liczbie prób uruchomienia, przy których nie doszło do powstania płomienia, jednocześnie może zostać przełączone na usterkę Przerwanie plomienia lub Ponowne przerwanie płomienia. Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie uruchomione dopiero po skasowaniu pamięci usterek.
Jeśli przyczyna tej usterki nie leży w zakresie zasilania paliwem, lecz np. po stronie układu wydechowego, to podczas każdej próby uruchomienia paliwo jest tłoczone do ogrzewania postojowego.
Jeśli zostanie wyświetlona ta usterka, przyczyną może być nieprawidłowe ułożenie przewodu poboru paliwa w zbiorniku paliwa. Dlatego w przypadku tej usterki należy sprawdzić wielkość dawki wtrysku przy napełnionym nie więcej niż 1/3 zbiorniku paliwa.
Jednostka rozpylająca jest przymocowana śrubą do wałka dmuchawy powietrza spalania , jeśli śruba ta została nieprawidłowo zamontowana, to podczas trybu spalania może się ona poluzować .
Aby w ogrzewaniu postojowym nie mogła zebrać się krytyczna ilość paliwa, komputer sterujący ogrzewania dodatkowego wyłącza ogrzewanie postojowe, gdy tylko zostanie wtłoczona obliczona ilość paliwa (maks. 70 cm3) i przez czujnik płomienia nie został rozpoznany płomień (np. po 3 próbach uruchomienia z powtórzonym uruchomieniem).


 

rozkreciłem webasto i nie ma tam jakiegoś wielkiego syfu jedynie to sitko od zasilania jakieś podejrzane( wygląda jak palenisko dla ropy :)  ) na co zwrócić jeszcze uwagę ?

 w razie niepowodzenia operacji mam pytanie : mam sterownik wg.vcdsa 8k0 265 105 A a na webasto jest oznaczenie 8k0 265 081 H czy można zamienić w razie "W"  na 8k0 265 081 AF ( lub końcówką P ) i oznaczeniu z webasto  4h0 265 105 G ?

 

W dniu 12.11.2019 o 21:43, yuch napisał:

rozkreciłem webasto i nie ma tam jakiegoś wielkiego syfu jedynie to sitko od zasilania jakieś podejrzane( wygląda jak palenisko dla ropy :)  ) na co zwrócić jeszcze uwagę ?

 w razie niepowodzenia operacji mam pytanie : mam sterownik wg.vcdsa 8k0 265 105 A a na webasto jest oznaczenie 8k0 265 081 H czy można zamienić w razie "W"  na 8k0 265 081 AF ( lub końcówką P ) i oznaczeniu z webasto  4h0 265 105 G ?

witam ,

czy podczas testów elementów wykonawczych a dokładnie pompka paliwa powinna cykać czy tylko buczeć ? bo raz cyka odpala a za jakaś chwile nie słyszę cykania i wyłącza się.

proszę o jakąś podpowiedz bo nic nie mogę znaleźć w necie na ten temat , i czy może to być wina sterownika ze nie wysterowuje pompki paliwa.

dodatkowo podczas testu pompki nie poleciało nic z wężyka zasilania do webasto .

Bardzo proszę o info :)

Edytowane przez yuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 21:43, yuch napisał:

rozkreciłem webasto i nie ma tam jakiegoś wielkiego syfu jedynie to sitko od zasilania jakieś podejrzane( wygląda jak palenisko dla ropy :)  ) na co zwrócić jeszcze uwagę ?

 w razie niepowodzenia operacji mam pytanie : mam sterownik wg.vcdsa 8k0 265 105 A a na webasto jest oznaczenie 8k0 265 081 H czy można zamienić w razie "W"  na 8k0 265 081 AF ( lub końcówką P ) i oznaczeniu z webasto  4h0 265 105 G ?

 

witam ,

czy podczas testów elementów wykonawczych a dokładnie pompka paliwa powinna cykać czy tylko buczeć ? bo raz cyka odpala a za jakaś chwile nie słyszę cykania i wyłącza się.

proszę o jakąś podpowiedz bo nic nie mogę znaleźć w necie na ten temat , i czy może to być wina sterownika ze nie wysterowuje pompki paliwa.

dodatkowo podczas testu pompki nie poleciało nic z wężyka zasilania do webasto .

Bardzo proszę o info :)

witam ,

no i po walce z webasto  :)

niestety uszkodzony okazał się sterownik, objawy jak wcześniej już pisałem( żadne świece pompki paliwa , czyszczenie itp ) .

kupiłem całe webasto z 2014 r. podłączone i uruchomione , oczywiście uruchomiłem  i pracowało ok 15 min zanim pojadę ściągać CP   ( do testu nie trzeba jeszcze mieć ściągniętego CP  )

 

jedyna różnica jaką zauważyłem  lift a przedlift to w kostce jest 6 pinów w starym oryginalnym było 5  i nie mam pojęcia za co odpowiada ten dodatkowy pin ( nr 5 w kostce )

jeśli ktoś wie  to proszę o odp a także czy powinien zmienić kodowanie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Jestem trochę zielony w temacie mam a4 b8 2,7 2008R tdi byłby ktoś na tyle dobry i mógłby  mi napisać numery części które potrzebował bym żeby je skompletować i wszystko funkcjonowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matred napisał:

Witam. Czy piecyk o numerze 4H0265105E będzie pasował do przedlifta o starym numerze pieca 8K0265105A ?

Piecyk jest z 2011roku, moj stary z 2008.

ja zmieniłem z 2014r i działa z końcówka AF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 18:54, yuch napisał:

ja zmieniłem z 2014r i działa z końcówka AF

Ok dzięki. Mogłby ktoś zaktualizować wersje pieców zamienników? Zebrać to  wkupe i wstawić. Btw. szukam jakiegoś piecyka sprawnego na podmiane ale widze jakiś cięzki temat do diesla dorwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, matred napisał:

Ok dzięki. Mogłby ktoś zaktualizować wersje pieców zamienników? Zebrać to  wkupe i wstawić. Btw. szukam jakiegoś piecyka sprawnego na podmiane ale widze jakiś cięzki temat do diesla dorwać.

masz or piec , a co jest ze chcesz zmienić ,

jak byś potrzebował sam piec to mam bo kupiłem ale okazało się ze to wina sterownika , przy okazji trzeba mieć rurkę do odprowadzenia spalin nową bo wątpię ze uda ci sie ściągnąć bez rozerwania starej :) ( tez mam nową ) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej pany :)

borykam się teraz z jedną sprawą wg procedury :

*** Dodatkowo możemy uruchomić dogrzewanie silnika ( zawór N279) :

18 Weabasto ---> Coding - 07 ---> Long 18 Weabsto ---> Coding - 07 ---> LongCoding Helper ---> Byte 0 Bit 3 zmiana z 0 na 1

 nie  dogrzewa silnika   tylko wnętrze co może yć przyczyną . czy ma byc z 1 na 0 zmienione ???

 

gdy  to odkoduje to wtedy grzeje i wnętrze i kabinę .(kodowanie 552200)

na mmi jest ustawione na auto

 

jakieś pomysły
 

Edytowane przez yuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke nie rozumiem

 

Cytat

to wtedy grzeje i wnętrze i kabinę .(kodowanie 552200)

Kodowanie zaworu to :

5D2200


Byte 0 Bit 3 zmiana z 0 na 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2020 o 14:16, wrclaguna napisał:

Troszke nie rozumiem

 

Kodowanie zaworu to :

5D2200


Byte 0 Bit 3 zmiana z 0 na 1

no właśnie ze przy takim kodowaniu 5D2200 nie grzeje silnika tylko kabinę oraz przy kodowaniu 5D2401 tez nie .

zaczyna grzać kabinę i silnik jak zmienię  z 1 na 0

w mmi mam ustawione na auto

 

W dniu 1.01.2020 o 16:15, yuch napisał:

no właśnie ze przy takim kodowaniu 5D2200 nie grzeje silnika tylko kabinę oraz przy kodowaniu 5D2401 tez nie .

zaczyna grzać kabinę i silnik jak zmienię  z 1 na 0

w mmi mam ustawione na auto

ktoś coś ?

ma jakiś pomysł lub moze coś zle robię :/

 

Edytowane przez yuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie do końca rozumiem działanie webasta, bo ma niby różne funkcje. Mam u siebie 4H0 265 105 A. Jak włączyć z poziomu MMI 2g high? Czy jeśli działa to jednocześnie pobiera z paliwa i akumulatora energię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie webasto thermo top evo i mam pilota ktorym moge wlaczyc lub wylaczyc jednostke albo przelaczyc miedzy grzaniem i wentylacja, ale w mmi jak weje w car to oczywiscie widze symbol AC w prawym dolnym rogu ale nie moge tego aktywowac. wchodze w zielone menu odznaczam i zaznaczam to auxiliary heating ale bez znaczenia w jakiejs pozycji mam ustawione nie moge sterowac ogrzewaniem z poziomu mmi. czy do ustawienia tego kodowania jest potrzebny vcds czy o czyms zapomnialem i moge to tez ustawic z poziomu zielonego menu ?? auto a4b8 11rok mmi 3g basic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kobuch5 napisał:

Ja mam u siebie webasto thermo top evo i mam pilota ktorym moge wlaczyc lub wylaczyc jednostke albo przelaczyc miedzy grzaniem i wentylacja, ale w mmi jak weje w car to oczywiscie widze symbol AC w prawym dolnym rogu ale nie moge tego aktywowac. wchodze w zielone menu odznaczam i zaznaczam to auxiliary heating ale bez znaczenia w jakiejs pozycji mam ustawione nie moge sterowac ogrzewaniem z poziomu mmi. czy do ustawienia tego kodowania jest potrzebny vcds czy o czyms zapomnialem i moge to tez ustawic z poziomu zielonego menu ?? auto a4b8 11rok mmi 3g basic

To masz dwa razy weebasto? ?

Thermo top evo to weebasto dokładane ,które nie jest kompatybilne z mmi. 

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...