Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie Webasto DIESEL oraz wentylacja postojowa


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, kamilch-1984 napisał:

To masz dwa razy weebasto? ?

Thermo top evo to weebasto dokładane ,które nie jest kompatybilne z mmi. 

no właśnie nie, webasto jest dołożone w 2012 roku widzę, więc nie było seryjne. 

Czyli sterowanie nim nie jest możliwe z mmi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kobuch5 napisał:

no właśnie nie, webasto jest dołożone w 2012 roku widzę, więc nie było seryjne. 

Czyli sterowanie nim nie jest możliwe z mmi ?

Nie jest możliwe bo nie masz seryjnego weebasto. 

Z kolei po wejściu w opcję "AC" w menu MMI ,masz "dodatkowe ogrzewanie" . Opcja w dieslach i służy jako dodatkowemu dogrzewaniu motoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamilch-1984 napisał:

Nie jest możliwe bo nie masz seryjnego weebasto. 

Z kolei po wejściu w opcję "AC" w menu MMI ,masz "dodatkowe ogrzewanie" . Opcja w dieslach i służy jako dodatkowemu dogrzewaniu motoru.

Tak mam tam trzy opcje podział na strefy albo sterowanie dwiema strefami razem 

dodatkowe ogrzewanie 

i jeszcze trzecia nie pamietam teraz co tam bylo dokladnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jaki numer webasto potrzebuję do Audi A5 3.0TDI z 2012r? MMI 3Gplus, kod silnika CLA

Edytowane przez Fear44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam dobrego mechanika od webasto w świętokrzyskim. Mam padnięty sterownik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stalem sie posiadaczem a4b8 allroad 3.0 z fabrycznym webasto. Pierwszy raz mam cos takiego, stad moje pytanie..

Włączając z pilota, czy tez mmi na wyswietlaczu przy zegarach pokazuje mi sie mrugajaca ikona z falujacymi strzalkami, cos tam pobuczy przez chwile i wiecej działań nie zauważam. Ikona gaśnie. 

Wiem, ze nie bylo ono uzywane przez co najmniej 2 lata. Czy jestem w stanie sam cos z tym zrobic? Posiadam zwykly moduł obd, powinno cos tam wyskoczyc jesli jest jakaś usterka? Mose znacie kogoś w okolicach Katowic, kto ogarnia ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic bledy w sterowniku webasto ,zrobic test elementow wykonawczych.

Powodow tego ze sie nie zalacza moze byc kilka ,nie dzialajaca pompka paliwa ,uszkodzona swieca itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem ostatnio z moim webasto, wyskakuje mi błąd 4862 brak komunikacji ze sterownikiem ogrzewania postojowego w sterowniku silnika poza tym jeszcze wyskakuje w sterowniku klimy i can. Podmieniłem sterownik włączyłem webasto piec pochodził chwilę i się wyłączył i dalej sypie tymi błędami. Ktoś miał taki problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokodowałem postojowe ogrzewanie a w zasadzie chyba wentylację w A5 2011 polift

 

Enable Auxiliary ventilation

[5F - Information Electr.] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 6
Bit 1 – Set to 1
[Hidden menu] [car] [cardevicelist] [Auxiliary heating] Enable
[08 - Auto HVAC] [Coding - 07] -> Long Coding Helper -> Byte 1
Bit 3 – Set to 1
Bit 4 – Set to 1

 

Fajna sprawa ale niestety jest błąd od ogrzewania postojowego, tak już  chyba musi być żeby działała te wentylacja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa ze zbiornikiem paliwa? Trzeba tam dołożyć jakiś kawałek rurki? Ma ktoś numer tej części?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fear44 napisał:

Jak wygląda sprawa ze zbiornikiem paliwa? Trzeba tam dołożyć jakiś kawałek rurki? Ma ktoś numer tej części?

 

Fakt,że montowałem thermo top evo ale ten problem rozwiązałem kupując złączkę paliwa o numerze 1320857A  i do tego przewód paliwowy 5mm x 1,5mm webasto. I oczywiście dwa cybanty.  

Może przyda Ci się ta wiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kamilch-1984 napisał:

Fakt,że montowałem thermo top evo ale ten problem rozwiązałem kupując złączkę paliwa o numerze 1320857A  i do tego przewód paliwowy 5mm x 1,5mm webasto. I oczywiście dwa cybanty.  

Może przyda Ci się ta wiedza.

I to tak po prostu wpuściłeś do zbiornika? Nie przyczepiałeś tego do pompy jakoś specjalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fear44 napisał:

I to tak po prostu wpuściłeś do zbiornika? Nie przyczepiałeś tego do pompy jakoś specjalnie?

Ha ha, nie pytałeś o sposób montażu :wink:

Wszystko zamocowane tak jak trzeba.  Chyba nikt z nas nie chciałbym wsiadać do auta i wąchać paliwko :naughty:

Screenshot_20211105-133119_Samsung Internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamilch-1984W każdej będzie tak samo? Bo ja mam znów instrukcję trochę inną i jest to pokazane inaczej. I nie mogę znaleźć tych uchwytów, w sumie A5 3.0TDI CLAB ale to będzie to samo jako w A4 chyba.

image.png

Edytowane przez Fear44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fear44 napisał:

@kamilch-1984W każdej będzie tak samo? Bo ja mam znów instrukcję trochę inną i jest to pokazane inaczej. I nie mogę znaleźć tych uchwytów, w sumie A5 3.0TDI CLAB ale to będzie to samo jako w A4 chyba.

image.png

Kolego przede wszystkim nie wiem ,jakie webasto montujesz,oryginał czy jakieś dedykowane . Moja instrukcja jest od thermo top evo do 2,0 tdi. Nie wiem też do jakiego auta. Zadajesz pytania od d*p.. strony. I robi się zamieszanie. Proszę do porównania 

Screenshot_20211107-195439_Chrome.jpg

Screenshot_20211107-195201_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że A5 3.0TDI CLAB, jedynie Webasto Thermo Top C. Zdziwiła mnie tylko konstrukcja tej pompy w twoim drugim poście. Nic muszę chyba tą pompę zdemontować i zobaczyć w jaki sposób mogę tam zamontować czerpak. 

Edytowane przez Fear44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fear44 napisał:

Napisałem że A5 3.0TDI CLAB, jedynie Webasto Thermo Top C. Zdziwiła mnie tylko konstrukcja tej pompy w twoim drugim poście. Nic muszę chyba tą pompę zdemontować i zobaczyć w jaki sposób mogę tam zamontować czerpak. 

Kolego przesłałem Ci mocowania trzech różnych aut w tym A5 3.0 tdi . Wszędzie mocowanie rurki od środka jest takie samo. Ale możesz zajrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamilch-1984 napisał:

Kolego przesłałem Ci mocowania trzech różnych aut w tym A5 3.0 tdi . Wszędzie mocowanie rurki od środka jest takie samo. Ale możesz zajrzeć. 

Rozumiem, dziękuję Ci bardzo za pomoc może mi się to uda samemu ogarnąć. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...