Skocz do zawartości
IGNOROWANY

błąd 01771 - czyżby był bixenon skrętny?


robertsobol1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki błąd który się nie kasuje: 01771 - Control module for headlight range (J431), 004 No signal/communication. Czyżby kiedyś były lampy skrętne a po na przykład gongu są zwykłe. Od samego zakupu/początku nie zaobserwowałem by były u mnie skrętne lampy więc myślałem że takich nie mam ale po tym błędzie wnioskuję że były tylko pewnie po gongu założone zostały normalne bixenony ale cała instalka została pod skrętne więc stąd ten błąd lub coś się zepsuło ale lampy są skrętne? Proszę o pomoc jak to sprawdzić czy są skrętne czy nie? Czy na kloszach jakieś oznaczenie powinno być czy można po kloszach poznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd wcale nie świadczy , że były biksenony skrętne.

Po prostu jest brak komunikacji z modułem lamp, który jest też i w biksenonach. Nie jest łatwo zmienić skrętne na normalne biksenony, trzeba dokładać przewody do wiązki, także będzie to widać . Sprawdź przy wtyczce lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jest brak komunikacji z modułem lamp, który jest też i w biksenonach

Lampy wydaje mi się działają ok, są krótkie i długie więc skoro byłby brak komunikacji z nimi to by chyba czymś się to objawiało ale wydaje mi się ze działają ok poza tym że na pewno nie zauważyłem opcji skrętnej. Muszę jeszcze zobaczyć czy po włączeniu się samo poziomują bo to chyba jest konieczne za każdym razem w xenonie nie? Jeśli będą się również samo poziomowały po ich włączeniu to wydaje się że jest wszystko ok to dlaczego ten błąd który nie da rady wykasować?

Edytowane przez robertsobol1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz sterownik 55 ? jaki numer ?

gdzie go mam znaleźć?

I tak na pewno lewa lampa jest stara oryginalna a prawa nowa dokupowana bo to widać że jest świeża i teraz tak: na lewej numer lampy jest taki: 8E0 941 003 AF a na prawej jest taki: 8E0 941 030 BB a i jeszcze różnią się takim oznakowaniem jak:lewa ma 28S a prawa 36 S no i oczywiście datą produkcji która to lewa ma 2005 rok a prawa 2012 ale to tylko tak na marginesie

Edytowane przez robertsobol1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...