Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stacyjka zacina sie


dzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze stacyjka. Bardzo trudno wchodzi kluczyk ,tak jak by sie przycinal. Da sie to jakos przesmarowac wyczyscic czy wymiana na nowa / inna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już tu czytałem o tym problemie podobno stacyjka do wymiany jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 to normalne, ale że w b8 to dziwne. Za wcześnie o jakieś 10 lat. No chyba ze coś wpadło. Przesmarować na pewno nie zaszkodzi a będzie wiadomo że jak nie pomoże to wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana sprawa wygląda tak kupiłem czytnik o nr 8K0 909 131 D zamiast 8K0 909 131 C ( taki miałem w aucie ) i nie chciała się zmieścić w uchwyt w konsoli :/ rozebrałem swoją i przesmarowałem wazeliną techniczna prowadnice bo nie było w ogóle smaru . Po tym zabiegu chodzi jak nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że u mnie pojawił się ten sam problem?

Mam pytanie:

Po wymianie stacyjki na nową, kluczyk musi być zaprogramowany czy wystarczy zmienić samą stacyjkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana sprawa wygląda tak kupiłem czytnik o nr 8K0 909 131 D zamiast 8K0 909 131 C ( taki miałem w aucie ) i nie chciała się zmieścić w uchwyt w konsoli :/ rozebrałem swoją i przesmarowałem wazeliną techniczna prowadnice bo nie było w ogóle smaru . Po tym zabiegu chodzi jak nowa ;)

Czesc mozesz powiedziec co trzeba rozebrac by sie dostac do stacyjki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche puzno ,ale bedzie dla potomnych. Trzeba zdjac oslone pod kierownica i blende stacyjnki od przodu. Pojawi sie sruba trzeba ja odkrecic i stacyjka wysunie sie do tylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam problem jak w temacie. Dzisiaj nie mogłem wyciągnąc kluczyka, ale po kilku próbach się udało. Postanowiłem trochę w tym gniazdku co wchodzi kluczyk przeczyścić szmatką i poczułem jak ta zapadka która jest dalej na dole została na dole i już się nie chcę podnieść. Kluczyk teraz luźno lata, można normalnie odpalić ale kuczy się nie trzyma i wypada. Czy nowa stacyjka czy jakoś idzie to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrclaguna

Może podpowiesz :) Audi A4 B8.

Od jakiegos czasu mam problem z zacinającą się stacyjką. 
Wkładałem klucz i potem po wyłączeniu zapłonu nie mogę wyciągnąć kluczyka. Muszę kilka razy próbować i na któryś razem odskoczy i wyciągam.
Próbowałem w stacyjce przesmarować WD musiałem coś palcem wcisnąć i teraz nie chce mi kluczyk wejść do stacyjki. Auto odpala i wszystko działa, ale kluczyk mogę normalnie z powrotem wyjąć.
Czy tam jakiś bolczyk muszę dotknąć aby odskoczyło i aby kluczyk z powrotem można było wkładać, aby wszedł do stacyjki do końca, bo nie mogę teraz kluczyka wcisnąć do końca , aby wszedł. Coś blokuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam auto Audi a4 b8 tdi 2.0 sedan.

Czy jak kupię stacyjke i wymienię swoją którą mam w aucie będzie od razu mój kluczyk działać czy trzeba coś jeszcze robić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grax napisał:

Mam auto Audi a4 b8 tdi 2.0 sedan.

Czy jak kupię stacyjke i wymienię swoją którą mam w aucie będzie od razu mój kluczyk działać czy trzeba coś jeszcze robić? 

Nic nie musisz kodować. Wymieniasz i wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też masz a4 b8 i wymieniłeś i od razu na twoim kluczyku działało? Nie ma w tej stacyjke zakodowanego kluczyka i każdy jaki był zgodny z autem stacyjka dowolna odczyta i auto zapali na 100% ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna osoba mi napisała też że:

Według mojej wiedzy należy jeszcze komputerem diagnostycznym z czytać i wgrać numer immobilizera z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, resiak82 napisał:

Nic nie musisz kodować. Wymieniasz i wszystko jest ok

amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK a czy muszę szukać jakiegoś odpowiedniego numeru stacyjki czy wystarczy, że będzie od A4 B8 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grax napisał:

OK a czy muszę szukać jakiegoś odpowiedniego numeru stacyjki czy wystarczy, że będzie od A4 B8 ??

W serwisie podasz dane auta i oni już Ci odpowiednią sprzedadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2017 o 15:13, resiak82 napisał:

W serwisie podasz dane auta i oni już Ci odpowiednią sprzedadzą

 

Dnia 30.07.2017 o 15:13, resiak82 napisał:

W serwisie podasz dane auta i oni już Ci odpowiednią sprzedadzą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...