Skocz do zawartości
IGNOROWANY

podłączenie modułu haka - błąd 01517


zino

Rekomendowane odpowiedzi

zamontowałem hak Westfalia a40v, podłączyłem przewody zgodnie z instrukcją producenta modułu Jaeger:

- masa z tyłu z lewej strony (brązowy)

- stop z tyłu na słupku (czerwono-czarny)

- z modułu Jaeger do przodu auta: CAN - czarny i żółty (skręcone razem) podłączyłem pod kierownicą do pomarańcz-brązowy i pomarańcz-zielony

- plus podłączyłem do szyny z przodu po lewej stronie (miałem zakończenie oczkiem z bezpiecznikami na przewodzie)

wyskoczył błąd: 01517 sterownik przyłączenia przyczepy / czujnika holowania (J345)

49-00 - błąd komunikacji

zmieniłem kodowanie w MCE (z końcówką F): 1 zaczep przyczepy zainstalowany

zmieniłem kodowanie w liczniku: kanał 061 i dodałem 00064 trailer

i teraz sytuacja jest następująca: po podłączeniu do gniazda przyczepy (poprzez adapter 13>7 pin) świecą światła stopu i nic poza tym

poczytałem już raczej wszystkie tematy dotyczące instalacji haka i modułu

mam dobry kabel od sąsiada z warsztatu do VCDS

nie jestem biegły w elektryce samochodowej :)

co trzeba zrobić, żeby doprowadzić to do końca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz przyczepę i powinny wszystkie światła działać:)
drugi sposób sprawdzania to przygotuj 2 żarówki jedną podłącz do świateł stopu i tak zostaw a drugą sprawdzaj pozostałe światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie podłączyłem przyczepę i świeci tylko stop

a że powinny działać to ja wiem :grin:


  • Update the Installation List in the Instrument Cluster (J285 / #17).
    • Using the Adaptation Function, select Channel 061 (Installation List: CAN-Databus Comfort).
    • Now add the Value 64 to your existing Value (i.e. 3331+64=3395)
    • Further Information will be displayed once you access the Adaptation Channel.

zrobione wcześniej

  • Update the Central Electronics (J519 / #09) Coding, if installed.
    • Due to different Control Modules and Equipment in the Car the actual Coding Table is not shown here but will automatically be shown once you access the Function using VCDS.

zrobione wcześniej

  • Update the Parking Aid (J446 / #76) Coding, if installed
    • Due to different Control Modules and Equipment in the Car the actual Coding Table is not shown here but will automatically be shown once you access the Function using VCDS.

nie dotyczy

  • Update the Engine Control Module (J623 / #01) Coding.
    • Make sure that the Engine is NOT running, otherwise the new Coding will be rejected. Models equipped with Start/Stop System do have a Shutoff Switch/Button which will deactivate the Start/Stop Function.
    • For Engines with a 2nd Engine Control Module (J624 / #11) this needs to be coded as well.
    • As a Rule of Thumb, If the Engine uses conventional Short Coding (Coding is 7-digits like 0011312) the Long Codding Assistant does NOT apply. Modules using Short Coding typically do NOT support or require Trailer Configuration Coding. If the Engine Control Module uses a Long Coding the Activation is done in (Long) Coding itself through via Coding Assist. Please also note that there are different Coding Variants for Long Coding.
    • Due to different Control Modules and Equipment in the Car the actual Coding Table is not shown here but will automatically be used by the Long Coding Assistant once you access the Function using VCDS.

no i tutaj muszę podziałać w 01 i w 11, ale trzeba kabelkiem sąsiada bo mój na vcds lite nie bangla


11 niema dostępu / brak sterownika

a 01 w kodowanie - nie pokazuje podpowiedzi (vcds 12.12.3 + kabel ross-tech hex+can)

wrclaguna, możesz coś podpowiedzieć? ;)

Edytowane przez zino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz szukam inspiracji tu: http://www.audi-sport.net/xf/threads/a4-avant-s-line-tow-bar-coding.113479/


09 i 17 zrobione

Edytowane przez zino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za odkop, ale mam podobny problem i chciałbym się dowiedzieć jaka była przyczyna.

Moje auto przyjechało z Niemiec już z hakiem i nigdy nie uważałem, że może być potrzebny. Niestety niedawno wiozłem koledze przyczepę i nie działały w niej światła, jako, że była prawie nowa stanęło na błąd w aucie. No i wyrzuca 01517.

Za kilka dni muszę jechać po motor, a trochę nie bardzo jechać przez pół Polski bez świateł :-\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...