Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kontrolka ESP i ABS oraz wykrzyknik


czachapll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Podczas pełnego skrętu w lewo zapala mi się esp abs i wykrzyknik na fisie. Dodam, że w prawo jak skręcam to nic się nie dzieje. Co to może być i jaki ewentualny koszt naprawy?

Dodam, że to się stało parę dni po zmianie akumulatora.

Edytowane przez czachapll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być czujnik ABS, sam przewód z niego skoro robi sie tak gdy skrecasz w jedną strone moze sie poprostu gdzies przetarł,najlepiej by było podpiąć kompa i sprawdzić co sie dzieje gdy wyswietla ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeby ESP też się włączało ? Jak już raz skręce to już się to wszystko świeci dopuki nie zgasze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, z tym że początkowo było tak jak mówisz czasami przy skręcie, później nawet przy minimalnej nierówności na drodze. Po podpięciu wyświetliło że jest to czujnik abs, jak sie później okazało był złamany kabel. Kupiłem na allegro zamiennik nowy za 40 zł i po 6 mc dzieje sie to samo , jutro jadę wymieniać pytanie tylko czy siadł ten tani czy druga strona.
Ale tym razem zakupiłem juz oryginał za 80... Wymiana tego to katorga :)


Ja po wizycie u mechanika;/ okazało się ze to jednak czujnik kąta skrętu... Z tego co się dowiedziałem czasami zawija sie jakaś taśma i to jest problem. Pytanie czy do wymiany cały czujnik czy sama taśma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie mój temat ale się podpinam by nie zakładać kolejnego.
Mianowicie wyskoczył mi błąd czujnika kąta skrętu G-85 nr błędu 00778.
Pomocy co robić wymieniać cały czujnik ? Na alledrogo widziałem po 100 zł ale jaki to ma być dokładnie itd ;/
Czy dam rade sam wymienić ? Czy jest w stanie ktoś wrzucić instrukcje jak to zrobić ?
Czy po ewentualnej wymianie trzeba coś jeszcze kodować czy wystarczy wsadzić i będzie śmigało ?

Wybacz czachapll jeśli to jakiś problem że pisze w twoim temacie daj znać założę swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...