Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak podgrzewania lusterek?


MANjaK_01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie zwracam się do Was z problemem.

Moje A4 kupiłem w czerwcu a dziś była pierwsza okazja jeździć nim w temperaturze około 0°C. Mam elektrycznie sterowane lusterka, więc myślałem że są również podgrzewane jednak ani automatycznie ani po kliknięciu ogrzewania tylnej szyby nie podgrzewają się (para na nich utrzymywała się przez całą droge).

Mam rozkodowany vin ale nie znalazłem w nim ani słowa czy mam podgrzewane lusterka. Jest możliwość że nie mam? Jak mogę to sprawdzić nie rozbierając ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest opcja żeby były nie podgrzewane. Na przełączniku od regulacji luster powinna być opcja grzania. Skoro nie ma, to znaczy, że nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij wkład i zobacz czy masz podłaczoną mate.moze bnyc tak ze bedziesz miał instalacje tylko do kostki w lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A grzanie tylnej szyby bangla?

Ja mam tak ze jak wcisne grzanie to lusterka puszczaja po chwili.

Rozbierz lustro moze mata zdechla.

Na jaki kraj byl produkowany twoj model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnia szyba ładnie się grzeje. Moje Audi było na rynek francuski. :)

Edytowane przez MANjaK_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz maty grzewcze na lusterkach. Jeśli nie to sokup odpowiednie, przyklej, pociągnij przewody pod ogrzewaniw tylnej szyby i po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić? Wyjąć szybę lusterka delikatnie od przodu czy rozebrać jakoś obudowę?

Z drugiej strony czy to normalne żeby lusterka były elektrycznie sterowane i fotochromatyczne a nie podgrzewane?

Edytowane przez MANjaK_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odchyl szkła max do góry ,jak masz cienkie palce to wcijnij je pod szkło i pociagnij.powynno wyskoczyc z zaczepów.


jestem pewien ze masz lustra tylko przygotowane pod grzanie.a instalacje trzeba dorobic.


a jak nie to masz padnięte termiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie mam dobre: skóra itp. więc to mnie mocno zdziwiło. Można gdzieś odnaleźć informacje o tym w VIN-ie? Gdzie odnaleźć te termiki ewentualnie?

Wytaptane z Moto G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja miałem podobnie wyjąłem lusterko całe przeczyściłem styki wszystkie i działa ;) sprawdź np ile masz kabli w kostce to też da dużo.. z tego co pamiętam do grzanych muszą być 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś mi opisać jak rozebrać to lusterko i napisać gdzie jest ta kostka?

Edytowane przez MANjaK_01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka jest pod trójkątną plastikową osłoną . Pod tą osłoną jest mocowanie lusterka i kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyjąć szkło musisz przestawić je maksymalnie w górę lub dół i delikatnie i stanowczo je pociągnąć a wyskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy, ze odkrecisz dwa wkrety pod lusterkiem na gwiazdkę zdejmiesz ten plastik pod lusterkiem i będzie widać czy masz kable podpiete pod wkład czy nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie nie mam grzania w prawym lusterku. lustro napewno jest grzane i kable są bo w ostatnim czasie zmieniałem lustro na angielskie duże i teraz byłą chłodniejsza noc i co się okazało lewe grzeje ale prawe nie sprawdziłem przewody do lustra są podłączone ale nie wiem czy tam jest ważna ich kolejność czy nie to znaczy czy tam jest + i - czy przewody do lustra wpina się jak leci co mogę jeszcze sprawdzić ?

Edytowane przez xXPiotrekXx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek sprawsz czy masz napiecie na wtykach przy macie.

jezeli jest napiecie to sprawdz mate miernikiem czy nie jest przepalona.masz wyłaczniki termiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że nawet nie wiem czy mam wyłączniki termiczne a jeśli byś mógł pokazać jak wygląda taki wyłącznik i do czego dokładnie on służy to był bym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...