Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Deska mruga, licznik wariuje


artos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam jakiś dziwny (elektryczny ?) problem ze swoją furką. Teraz przy jesieni zrobiło się chłodniej, szczególnie nocą, i jak rano wsiadam do auta to dzieje się w nim mała dyskoteka.

Mrugają mi podświetlenia wszystkich przycisków na desce rozdzielczej i wariuje prędkościomierz (wskazówki opadają, gaśnie wyświetlacz, resetuje się licznik kilometrów).

Jak w aucie się trochę rozgrzeje to problem ustaje.

Podejrzewam jakieś usterki elektryczne - może zaśniedziałe styki, może woda się gdzieś skrapla.. bo mruganie i wariacja licznika zdaje się być zsynchronizowana. Nie mniej jednak nie jestem specjalistą jeśli chodzi o elektrykę samochodową, więc proszę Was o jakieś sugestie gdzie szukać problemu, zanim zacznę grzebać mu w bebechach :)

Edytowane przez artos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw posprawdzaj wtyczki z licznika jak nic nie da to moze też to być problem ze słabą masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to licznik Jager to możliwe że się kończy.A wtedy tylko wymiana.

Czytałem o tym sporo i wiem czym to skutkuje, ale co ma szwankujący procesor licznika do mrugających przycisków na desce rozdzielczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny problem i stało się to dzisiaj. Wczoraj wieczorem wszystko było ok. Dzisiaj wsiadam, przekręcam na zapłonnik i? Licznik daje sygnał "tiktik, tiktik, tiktik) :) wszystko mruga. Podświetlenia licznika ani deski nie ma( tylko to delikatne mruganie) Analogowe wskaźniki prędkościomierza, obrotomierza, temperatury cieczy, paliwka nie działają. Działa zegarek oraz ładowanie. Oświetlenie zewnętrzne jest. Wyjąłem więc licznik i odpinałem wszystko po kolei i po każdym odpięciu przekręcałem na zapłon. Deska mrugała aż do momentu odpięcia dużej niebieskiej wtyczki przy liczniku. Po jej wypięciu deska się uspokoiła ale nie było podświetlania przycisków dookoła klimatronika. Klimatronik działa i świeci. Licznik? czy iść wiązką, tej kiebieskiej kostki?

Licznik mam z fis-em. Rocznik autka 1996r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po poprawieniu niebieskiej kostki się uspokoiło? Jeśli tak to może był chwilowy brak styku. Odnośnie klimatronika to może padły żarówki od podświetlenia.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ciul wie. dzisiaj już nie sprawdzę tych żarówek. kombinowałem z tymi wtyczkami i nic. Licznik zabrałem do domku bo może mu się zawilgotniało. z samego rańca podepnę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak coś może znajdę albo kumpel licznik to można się dogadać co do ceny tylko podeślij mi foto albo tu jaki masz ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rano będzie lipa to wskazywało by na licznik. Może właśnie w ten sposób pada. Do podświetlenia przycisków klimatronika są dwiw żarówki 0,5W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem przed chwilką podmianę licznika znajomego i niestety a może stety... Padł licznik:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ale na dobrym liczniku tez nie dzialaly. Ogarne dzis bezpieczniki a jak zaden nie padl ( o ile taki wogole jest) to polece po zarowki.

czy ktoś zna kogoś kto naprawia liczniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...