Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błędy przy hamowaniu, kontrolki ABS i ESP


StachuCBR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Od jakiegoś czasu gdy hamuję zapalają się dwie kontrolki abs, esp.

Nie zawsze, lecz bardzo często. Miał ktoś taki przypadek?

Czym to jest spowodowane?

Czy wymiana w tym przypadku czujnika stopu pomoże ?

Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli złapiesz tą sytuację kiedy świeca już obie kontrolki to podjedz pod ścianę lub poproś kogoś i sprawdź czy z tyłu świecą się światła stopu ... jeśli brak wymieniaj czujnik na pedale stop.

Czasami są też inne szopki z tymi światłami przy awarii czujnika - np. pala się cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy skręcaniu nic się nie zapala?

Witam Serdecznie.

Od jakiegoś czasu gdy hamuję zapalają się dwie kontrolki abs, esp.

Nie zawsze, lecz bardzo często. Miał ktoś taki przypadek?

Czym to jest spowodowane?

Czy wymiana w tym przypadku czujnika stopu pomoże ?

Prosze o pomoc.

Jeździłem z tym problemem około roku. Wiedziałem, że to czujnik stopu bo po rozebraniu go i przeczyszczeniu oraz podgięciu blaszek w nim się znajdujących problem ustawał na cały miesiąc... Później nawracał. Zmęczyłem go tak tą regeneracją, że już nawet kontrolka od świec żarowych zaczęła migać :P Padła decyzja o zakupie nówki (55 zł ASO) - nie ma mowy o zapaleniu się kontrolek :D Wymień go bo idzie zima a jak kontrolki Ci się palą to znaczy, że ani ABS ani ESP nie czuwa nad twoim bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać problem czujnika dopadł i mnie .. kwestia jest taka że miałem błędy abs esp i spiralke.. wyciągnąłem czujnik wyczyściłem styki i problem jest następujący bolec nie sięga do pedału hamulca .. po zamontowaniu czujnika na swoje miejsce bolec ledwo dotyka pedału hamulca co jest nie tak ?? musiałem zrobić prowizorkę i coś podłożyć na pedał żeby czujnik sięgał.. na pedale powinna być jakaś nasadka czy o co kaman ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolec przy czujniku orginalnym jest regulowany,wyciagnij go przy wyjętym czujniku,a następnie włóż czujnik nie ruszają pedalu chamulca i przekręć go,ale prędzej czy później problem powroci,najlepiej kup nowy czujnik,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś w skodzie nowy kosztuje 57 zł więc śmieszne pieniądze.. w środę założę nowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...