Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w kolumnie magiel do regenaracji ?


ziko02

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem ten temat i kilka innych, ale chyba mam troszkę inne objawy.

Zawieszenie trzy razy sprawdzone na szarpakach, nic tam się nie dzieje. Kolumna kierownicza nie ma najmniejszego luzu, a stuki słychać na postoju przy szybkich ruchach kierownicy w prawo i w lewo. Wystarczy dosłownie centymetr, dwa w każdym kierunku i cały czas słychać. Dźwięk lokalizuję w kolumnie kierowniczej w okolicach podszybia.

Czy właśnie tam mniej więcej znajduję się krzyżak? I czy właśnie on może wydawać take dźwięki?

Zauważyłem jeszcze, że przy skręcie w prawo, np zjeżdżając z ronda, słuchać charakterystyczne popiskywanie jak małe pisklaki ;)

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, ale bez "pisklaków". Mechanik wymienił maglownicę i krzyżaki. Reszta zawieszenia jest według niego ok, a mi nadal stuka coś przy ruchach (oczywiście na odpalonym silniku) w lewo i w prawo. Mechanik rozkłada ręce, ja mam o tysiąc zł mniej a problem nie jest rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zgaszonym również słychać, więc tak jakby maglownica jeszcze czynnie nie brała udziału (?)

Masz fotki krzyżaka? Faktycznie były luzy i wymagał naprawy?

Skąd jesteś bo widzę warmińsko - mazurskie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zgaszonym również słychać, więc tak jakby maglownica jeszcze czynnie nie brała udziału (?)

Masz fotki krzyżaka? Faktycznie były luzy i wymagał naprawy?

Skąd jesteś bo widzę warmińsko - mazurskie

Łapiąc za ten cały mechanizm pod kierownicą czuć było drgania więc teoretycznie był do wymiany krzyżak, ale po jego wymianie nadal to czuć. Na zgaszonym silniku podobno zawsze będzie lekkie stukanie. Nie mam fotek krzyżaka. Mieszkam między Rybnem a Lubawą - niedaleko Iławy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, ale bez "pisklaków". Mechanik wymienił maglownicę i krzyżaki. Reszta zawieszenia jest według niego ok, a mi nadal stuka coś przy ruchach (oczywiście na odpalonym silniku) w lewo i w prawo. Mechanik rozkłada ręce, ja mam o tysiąc zł mniej a problem nie jest rozwiązany.

Ale na jaką mechanik Ci wymienił? Na używkę czy poregeneracyjną? Ja szukając dobrego magla trafiłem na 3 "igły idealne z Niemiec", które miały +/- taki sam luz jak moja , więc jak Ci na taką wymienił to nie wykluczone, że to nadal magiel, a będziesz szukał gdzie indziej przyczyn ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawił po regeneracji.

Mam podobnie, ale bez "pisklaków". Mechanik wymienił maglownicę i krzyżaki. Reszta zawieszenia jest według niego ok, a mi nadal stuka coś przy ruchach (oczywiście na odpalonym silniku) w lewo i w prawo. Mechanik rozkłada ręce, ja mam o tysiąc zł mniej a problem nie jest rozwiązany.

Ale na jaką mechanik Ci wymienił? Na używkę czy poregeneracyjną? Ja szukając dobrego magla trafiłem na 3 "igły idealne z Niemiec", które miały +/- taki sam luz jak moja , więc jak Ci na taką wymienił to nie wykluczone, że to nadal magiel, a będziesz szukał gdzie indziej przyczyn ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem miejsce pod kolumną i nagrałem film.

Kto strzeli co tam stuka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry mikrofon w telefonie ;)

Będziesz tak jeździł czy jeszcze coś kombinujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dobry mikrofon w telefonie ;)

Będziesz tak jeździł czy jeszcze coś kombinujesz?

Auto po wymianie magla i krzyżaków i odebraniu od mechanika ponownie zostało mu postawione pod drzwi, bo według mnie nie usunął usterki. Strasznie mnie to irytuje, nie chcę tak jeździć i będę działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie u Ciebie wali :( ja miałem tylko taki jakby przeskakiwanie jak kręciłem na postoju. Podczas parkowania albo podjazd pod krawężnik wtedy mi coś pukało aż czułem w kierownicy..

U Ciebie to wali jakby na drążkach maglownicy..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie u Ciebie wali :( ja miałem tylko taki jakby przeskakiwanie jak kręciłem na postoju. Podczas parkowania albo podjazd pod krawężnik wtedy mi coś pukało aż czułem w kierownicy..

U Ciebie to wali jakby na drążkach maglownicy..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

co z tym zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasikałem vd40 w krzyżaki.. Jest trochę jakby lepiej. Jednak czasem nadal mi coś tam przeskoczy..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem jest tutaj:

I jeden z komentarzy:

Dla zainteresowanych mogę powiedzieć, że to krzyżak widoczny na filmiku. 2 lata mnie to wkur...ło mechanicy magicy mówili: magiel... Ja głupi jeden zregenerowałem później założyłem 5 kolejnych magli używanych. Swój dobry idiota sprzedałem bo myślałem że jest zepsuty, wszystkie drążki i końcówki wymieniłem z dobrych na dobre a żeby było śmieszniej około 15 mechaników mówiło że to na milion procent nie krzyżak.... Debile jeb..i!!! około 1500zł psu w d*pę... Ja pierd..ę Wkońcu mnie tknęło że jestem taki głupi i kupiłem samą sztycę z krzyżakiem, używaną całe jeb..e 20 zł. i.......... i ku..a cisza... Nie stuka (tzn lekko, prawie nie wyczuwalnie stuka bo kupiłem pierwszą lepszą sztycę jaką znalazłem na złomie) Teraz wiem że za kolejne 20 zł znajdę sobie ten element z krzyżakiem bez luzów i będzie cichutko :) Jeśli u kogoś właśnie tak stuka jak na filmiku to na pewno jest to krzyżak, a jeśli jakiś mechanik wam powie że nie to powiedzcie mu że jest debilem Krzyżak ten niestety można sprawdzić tylko jak jest wyjęty. Ten element który idzie do magla wkręcamy w imadło, całą sztycę bierzemy tak żeby była pod kątem i ruszamy i słyszymy jak sobie stuka... Jeśli będziemy ruszali na prosto to możemy nie wyczuć luzu... Mam nadzieje że komuś pomogłem bo mi niestety przez dwa lata nikt nie pomógł. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

u mnie stuk jest przy lewym kole- na kolejnym połączaniu za drążkiem kierowniczym( w gumowej harmonijce)

Gdy chwycę to połączenie jest cicho)

Puka przy wjeździe na krawężnik(tylko lewe koło- prawe ok.

Magiel do roboty?

Jest opcja to zrobić inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra koledzy, a jak już tak na spokojnie myśleć to czy maglownica przy Audi faktycznie po 300 000 km jest do regeneracji?

Kolega mi napisał, że przy wielowahaczowym zawieszeniu maglownica naprawdę nie ma dużo roboty i całość tej ciężkiej pracy przy przednim zawieszeniu robią właśnie wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Witam,

Napisze jeszcze jedną opcję stukania,

Ja robiłem na B8 ale pewnie B7 ma to samo

w kolumnie kierowniczej na górze jest łożysko 20x37x9 i ono też stuka, aby to sprawdzić wsadź rękę na trzpień od kolumny i pociągaj w dół i delikatnie na boki, jeżeli wyczujesz luz to łożysko do wymiany,

w większości mechaników pewnie padnie stwierdzenie, że kolumna do wymiany, ale że robiłem to u siebie to zagłębiłem się w temat i po wymianie tego łożyska jest jak nowe.

Łożysko 61904-2Z-HLC /FAG/ - może troszkę droższe ale lepiej dać więcej niż kupić w Agromie i za miesiąc dalej wydzierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z Was schemat układu kierowniczego w dobrej jakości?

Znalazłem coś takiego, ale mało wyraźny.


sUCeLDU.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie tez stuka dzisiaj sprawdzilem i raczej te stuki sa na odcinku od kiery do dolnego krzyzaka. czy idzie wymienic ten dolny i gorny krzyzak tez? ktos juz ogarnal wymiane tych krzyzakow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozwiązałem problem u siebie. po regeneracji maglownicy było ok, niestety po 3 mies pojawiło sie lekkie "tykanie" , ale co dziwne tylko jak silnik był gorący :(

Początkowo za waszą namową sprawdziłem krzyżak i ----

Wymieniłem płyn (org) i ------

koncówki -------

Ostatecznie okazało sie że docisk znajdujący sie w maglownicy pod NR 13 w grafice KLS (dzięki)

http://i.imgur.com/sUCeLDU.jpg

był napuchnięty i się klinował , zwykłe podpiłowanie i lekkie ustawienie naprawiło wszystko.

Jest on od spodu maglownicy (świetny dostęp) klucz 18 , pod śrubą jest sprężynka i pocisk maglownicy wyjmuje się go w dół. Dokręcamy lekko a potem bawimy sie czy poluzować czy dociskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...