Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki w kolumnie magiel do regenaracji ?


ziko02

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie do czego jest otwór zaslepiony gumową zatyczką w śrubę do kasowania luzu w maglownicy ?ostatnio wyciągnelem ja i leciało coś podobnego do szlamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

W moim aucie też występuje pojedyncze stukanie dzisiaj przy innych pracach u mechanika wspomniałem o tym zawieszenie wygląda ok, według mechanika jak stuki występują przy mocnym skręcie to wskazał mi przyczynę ograniczników przy wahaczach wyglądają trochę jak stożkowe wypusty i faktycznie na nich jak i miejscu styku jest mocny ślad wytarty podobno jak ocieraja o siebie to slychac glosne stuki, jak będę w środę odbierał auto to zrobię zdjęcie. Wspomniałem mu też o śrubie regulującej  luz na maglownicy dopiero będę ogarniał ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie stuki występują z prawej strony - przy jeździe po nierównościach - kompletne zawieszenie wymienione, podniosłem auto na podnośniku i okazuje się że jak ruszam kołem góra dół to jest wyczuwalny luz i słychać stuki - czy wystarczy dokręcić śruby w tej gumie czy też to magiel ? dodatkowo zauważyłem że jak jadę prosto to raz mam kierownicę prosto, innym razem lekko w lewo a jeszcze innym lekko w prawo... proszę o podpowiedzenie czy dokręcenie wystarczy ? czy też to magiel - dodam że żadnych wycieków nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robero321 napisał:

Sprawdź  końcówki drążka 

wymienione na nowe - jak ruszam kołem góra dół to słychać stukanie i czuć że luz jest az do tej gumy - tak jak by coś w tej gumie miało luz lub maglownica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienione na nowe - jak ruszam kołem góra dół to słychać stukanie i czuć że luz jest az do tej gumy - tak jak by coś w tej gumie miało luz lub maglownica.
Wedlug mnie luz na listwie magla. Zobacz czy da cos dokrecenie sruby regulacyjnej na dole magla po stronie kierowcy. Ja mam stuki tylko jak autko dlugo stoi i po tym postoju ruszam, po okolo 200m stuki znikaja

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta sruba to aesy bo jak przesadzicie to bedzie lipa.

Ja bym wypial koncowke i sprawdzil na sucho co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sprawdzę z wyjętą końcówką - jak będzie stukało- będzie luz to znaczy że magiel zaczyna mówić papa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też stuka nawet jadąc na wprost.Najlepiej słychać to na kostce brukowej. Do tego strasznie czuć drgania na kierownicy. Krzyżak też dość mocno słychać na postoju. Myślę że trzeba kupić używkę magiel i drugi krzyżak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, monia12 napisał:

U mnie też stuka nawet jadąc na wprost.Najlepiej słychać to na kostce brukowej. Do tego strasznie czuć drgania na kierownicy. Krzyżak też dość mocno słychać na postoju. Myślę że trzeba kupić używkę magiel i drugi krzyżak.

Sprawdź najpierw to co tanie czyli ten krzyżak, jak nie to później grube rzeczy :D

Tak puka? 

 

Edytowane przez Złomiarzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też sprawdzić organoleptycznie czy manszety magla są całe, u mnie się jedna uszkodziła i narzucana woda, błoto i inny syf przez koło załatwiło maglownicę przez co miałem stuki bardzo dobrze słyszalne na nierównościach.

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2017 o 22:33, Złomiarzu napisał:

Sprawdź najpierw to co tanie czyli ten krzyżak, jak nie to później grube rzeczy :D

Tak puka? 

 

U mnie tak stuka, winny jest magiel, drążki czy krzyżak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Opowiem w skrócie. Oddałem samochód do warsztatu z maglownica do regeneracji gdyż sam nie miałem czasu się tym zająć, poza tym nie miałem nikogo pewnego więc stwierdziłem że jak coś pójdzie nie tak będą to robić aż nie będzie dobrze na swój koszt. I teraz do sedna, po pierwszej wizycie wszystko było ok jakieś 10k km później luzy wróciły więc poprawka (wszystko sprawdziłem luz na slimaku) a gość mi mówi że nie tego się już nie da zrobić i coś tam niby jeszcze zrobił ale nie wydaje mi się bo jest jak było. Mało tego pompa zaczęła wyć kupiłem pompę z auta na chodzie taka sama jak moja którą w tamtym aucie była ok a u mnie wyje. Wszystko zalane febi mineralny 6162. I teraz już mnie takie ciśnienie złapało że pojechałem tam i mu mówię że ani grosza i że albo to będzie zrobione albo się widzimy w sądzie i nagle da się coś zrobić.

Teraz pytania maglownica TOYO i tylko tyle się dowiedziałem ewentualnie jaki zamiennik z oryginału i czy posiada serwotronic? Czym zalewać układ wspomagania?

Jak na moje oko to dokręcając wąż od pompy do maglownicy za bardzo dokrecili i nie ma pełnego przeplywu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie weza dokrecic za mocno.

Płyn to jaki masz kolor korka w tym b7??

Jak zielony to lej lhm plus lub ori audiiiiiii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze majstry dali ciala i zle przeprowadzili montaz pompy tj spierdzielili ja.

Plyn nie pieni sie w zbiorniczku???

Plyn febi to g....nie plyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wesz82 napisał:

Mozliwe ze majstry dali ciala i zle przeprowadzili montaz pompy tj spierdzielili ja.

Plyn nie pieni sie w zbiorniczku???

Plyn febi to g....nie plyn.

Do regeneracji oddałem tylko maglownice a przed regeneracją nie miałem wyciąć płyn się nie pieni i na jalowych obrotach chodzi normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompy nikt nie ruszał po pierwszej regeneracji tak jak pisałem wyspała się po może 10k km i pojechała znowu i wtedy z tego co ja wiem nie było wspomagania to mendy waliły młotkiem czy czymś i zaczęła chodzić z tym że już wyła w każdym przedziale obrotów. Później ja kupiłem pompę z tymi samymi oznaczeniami z auta którym mogłem się przejechać wyplukalem obieg 2l płynu odpowietrzyłem i na biegu halowym ogólnie jest ok nie wyje na wyższych obrotach piszczy. Teraz ogólnie temat regeneracji maglownicy zostawiam gościa którzy się tego podjęli a pompę ta która wyciągnąłem chętnie bym oddał też do regeneracji żeby mieć już pewność że to nie jej wina. Najlepiej gdzieś okolice Krakowa Kielc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...