Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rzęzi coś delikatnie w silniku


marian.84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Pacjent audi a4 1,8t 163km kod silnika bfb

Mam nie rozwiązany problem dotyczący lekiego rzęzenia dochodzącego z tyłu silnika od strony napinacza hydraulicznego łańcucha wałków rozrządu.

Na wstępie zaznaczam że owy napinacz został wymieniony na oryginał, a łańcuch na firmy ivis , ciśnienie oleju w normie , ciśnienie na cylindrach w normie, smok wyczyszczony, olej castroll 5w30.

Szklanki i wałki były sprawdzane, krzywki wszystkie są takie same i nie wytarte jedynie mechanik stwierdził że krzywki na końu wyglądają tak jak by ktoś je podgrzał ,mają trochę inną barwę a tak pozatym gładkie i równe względem siebie, szklanki również sprawdzone i nie posiadają śladów zużycia, stwierdził żeby wymienić wałki i szklanki i problem może ustanie ale powieział że nic nie gwarantuje a koszta wymiany wysokie.

Rozrząd został również cały wymieniony.

powoli rozkładam ręce i nie wiem gdzie tkwi przyczyna, dźwięk nie jest głośny , ale jak otworzę maskę to słychać tę rzężenie od strony tego napinacza.

Mechanik stwierdził że na pewno jest coś nie tak , nie chcę się pogrążać w koszta i metodą prób i błędów wszystko co możliwe wymieniać.

Może ktoś kto coś podobnego przerabiał wesprze mnie w tej nie równej walce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


napinacz chińczyk?

Na wstępie zaznaczam że owy napinacz został wymieniony na oryginał,

Proszę o poważne podejście i czytanie postów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź zawór WG. Ponoć klapki w tym zaworze dają dziwięk do złudzenia przypominający walnięty napinacz łańcucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodzę poważnie bo chińczyki na allegro to też rzekomo oryginały. Czyli kupiłeś w ASO? :)

Ostatnio ktos podobny temat poruszył, odnośnie tej klapki luźnej jakoby ona wydawała do złudzenia podobny dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900zł. Po czym można poznać że to podróba, Numery ma wybite, znaczki też, i jeżeli sie by okazało że podróbe mi wcisneli , to odrazu robie dym bo kupiłem to w hurtowni gordon , a jest to bardzo duża sieć sklepów motoryzacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

900zł zapłaciłeś? No to masz chińczyka na 100%. Ja pytałem kilka tygodni w ASO VW i powiedzieli 2300zł za napinacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cisnienie oleju , a tak apropo to kupiles chinczyka , za te pieniazki ori nie kupi , lepiej trzeba bylo najtanszego brac to samo ryzyko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie oleju sprawdzane, myslałem że jak kupuje w sklepie , niby po rabatach, koleszka twierdził że ze skody mi ściągał to myślałem że ori, a tak pozatym jeżeli duża sieć sklepów motoryzacyjnych GORDON ma w swojej ofercie produkty podrabiane sygnowane logiem audi to jest coś nie tak, postaram się dowiedzieć jak to jest z tą częścią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sie kiedys nadziałem podobnie w iparts.pl.... dalem 1000 zł, gosc sie zarzekal ze to ori oem skoda.... pytalem sie 2 razy czy jest mozliwosc zwrotu produktu zaraz po kupnie jakby mi sie nie spodobal ... paczka przyszla , zaplacilem, otwieram.... chinol jak staad do .... pisze ze chce oddac a tu taki wał, piszą ze produktu elektroniczne nie podlegaja zwrotowi :D :D

sklepu nie polecam najwiekszym wrogom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...