Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pęknięcie przedniej szyby - do odratowania?


MANjaK_01

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem...

Dziś po wyjściu z pracy zobaczyłem taki obraz przedniej szyby w mojej A4 (wydaje mi się że rano było wszystko ok):

upuse4ud.jpg

utasupy8.jpg

Jaka według Was jest przyczyna takiego uszkodzenia? Śladu od uderzenia kamienia nie ma, auta nie myłem a całą noc stało spokojnie w garażu.

Istnieje jakiś sposób odratowania takiej szyby czy czeka mnie wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można ratować,pytanie czy warto,za takie pęknięcie krzykną 120-150zł więc wybór należy do ciebie :wink:

ja już dwa razy wymieniałem szybę :decayed: z czego raz dałem samochód żonie :facepalm: i to był błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie szby ratowac:P pierwsze widze , kup uzywke 100-150 lub nowa +montaz 80z :) po znjaomosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie szby ratowac:P pierwsze widze , kup uzywke 100-150 lub nowa +montaz 80z :) po znjaomosci

żadnej używki - nigdy nie wiesz jak już jest zmęczona - tylko nowa. Ojciec płacił za nową -do b5 sedan z montażem- niecałe 200 zł i 2 lata gwarancji - na montaż, odklejanie czy rozwarstwianie. Ja dziś montowałem do mojej b7 nową szybę za 360zł z montażem także ceny za nowe nie są jakieś horrendalne.

Edytowane przez 4marttin4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ratowanie za duża rysa. Lepiej wymienić, dołożysz i będzie super. Sprawdź dokładnie rant w okolicy pęknięcia. Może tam być nierówność która przyczyniła się do powstania pęknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to nie ori szyba i możliwe że źle wstawiona. Mój szklarz mówi że takie pęknięcie, lub inne które doszło do krawędzi szyby to już tylko szrot. Trzeba nowa i dobrze jak nie norda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękniecie dopoki sie nie zamknie bedzie postepowało :wink: a i o dowodzik moga poprosic jak zatrzymaja :huh: ja za szybe Bensona 150 dałem plus wymiana na miejscu za 150 poźniej tylko trzeba uważac zeby po nierównościach nie jeździć zeby wszystko dobrze spasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że już 'po ptokach' ale jest szansa że ktoś uderzył czymś a tą szybę? Jak mogło powstać takie pęknięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie szby ratowac:P pierwsze widze , kup uzywke 100-150 lub nowa +montaz 80z :) po znjaomosci

żadnej używki - nigdy nie wiesz jak już jest zmęczona - tylko nowa. Ojciec płacił za nową -do b5 sedan z montażem- niecałe 200 zł i 2 lata gwarancji - na montaż, odklejanie czy rozwarstwianie. Ja dziś montowałem do mojej b7 nową szybę za 360zł z montażem także ceny za nowe nie są jakieś horrendalne.

a można spytać jaką szybę wstawiłeś do b7? ja wymieniałem 2 lata temu i dałem 560 za Sekurit z paskiem u góry. akurat szyby przedniej nie wstawiłbym najtańszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Pilingtona u mnie czołowa jest tej firmy wymieniona przez któregoś z poprzednich właścicieli i nie narzekam, jakoś zbliżona, jak nie taka sam jak oryginał :) .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...akurat szyby przedniej nie to nie wstawiłbym najtańszej.

Zawsze można wstawić ori grzaną za ponad 2tys.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co takie szby ratowac:P pierwsze widze , kup uzywke 100-150 lub nowa +montaz 80z :) po znjaomosci

żadnej używki - nigdy nie wiesz jak już jest zmęczona - tylko nowa. Ojciec płacił za nową -do b5 sedan z montażem- niecałe 200 zł i 2 lata gwarancji - na montaż, odklejanie czy rozwarstwianie. Ja dziś montowałem do mojej b7 nową szybę za 360zł z montażem także ceny za nowe nie są jakieś horrendalne.

a można spytać jaką szybę wstawiłeś do b7? ja wymieniałem 2 lata temu i dałem 560 za Sekurit z paskiem u góry. akurat szyby przedniej nie wstawiłbym najtańszej.

Firmę musiałbym sprawdzić, ale gościu montujący szyby jest sprawdzony i daje dobre szyby, montował mi w pasku szybę i ojcu i kilku znajomym i jakoś szyb bez zarzutu. Po drugie ceny spadają to co 2 lata temu kosztowało 560 dziś będzie tańsze - konkurencja - no i nie mam czujników w szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ceny idą na dół. Ponad rok temu za zamiennik przedniej szyby do b6 krzyczeli z montażem 650zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był tylko jeden przypadek. Może tak zdzierali a u innych nie pytałem. Więc myślałem ze ceny poszły w dół a to ja byłem wprowadzony w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź i wymieniaj, nie baw się w jakieś używki :/ Ja do B5 już jakiś czas temu płaciłem 3 stówki a 2 miesiące później już 350zł w tym samym miejscu także nie działa to tak, że ceny tylko spadają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękniecie dopoki sie nie zamknie bedzie postepowało :wink: a i o dowodzik moga poprosic jak zatrzymaja :huh: ja za szybe Bensona 150 dałem plus wymiana na miejscu za 150 poźniej tylko trzeba uważac zeby po nierównościach nie jeździć zeby wszystko dobrze spasowało.

Benson dawny XYG wystarczy wpisać w necie. Dlaczego Benson? No bo XYG od razu kojarzył się z chińszczyzną ot i cała tajemnica. Nie twierdze ze to badziewie chociaż w przypadku niektórych marek człowiek się wyrobem może mocno zdziwić!!! Tylko jakby co to z reklamacją nie za ciekawie. Do Pekinu śmigać czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...