Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Falowanie obrotów, EPC, problem z gazem i inne


jakubowski1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem tego typu: od ponad miesiąca dzieje się coś dziwnego z moim Audi A4 B7 1.8T ( z instalacją gazową BRC ). Na początku zaczęło się falowanie obrotami na biegu jałowym, przy ruszaniu z miejsca często gasł ( trzeba było dawać dużo gazu żeby ruszyć z miejsca ), mimo że był pełen zbiornik gazu to co jakiś czas przełączało go automatycznie na benzynę, ostatnio pojawiła się również kontrolka EPC wraz z checkiem, która pojawia się i znika i jest wtedy problem z płynnym odpaleniem auta. Czy możecie mi doradzić co jest grane? Od czego zacząć? Dodam że byłem już w autoryzowanym punkcie instalacji gazu BRC, sprawdzili i z instalacją gazową wg nich jest wszystko ok. Byłem u kilka mechaników, jeden wymienił czujnik temperatury, drugi świece, trzeci wymianę alternatora, odmy, uszczelki pod deklem, czyszczenie przepustnicy, sprawdzany zawór DV

Problem nadal nie rozwiązany, po wszystkich wymianach jest tak samo źle lub nawet gorzej.

Falowanie obrotami pojawia się na ciepłym silniku, na zimnym zachowuje się w miarę dobrze, lecz po delikatnym przygazowaniu problem wraca. Samochód nie ma też odpowiedniej mocy. Problem pojawia się zarówno jeżdząc na gazie jak i benzynie.

Proszę pomóżcie, przychodzi Wam do głowy co to może być????

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego problem z odpaleniem i kontorlka EPC to jest czujnik położenia wału G28 z tego co pamietam, jest temat na forum o tym w dziale 1.8 T. Niedawno go wymieniałem, zamiennik 120 zł ori 3 stówy ;)

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/197620-kontrolka-epc/ Ło tutej xD

Edytowane przez Grzechoo131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...