Ogrzybianie klimatyzacji parą wodną

przemekkk61

Witam. Koledzy walcze z smrodem z klimatyzacji ostatnio widziałem na necie film jak dezynfekowali klime parą wodną gorącą. Mam w domu takie urządzonko jak mop parowy i tak sobie myśle czy nie wpuścić takiej pary prosto na parownik ( przez korek przy schowku od strony pasażera Audi a4 b6) Jak myślicie sprawdzi się? A najważniejsze czy nic taką akcją nie zepsuję?

Ja najpierw stosowałem ozonowanie, potem środek wurth i dalej śmierdziało. O dziwo przestało dopiero po piance plaka. Według mnie podstawa to parę minut przed końcem jazdy przełączyć na econ, żeby parownik osuszyć. tak robię i od tego czasu przestało śmierdzieć. Teraz zapobiegawczo testuję izopropanolem w spreju . Do dobrego oczyszczenia parownika jeszcze proponują rozpuszczone kapsułki do zmywarki. Część osób tak robiła i im pomogło.

Edytowane przez rs dziadek

A mogłbyś rozwinąc temat kapsułek do zmywarki? w jaki sposób je aplikować?:)

Tutaj masz cały temat odnośnie odgrzybiania i różne sposoby klubowiczów, w tym także czyszczenie rozpuszczoną tabletką do zmywarek.

Ja oprócz spryskania parownika od strony oryginalnego otworu od schowka zrobiłem drugi od strony wentylatora, żeby dotrzeć i do drugiej strony parownika.Później otwór zaślepiłem gumową zaślepką za 1.30 zł lub jak ktoś woli to można kupić zatyczkę w ASO za 21 zł.

W takim wypadku tylko mycie parownika najlepiej tunapem. Uwierz mi przerabiane wiele razy , w aso kosztuje to 149 teraz w promocji .

Ja konserwowałem parą wodą.

Powiem tak: nie polecam, gdyż jednak nie jest to aż tak dokładne. Dla mnie najlepsza metodą jest ozonowanie. tutaj szczegółowy opis jak wygląda taki zabieg http://grandservice.pl/oferta/klimatyzacja/ Chyba nie tylko dla Mnie, ale i dla większości Klientów, którym zależy na tym, aby odgrzybianie było wykonane dobrze.

Poza sam odgrzybianiem zawsze proszę o wykonanie testu szczelności. Zdarzały się u Mnie sytuacje, że testu nikt nie robił nawet po tym, jak Klima była rozszczelniona i trzeba było ją serwisować.

Dlatego jestem zdania, że poza samym serwisem czy odgrzybianiem, test jest absolutnie konieczny.

Edytowane przez Skoczer