Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym usunąć żywicę, sok z drzew ?


Rabbi

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki środek będzie najskuteczniejszy do usunięcia drobnych kropek żywicy,soku z drzew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki środek będzie najskuteczniejszy do usunięcia drobnych kropek żywicy,soku z drzew?

Pierwsze jak byś poczyta to byś napewno znalazł ale.....

Tar&glue służy do tego producent nie ma tu większego znaczenia

BTW

MOD pewnie zablokuje wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki środek będzie najskuteczniejszy do usunięcia drobnych kropek żywicy,soku z drzew?

Pierwsze jak byś poczyta to byś napewno znalazł ale.....

taaa? no to wrzuć link do takiego wątku w którego tytule jest żywica :decayed:

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glinka, maksymalnie średnio twarda. Stosuj jedynie na doskonale umyty i odpiaszczony lakier, jako poślizg trochę wody z szamponem. Żywica, muchy itp. zejdą bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tym że nie do końca....

Co ma forum techniczne nadwozie wspólnego z pielęgnacją i detalingiem?

Tamten dział jest typowo techniczny np.jak wymienić relingi,klamkę,obudowę lusterka itp.

Logika wskazuje żeby sprawy pielęgnacyjne poruszać w dziale pielęgnacja nadwozia-detaling a tu ani słowa nie ma o żywicy,


Jaki środek będzie najskuteczniejszy do usunięcia drobnych kropek żywicy,soku z drzew?

Tar&glue służy do tego producent nie ma tu większego znaczenia

po zastosowaniu Nielsen Tar&Glue kropki żywicy pozostały :kwasny: (usunęło ładnie tylko smołę)

ma ktoś jakiś pomysł jak usunąć zaschniętą żywicę?

Edytowane przez Rabbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc weź w ręce to ! http://www.diamondbrite-shop.com/srodek-do-usuwania-smoly-i-kleju-tar-glue-remover.html

Mi pomogło zostawiłem auto w słoneczny dzień (28C) pod świerkami. Chyba nie musze pisać jakie tego były skutki. i właśnie diamondbrite dał radę. Polecam również diamondbrite cut rewelacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar&Glue Remover - ja używam marki CarChem. Usuwa klej, asfalt, żywicę. Dla ułatwienia dodam, że lepsze efekty uzyskuje się gdy "plama" tj asfalt, klej lub żywica jest ciepła czyli rozgrzana czy to od temp.zewnętrznej latem czy tez podgrzana suszarką zimą tak by była plastyczna. Zaoszczędzimy troszke na środkach w ten sposób :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytam czytam i sam nie wiem co tu wybrac. :kox:

Jechałem ostatnio za jakims tirem i w pewnym momencie tak jakby wiadro piachu spadło mi na auto.Efekt:Całe auto jest chropowate łącznie z szybami.Zauważyłem dopiero podczas mycia mogłem chociaż numery spisac trudno.Nie wiem co to jest zywicy raczej tirem nie wiózł.Jakies chemikalia.Pies wie.

Są to tysiące kropeczek które na słoncu sie mażą i cięzko schodzą a jak blacha jest zimna to jakby ziarenka piasku poprzyklejane próbowałem usunąc ale rysuje lakier tylko.I na ciepło i na zimno.I jakoś tłuste to auto mi sie zdaje mylem na cieplo tez.

Co tu zrobic?Polerka?Wolałbym uniknąc narazie bo mam błotnik i zderzak do malowania na póżniej i wtedy po malowaniu polerka jak najbardziej.A teraz?Diamondbrite?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod swoim domem mam świerka i pod nim parkuje starą Vectre. Ostatnio stała tydzień i dosłownie cała była ufajdana w żywicy kropka obok kropki na całym samochodzie na szybach również

Jeśli masz w pobliżu myjnie bezdotykową to program 1 "Gorąca woda z proszkiem" żywice zmywa w stu procentach

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam pod blokiem lipy i klony oraz jeszcze inne. Sok kropi jak wściekły. Samochód mam na szczęście po wosku i sok schodzi od wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...