Skocz do zawartości
IGNOROWANY

oznaczenie kolorów sprężyn


mirasekvip

Rekomendowane odpowiedzi

panowie i panie pomóżcie!!! szukam oznaczenia sprężyn i amortyzatorów, był temat na forum ale jest już zamknięty, chciałbym w swoim aucie audi a4 1.8T bex kombi zmienić zawieszenie z 1bv na 1be, gdyż jak dla mnie jest trochę za sztywne... chciałbym dobrze dobrać odpowiednie sprężyny i amortyzatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok podaj
1bv i 1be to obniżające i twardość większa
1ba to komfort ale sie wychyla i będzie wyżej stał

Edytowane przez Kosa-00
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


rok podaj
1bv i 1be to obniżające i twardość większa
1ba to komfort ale sie wychyla i będzie wyżej stał

rok 2004, wiem że 1be też jest obniżone, ale trochę mniej sztywne niż 1bv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko amorki wymień, sprężyny te same :wink:

Napisz w dziale zamiana, na pewno będzie mnóstwo chętnych na zamianę z 1BE na 1BV :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tylko amorki wymień, sprężyny te same

Napisz w dziale zamiana, na pewno będzie mnóstwo chętnych na zamianę z 1BE na 1BV

a może podpowiecie jakich amorków szukać?

moje oznaczenie zawieszenia to: 1bv 0YJ 0JF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat bo muszę zmienić tylne amortyzatory a link z tematu podwieszonego nie działa, natomiast autor nie odpowiada na maile. Dlatego jeśli ma ktoś tego pdfa co kiedyś był dostępny byłbym bardzo wdzięczny jak by mi przesłał.

A jeśli nie to czy jest mi w stanie ktoś podać chociaż oznaczenia amortyzatorów ? Mam zawieszenie BE , klasa wagowa osi tylnej 9 (0YJ), z tym że sprężyny założyłem twardsze bo od klasy wagowej 10 (0YK). Jednak jak dobrze kojarzę to dla tych obydwu klas amortyzatory są te same, tylko niestety nie znam ich oznaczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo mam podobną zagadkę co autor.

Od niedawna jestem posiadaczem A4 B6 z zawieszeniem 1BV OYL, OJG - tak przynajmniej w książce serwisowej jest napisane (czerwone amorki, oznaczenia sprężyn nie pamiętam). Tu pojawia się moje pytanie, bo za twardo jak dla mnie, czy da się wymienić ten zestaw (amorki, sprężyny) na wersję komfort bez żadnych przeróbek, czy jednak trzeba kombinować? Jeżeli się da to może ktoś jest chętny na taki zestawik:) Jak odbiorę auto od mechanika to sprawdzę stopień zużycia. Myślę o wymianie zestaw za zestaw.

Pozdrawiam.

Edytowane przez mario448
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyżej jest odpowiedź :facepalm:

Chcesz trochę bardziej komfortowo ale wysokość Ci pasuje to wkładasz amorki 1BE a sprężyny zostawiasz swoje.

Chcesz jeszcze wyżej, wymieniasz sprężyny i amorki na takie z 1BA, wszystko w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to to samo, jak w modelu B6 tak i B7, wszystkie wersje są takie same, niczym się nie różnią, poza tym co pisałem wyżej i oczywiście jeszcze podział na klasy wagowe aby się nikt nie czepiał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci bardzo za jasna odpowiedź :)

Zatem szukam zawieszenia, zobaczymy czy cos sensownego się znajdzie.

Pozdrawiam

kolego mario 448 znalazłeś taki zestaw bo ja też szukam takiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem jeszcze. Może ktoś z forum będzie chciał się zamienić. Wrzucę hasło na forum w odpowiednim dziale jak sprawdzę w jakim stanie amorki są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się do tematu widziałem kiedyś temat opisujący oznaczenia kolorami sprężyn B6,B7 i nie mogę teraz znaleźć. Proszę podrzudcie link jak ktoś wie gdzie to jest.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...