Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Terkotanie Turba w momencie Przyspieszania z wolnych obrotów


Buchcio080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Co to może być? kończące się turbo czy raczej luźna klapka Wg? Jeśli to drugie to jak to wyregulować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem . pomoże ktos????


Potrzebna szybka pomoc ponieważ nie wiem czy mam tym autem jezdzic aby czegoś nie uwalić i na koszty sie naciagnać


Panowie myślałem ze te terkotanie ustąpi ale sie pomyliłem :facepalm:

Dzieje sie to ciagle po zgaszeniu auta i jak postoi z pół godziny.

odpalam silnik i jak powoli dodaje gazu to zaczyna terkotać tak do 3 tyś . poterkota sobie z 30 sekund i przestaje.

wyczytałem w sieci ze może to być pompa powietrza wtórnego.

co o tym myslicie???????


Panowie pomoże ktoś?? Terkotanie nadal jest a już myślałem że ucichło.

to tak jakby jakiś wiatraczek gdzieś uderzał szybkie trrrrrrrrrrrrrrr. ciezko to zlokalizować bo po odpaleniu słychac tylko jakieś 30s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to z napinacza i łańcuszka rozrządu ten dźwięk dochodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio sciągałem pokrywe zaworów i slizgi w napinaczu maja lekkie wytarte rowki ale nie ma tragiedii.

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ślizgi były w super stanie na pokrywie nic nie widać a terkotało po wymianie łańcucha i napinacz cisza a podejrzewam że to była wina tylko łańcucha, był rozciągnięty i miał luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak by to była wina napinacza to by cały czas terkotało a to tylko jakieś 15-30 s i to jeszcze tylko po przekroczeniu 2,5-3,5 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt ale jeszcze dla wszystkiego sprawdź ciśnienie oleju manometrem, a następnie zawór SAI - na początek może dotknij go i sprawdź czy w momencie terkotania niema drgań. I jak możesz to nagraj ten dźwięk i umieść na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wolnej chwili podskocze do mechanika i niech sprawdzą. Pompa SAI została wyłączona. rurka metalowa która idzie od pompy jest zaślepiona.

z tym nagraniem to jest lekki problem bo sam tego nie zrobię ( przepustnica elektryczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa z tego co wiem to jest w silniku ale waż jest zaślepiony myslisz ze to jest aktywne???
takiego juz go kupiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktywne nie ale jeśli sam zawór został dalej przy silniku to może to on hałasuje trzeba by było go odkręcić a otwór w głowicy zaślepić widziałem do kupienia gotowe blaszki do przykręcenia w miejsce zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór został usunięty a rurka metalowa idąca od pompy została zaślepiona taka własnie blaszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...