Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece A4 2.4 170KM BDV 2002rok jakie


Gabrielr24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie powinny być świece w tym silniku? Wychodzi mi, że w oryginale było bosh 0 242 235 748 ??. Bosh jak to bosh różnie bywa. Czy lepiej zastąpić NGK czy Denso lub Beru. Może jednak najlepiej to co fabryka dała? Mam też LPG.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

W/G NGK BKR6EKUB , bosch się zgadza taki jak podałeś, ewentualnie IRYDOWE Boscha 0-242-240-653 (mam u siebie w 3.0) irydowe fajny temat jak masz LPG.


Mam w ofercie wszystkie wymienione, jak coś zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie ngk. Sam ostatnio kupiłem dedykowane boscha i zarowno mechanik, gazownik oraz sprzedawca w sklepie odradzali więc koniec końców zamieniłem na NGK.

Chyba nawet kupiłem takie też jak do Ciebie - NGK BKR6EKUB więc polecam

Edytowane przez pacos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu jak patrze leci w głowie, bo ktoś raz gdzieś kiedyś się przejechał, i już powstaje opinia.

Ja u siebie na BOSCHU IRYDOWYM zrobiłem 60 tyś km zmieniłem i wszystko było ok, i dalej jest ok.

Świece mają być dedykowane, a to gazownik pozakłada najlepiej jednoelektrodowe, a później klientowi nie działa jak trzeba i mówi zmień świece bo dziadostwo. Niestety tak jest i to brutalna prawda.


Nie reklamuje ani BOSCHA ani NGK, zwyczajnie zakładał bym to co by mi podpowiadało sumienie, i ewentualnie stosunkowo cena,.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam NGK miałem osobiście beru i moim zdanie ngk lepsze . Boscha nie testowałem :wink:

witam,

podepnę się pod temat; a co z przewodami wysokiego napięcia?

jakie polecicie? ostatnio zaczynają mi strasznie strasznie błędy dawać w kość na LPG; planuje wymienić świece, przewody, oraz wtryski docelowo...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam NGK miałem osobiście beru i moim zdanie ngk lepsze . Boscha nie testowałem :wink:

witam,

podepnę się pod temat; a co z przewodami wysokiego napięcia?

jakie polecicie? ostatnio zaczynają mi strasznie strasznie błędy dawać w kość na LPG; planuje wymienić świece, przewody, oraz wtryski docelowo...

pzdr

Ngk . Bosch . Beru . Zadne inne :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zmienialem przewody i z braku kasy kupilem sentechy. Opinie niby maja srednia ale znam kilka osob, ktore na nich jezdza i nie narzekaja, a pozatym sa niby dedykowane do lpg i jest 2 albo 3 lata gwarancji wiec jak bedzie nie tak to bede zmieniac na gwarancji. Na razie ok 5 tys. km na gazie po zmianie przejechalem i jest ok.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zmienialem przewody i z braku kasy kupilem sentechy. Opinie niby maja srednia ale znam kilka osob, ktore na nich jezdza i nie narzekaja, a pozatym sa niby dedykowane do lpg i jest 2 albo 3 lata gwarancji wiec jak bedzie nie tak to bede zmieniac na gwarancji. Na razie ok 5 tys. km na gazie po zmianie przejechalem i jest ok.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

a zmieniałeś profilaktycznie czy miałeś jakieś problemy z zapłonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem zmuszony wymienić bo przy okazji zakładaniu gazu była robiona uszczelka pod pokrywami zaworów i okazało się, że ta uszczelka na tyle przepuściła olej, że dwa przewody miałem w oleju i świece więc kupiłem nowe swiece i przewody. A wypadały mi przez to zapłony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...