Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Emblematy


Gutterman

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie gdyby były na ori klej to spoko, a ja mam przyklejone na Bóg wie co i tego się boje, że mi odejdzie z lakierem, bo nie wiem co to za klej jest, a na pewno nie oryginalny bo ktoś jak przyklejał i docisnął to aż bokiem wyszedł :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po usunięciu emblematów oczywiście w opisany tu sposób tzn najpierw opalarka, potem żyłka potem spirytus salicylowy do usunięcia resztek kleju nie widać różnicy w odcieniu lakieru? W końcu lakier pod emblematami nie był narażony na warunki atmosferyczne słońce itp moje audi ma 12 lat i boje się że po usunięciu emblematów i wyczyszczeniu kleju będzie różnica w odcieniu lakieru pod emblematem i na reszcie klapy, boje się że pozostanie jakiś ślad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie różnica w odcieniu, to ja na Twoim miejscu bym sie najmniej martwił.'

Bardziej bym sie przejmował czy nie porysujesz lakieru odklejając je, lub czy nie odejdzie z lakierem :D

Nigdy nie wiadomo czy ktoś przed Tobą nie kleił ich na jakiś klej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie różnica w odcieniu, to ja na Twoim miejscu bym sie najmniej martwił.'

Bardziej bym sie przejmował czy nie porysujesz lakieru odklejając je, lub czy nie odejdzie z lakierem :D

Nigdy nie wiadomo czy ktoś przed Tobą nie kleił ich na jakiś klej :)

Jak nie zaryzykujesz i spróbujesz to się nie przekonasz.

Myślę że nikt nie kleił tego na żadne kleje.

Lakieru na pewno nie porysuje jak zrobię to żyłką po nagrzaniu, bo i niby czym i jak bym miał porysować lakier.

Chodzi mi tylko o to żeby potwierdził mi ktoś kto demontował emblematy w ponad 10 letnim aucie czy po demontażu i wyczyszczeniu nie widać różnicy w odcieniu lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np mam przyklejone na jakis klej, nie oryginalnie.

bo widać jak dał go za dużo i wyszedł bokiem po docisnięciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z drugiej strony strony skoro zastanawiasz się na chemia która podobno każdy klej rozpuszcza to myślisz że co wchodzi w skład tej chemii skoro jest tak mocna?? Ja bym zrobił tak jak na filmiku. Spirytus albo moze izopropranol ? sprawd w innym miejscu niewielką ilość spirytusu i zobacz czy sie zmienia kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor kolorem, ale czy po spirycie odejdzie cały klej i nie będzie sladu zeby nie trzeba było tego polerowac jak na filmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor kolorem, ale czy po spirycie odejdzie cały klej i nie będzie sladu zeby nie trzeba było tego polerowac jak na filmie

Nawet gdyby to takie małe miejsce to ręcznie spolerujesz w 5 min :) bez śladu najmniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może u siebie też spróbuje odkleić, ale boje sie ze ktos użył złego kleju i odejdze mi lakier z klejem albo ze porysuje klape tą żyłką.

A czym i ile mniej wiecej nagrzewać to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie jak odklejałem a znaczki były od nowości to został delikatny cień ale 5 min polerowania i nie ma śladu. :banan:

Podgrzewałem zwykłą suszarką do włosów, grzać dopóki klej nie zrobi się miękki i podda sie żyłce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie przyklejenia emblematów? Na co kleicie? Czy taśma dwustronna w gorące dni jak teraz nie puszcza?? Silikon z kolei jak rozprowadzić zeby nie wyjsc poza brzegi? Przyklejał ktoś może? Macie jakieś opinie?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...