Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabrane Prawo Jazdy...


wierzba5

Rekomendowane odpowiedzi

ja tu widze kupe wykroczeń. po pierwsze skręcając w prawo masz zająć prawy pas a nie lewy. po drugie wyprzedanie pojazdu tuż przed przejściem dla pieszych. po trzecie omijanie pojazdu, który zatrzymał się by ustąpić pierszeństwa dla pieszego (który na przejściu miał zielone światło a jednocześnie pierszeństwo). jak na mój gust 30pkt karnych. a jeszcze stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i za to konkretnie zapewne prawko zatrzymali. takie przepisy niestety obowiązują a czy policjant miał zły dzień czy nie to już nie istotne. poza tym jak ktoś pisał wyżej nie widzieliście co było po prawej stronie tego stojącego auta.

Ale powiedz proszę że ten post to jest sarkazm... bo jak mówiłeś serio i ktoś Ci dał prawko to ja się będę bał jutro z chaty wyjść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł zająć lewy pas po skręcie ale nie upoważnia go do wyprzedzenia czy też ominięcia jak kto woli pojazdu który zatrzymał sie przed przejsciem dla pieszych moim zdaniem policjant dobrze zinterpretował powstałą sytuację widzieliście tylko pieszego po waszej lewej stronie ale po prawej to już nie sądze zę tak do końca byliście pewni że pieszy już nie wszedł na pasy i wtedy bezwzględnie powinieneś ustąpić pierwszeństwa pieszemu zabranie prawka moim zdaniem trochę za dużo ale twój tato niestety złamał przepisy i należy sie ukaranie choć moim zdaniem powinno się to zakończyć postępowaniem mandatowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe nie ale nie przesadzajmy jak kolega nieco wyżej bo albo wyprzedzanie tuz przed przejściem albo omijanie pojazdu przepuszczając ego pieszych - jedno z dwóch bo nie wiem jakim cudem kolega to wymyślił. Po drugie skoro juz kolega wylicza to mamy ominięcie pojazdu i nieustąpienie pieszemu. I tyle bo ten wjazd na lewy pas juz pomine. To oprócz tego co kolega dodatkowo rozumie pod pojęciem zagrożenia w ruchu drogowym bo dołożył to jako wisienke na torcie? Trochę poniosło kolegę i zrobił kumulacje z nazwania tego samego na kilka sposobów. Chętnie zateudnie w dziale marketingu.

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego marekg akurat w tej sytuacji nastąpiło ominięcie pojazdu który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pieszemu i tu akurat kara jaka powinna zostać nałożona Wykroczenie polegające na ominięciu pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym zostało zakwalifikowane do najcięższych wykroczeń w ruchu drogowym. Skutkuje najwyższym możliwym mandatem - 500 zł - oraz najwyższą liczba punktów karnych - 10 a tu reszta z kodeksu drogowego

  • Oddział 6
    Wyprzedzanie
  • Art. 26.
  • 1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.
  • 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;

No i tu artykuł jaka kara może zostac nałożona za omijanie pojazdu z zakazem prowadzenia pojazdu włącznie http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/spoleczne/kary-min-za-omijanie-pojazdow-przepuszczajacych-pieszych-na-pasach-w-radomiu/14801499

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co nastąpiło, nie do mnie to tłumaczenie.

Jak sam widzisz z zacytowanego kodeksu wynika, ze nie można wyprzedzać na przejściu ani omijać pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszemu. Ale nie da się popełnić jednocześnie obu tych wykroczeń!

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedzanie to wyprzedzanie a omijanie to omijanie no i nie da sie popełnić tych 2 wykroczeń naraz faktycznie kolegę trochę poniosło ale same zabranie prawa jazdy jak widzicie w tym przypadku mogło nastąpić i nie jestem pewien czy sąd nie przychyli sie do wniosku policji i nie miejcie pretensji do policji że tak to zinterpretowali nastąpiło wykroczenie jedne z najbardziej niebezpiecznych i karanych

Edytowane przez ivan1977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jprdl on pisał serio...

No to kolego Tony jak koledzy pisali wcześniej to albo omijanie pojazdy, który zatrzymał się przed przejściem albo wyprzedzanie na pasach. Nie da się tego zrobić w jednym czasie (polecam takie książki do nauki na egzamin z prawa jazdy i tam jest opisana różnica pomiędzy wyprzedzaniem a omijaniem). Co do pieszego to mam wrażenie, że w ogóle nie czytałeś wcześniejszych postów... Jeżeli przejście jest oddzielone wysepką to traktuje się je jako DWA OSOBNE PRZEJŚCIA i mało ważne, że na obu jest zielone. Dopóty, dopóki pieszy jest na drugim przejściu to Twoje po którym przejeżdżasz traktujesz jak przejście bez przechodzących pieszych. Nie wiem jak to można łatwiej wyjaśnić. A nie ma nic bardziej wkur.... od tego jak jest jezdnia 6 pasmowa (3 w jedną i 3 w drugą oddzielone wysepką) i skręcacie a kierowca przed tobą staje przepuścić pieszego, który dopiero co wszedł na jezdnię po drugiej stronie i nie śpieszy mu się przez te 6 pasów plus wysepka... Fajnie, że puszcza bo też jestem za tym żeby gonić osoby wyprzedzające/omijające pojazdy na pasach ale chyba jakieś przepisy to regulują a wystarczy je tylko znać. Co do zajmowania pasa po skręcie... Jeżeli się mylę to niech ktoś mnie poprawi ale zawsze było tak, że przy skręcie możesz zająć dowolny pas chyba, że znaki poziome pokazują inaczej lub jeżeli do skrętu w tą samą stronę są dwa pasy koło siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest jasna. Czy pieszy był czy nie, albo gdzie był, auto jadące przed zatrzymało się przed pasami, więc drugie też miało taki obowiązek. Tutaj żadne tłumaczenie nie pomoże.

A w tym momencie Policja jest cięta na wyprzedzanie na pasach itp. Np. sprawa Dariusza K. czy seria innych potrąceń np. w Warszawie.

Do tego dostali pozwolenie na "zero tolerancji" i do tego się stosują.

Prawko mieli prawo zabrać i z tego prawa skorzystali, być może przez zły dzień a być może zrobiliście to na tyle dynamicznie, ten przejazd, że się należało.

Nie było mnie tam, więc oceniał nie będę.

Sąd zapewne prawko zwróci, ale sytuacja w głowach zostanie na długo i ... o to chodzi. Miejmy nadzieję, że następnym razem Ty i Ojciec najpierw pomyślicie dwa razy, bo widocznie coś na rzeczy było, skoro prawko zabrali.

Pomimo obiegowej opinii Policjanci nie są aż tacy tępi jak się wydaje. Gdyby miał zły dzień i nie miał jednak poważnych argumentów, to by przywalił porządny mandat, który zapewne byście przyjęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego wierzba5 moim zdaniem trochę dziwnie opisujesz sytuację, jeśli zapaliło się zielone i skręcacie obaj w prawo a pieszy dopiero wkraczał na przejście po drugiej stronie jezdni za pasem zieleni to po co się zatrzymywaliście na przejściu. Mogę tylko podejrzewać, że auto które zajęło prawy pas widziało pieszego od prawej strony i dlatego się zatrzymał, a twój ojciec nie dostrzegł do i pojechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej moim zdaniem nie mogli być w 100% pewni że z prawej strony nie ma pieszego pojazd na prawym pasie po coś sie zatrzymał chyba nie po to żeby sobie postać myślę że autor tematu trochę chce usprawiedliwić swojego Tatę i siebie że byli pewni że z prawej strony nie było pieszego a na moje było na pewno zupełnie odwrotnie co do zabrania prawka TAK policjanci mogli je zatrzymać i to zrobili a czy słusznie to sie okaże choć jak pisałem nie mam pewności czy Sąd nie przychili się wniosku policji i nie wyda zakazu prowadzenia pojazdu choćby na 6 m-cy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej moim zdaniem nie mogli być w 100% pewni że z prawej strony nie ma pieszego pojazd na prawym pasie po coś sie zatrzymał chyba nie po to żeby sobie postać myślę że autor tematu trochę chce usprawiedliwić swojego Tatę i siebie że byli pewni że z prawej strony nie było pieszego a na moje było na pewno zupełnie odwrotnie co do zabrania prawka TAK policjanci mogli je zatrzymać i to zrobili a czy słusznie to sie okaże choć jak pisałem nie mam pewności czy Sąd nie przychili się wniosku policji i nie wyda zakazu prowadzenia pojazdu choćby na 6 m-cy

ivan1997 osobowka ktora ominelismy zatrzymala sie lekko przed porzejsciem ... nie chce tu usprawiedliwiac ojca ale ja widzialem ze bylo czysto z prawej strony tym bardziej ze wyjezdzajac na lewy pas ojciec nie jechal szybko mog miec 15 km/h max poniewaz wykonujac taki manewr musial jechac pod malym kontem zeby zajac ten lewy pas dodatkowo to przejscie widac w 100% stojac na swiatlach i czekajac na skret... i to nie bylo tak ze on odrazu dal po gazie tylko dotoczyl sie do przejscia gdzie obok samochod byl juz w tym momecie lekko z tylu i mial wylozone jak na dloni cala lewa i prawa strone.. mniejsza o to .. na tym skrzyzowaniu nie ma zadnych budynkow itp.. wiec co za tym idzie kamer tez nie ma ;/ swojej wersji nie uda nam sie obronic przed sadem. teraz szukam jak napisac wniosek o odstąpienie przez Sąd od orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów. jesli ktos mial z tym stycznosc bardzo prosze o jakies rady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można to napisać odręcznie i jak najszybciej złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze z odstąpieniem o zakazie prowadzenia pojazdów.W uzasadnieniu podajcie wszystkie argumenty przemawiające o tym aby Sąd oddał prawo jazdy dodatkowo dodajcie po co tacie jest niezbędne prawo jazdy np do pracy zarobkowej,sytuacji rodzinnej itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna napisac takie cos jak np . podjecie pracy za granica jako kierowca ? czy lepiej nie brnac w takie rzeczy

Idź odpocznij trochę i nie zakładaj więcej tego typu tematów, sąd odda prawo jazdy bez mrugnięcia okiem i ojciec dostanie mandat razem z punktami. Koniec tematu nie bij piany bo nie ma po co i żadnych debilnych pism nie pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sadze ze nie ms co sie wychylac z pismami. Dowiedz sie tylko czy spraea nie odbedzie sie zaocznie. Przygotowac gadke a pisac odwolania od wyroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz widze jak tu wszyscy pieszych przepuszczaja co weszli na przejscie 10m dalej :facepalm: jesli bylo tak jak pisał autor tematu to sytuacja bzdurna. ale to niestety jest spowodowane systemem nagradzania policjantów. dla nich niewazne jest czy sad prawko zwróci czy zatrzyma - oni mają wynik i tylko to sie liczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...