Skocz do zawartości
IGNOROWANY

nie działa multifunkcja


jarfab0511

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki masz moduł kierownicy?

8E0 953 549 Q - kodowanie mam ustawione na 02011, moduł reaguje na zmiany kodu

Nie wiem gdzie tkwi problem w moim przypadku, dziś posprawdzałem kodowania:

16 -Steering wheel - 02011

37-Navigation - 0321317

Niby wszystko ok a nadal nie śmiga lewa rolka z przyciskiem Mode, regulacja głośności i podświetlanie działa.

Podpowie ktoś, coś gdzie jeszcze szukać rozwiązania?

Edytowane przez Gregory87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam problem miał kolega na forum, który do b7 wrzucił concerta z b6.

Wcześniej miałeś kierę z multifunkcją? Może problem jest w tym, że masz b6, a wrzuciłeś moduł z b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia kiera byla z multifunkcja i modul ktory ja obslugiwal byl z koncowka N, niby Q powinien ogarnac jedna i druga kiere a jak sie okazuje jest problem. Na RNS-e zmienilem ostatnia cyfre z 7 na 3 zeby sprawdzic czy rolka od glosnosci przestanie reagowac ale dalej trybila... Zastanawiajacy jest fakt ze niektorym przyciski funkcjonuja w b6 z rns-e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz wrzucić modułu z końcówką N?

Niektórym przyciski funkcjonują b6, ale z kierą z b7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z modulem N dziala tylko podswietlanie i to po przekreceniu kluczyka bez przekrecenia wlacznika od swiatel, wiec tak samo lipaa :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę się podpiąć... mianowicie mi na kierownicy nie działa przycisk mode, wszystko podświetlone, roleczki działają, natomiast po naciśnięciu przycisku mode żadnej reakcji nie ma. Co może być padnięte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycisk mode przełącza jedynie między źródłem ustawionym w radiu a telefonem. Masz fabrycznego Bluetooth-a? Jeżeli nie to ten przycisk nie będzie działał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam BT, jednak ten przycisk nie działa, a to czy w danym momencie na fisie pojawia się książka tel i na kierownicy obsługuje tel lub radio nie jest zależne ode mnie tylko losowo, co chwilę się samo zmienia, a przewijanie listy kontaktów to masakra bo co chwile to kontakty przewijam a co chwilę to stacje radiowe zmieniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam przycisk chodzi luźno i czy czuć wyraźne kliknięcie ? Może brudu nalazło w przycisk i jest na pograniczu przyciśnięcia stąd samoczynne przełączanie pomiędzy radiem a listą kontaktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk chodzi bardzo podobnie do przycisku znajdującego się symetrycznie po drugiej stronie kierownicy, nie jest luźny, choć rzeczywiście nie do końca klika. Da się sprawdzić działanie takiego przycisku jakoś programowo bez rozkręcania kierownicy? Druga sprawa to czy da się rozebrać na tyle kierownicę, żeby go wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale chyba da się programowo podejrzeć pracę poszczególnych przycisków (tak jak w pilocie w kluczyku) ale niech inni się wypowiedzą.

Dostanie się do multifunkcji nie jest trudne. Najwięcej kombinacji jest z demontażem poduszki, trzeba kręcić kierownicą by dostać się do śrub które ją trzymają ewentualnie zdemontować osłonę kolumny kierownicy. Ja to robiłem kręcąc kierownicą. Pamiętać należy o zdjęciu zaślepek ze śrub. No chyba że tak jaka większość już ich nie ma bo poduszka była wystrzelona a magikowi nie chciało się ich założyć przy wymianie poduszki.

Fajnie się to robi w dwie osoby bo wtedy jedna trzyma zdemontowaną poduszkę a druga walczy dalej i w ten sposób nie musimy odpinać poduszki od instalacji.

Następnie demontuje się plastikowy pierścień idący po obwodzie otworu na poduszkę i możemy demontować multifunkcję przesuwając ją w kierunku osi obrotu kierownicy (do wnętrza).

Edytowane przez airbob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odłączyć BT w celu sprawdzenia tego przycisku. Po jego odłączeniu nie powinno Ci przełączać z radia na tel, a na FIS-ie powinno wywalić komunikat No Function(funkcja nieaktywna). Jeżeli przycisk MODE działa cały czas "na wcisku" to fis będzie Ci wyświetlał komunikat o nieaktywnej funkcji co chwila.

Edytowane przez Gregory87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuję jednak z vagiem w pierwszej kolejności, zauważyłem też, że w przypadku gdy telefon się "źle" połączy z BT np pojawia się obsługa na fis telefonu i lista kontaktów którą przewijam, ale np nie wybiera nr tel po naciśnięciu rolki, albo wybiera ale audio słychać tylko w telefonie i po chwili przestają działać lewa i prawa rolka w kierownicy, mode nie działa cały czas tylko po naciśnięciu tego do komend głosowych słychać pytania po niemiecku. Czy może to być wina uszkodzonej taśmy kierownicy? a może BT jest padnięty? Dobrzy ludzie powiedzcie gdzie znajduje się moduł BT i jak go odłączyć? testowo oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie moduł BT w b7 był montowany pod wykładziną fotela pasażera- więc trochę zabawy jest, żeby się do niego dostać i odpiąć wtyczkę (poniżej foto). Nie sądzę, żeby była to wina taśmy skoro inne przyciski działają bez zarzutu.

dsc00026cjg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy nabyłem a4 b7 bpw i rozkminiam powoli pacjenta a pytanie mam takie auto posiada BT działa poprawnie dzięki Waszej pomocy sparowałem tel sle do rzeczy jak wykasować gebelsa książkę tel na FIS a wprowadzić swoją i jeszcze jedno po naciśnięciu przycisku na kierze z prawej strony to babsko gęga coś po niemiecku do mnie oco jej chodzi dzęki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum instrukcji obslugi RNS-a masz tam wszystko ladnie krok po kroku co i jak nalezy zrobic odnosniej ksiazki tel, o komuniktatach sie nie wypowiem ale po polsku ich niestety nie bedziesz mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a jednak jest błąd?

Address 16: Steering wheel Labels: 8E0-953-549.lbl
Control Module Part Number: 8E0 953 549 Q
Component and/or Version: Lenksáulenmodul 0601
Software Coding: 04042
Work Shop Code: WSC 06325
VCID: 4189A38F4B7C1116DBD-4A3A
1 Fault Found:

01750 - Multi-Function Switch in Steering Wheel (E440); Left
29-10 - Short to Ground - Intermittent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01750 - Multi-Function Switch in Steering Wheel (E440); Left

29-10 - Short to Ground - Intermittent

Przełącznik wielofunkcyjny w kierownicy - lewy

zagadka rozwiązana :hi: wyciągnij go i zobacz czy wtyczka dobrze tam siedzi.

Edytowane przez Gregory87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...