Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kąt synchronizacji wałka rozrządu


Tomcioidzi

Rekomendowane odpowiedzi

no zgadza się ale nie widział bym i tak wielkich zmian ja poprawiłem mam teraz 0 do -0.6 i tak dalej mi źle odpala.Może ktoś spojrzeć na moją przepławkę na poprzedniej stronie bo mam wrażenie i porównywałem z innym,i logami,że powinna być wartość 850 zadana a nie jak u mnie 845.Dodam,że turbina wstaje trochę późno bo musi być wyregulowana sztanga ze względu,że było wymieniane turbo od pasta 2.0tdi.Ale autko ciągnie równo i z tym się nic nie dzieje.

Edytowane przez Tomcioidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra postaram się jak najszybciej


Sprawdziłem dziś pasek rozrządu bo nie podobały mi się te skoki kąta synchronizacji i pasek jest bardzo luźny.Jest tak luźny,że ociera o jakąś obudowę a ząbki w niektórych miejscach są bardzo zniszczone.Rozrząd mam na obudowie wlepkę CONTI wymieniany przy 219tys.km, a auto teraz ma 260 tys.km.

https://www.youtube.com/watch?v=5Aych5RzKdA&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj predko, bo pozniej beda wieksze koszta. Caly komplet. Masz przyczyne skokow kata.

Sent from my Kestrel using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale całego rozrząd nie ma sensu przecież ma przejechane niecałe 40 tys.km to nawet nie połowa.Jest tam jakiś napinacz przecież gdzieś ten luz powstał?. Może nie wymienili właśnie jakiegoś napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tam napinacz. Zwichrowany bedzie powodowac to co u Ciebie. Jesli pasek ma luz i poniszczone zabki to tylko wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie dam rady raczej bo z tego co widzę to napinacz jest na górze zaraz po lewej stronie patrząc z przodu gorzej z paskiem bo idzie na dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniaj kompletny rozrząd, jak nie chcesz za kilka tysięcy kilometrów znowu rozbierać. Masz pewność, że np. pompa wody jest dobra i wytrzyma do kolejnej wymiany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem przed chwilą u swojego mechanika i tak trochę mnie uspokoił bo napiął mi ten pasek i powiedział,że ktoś go źle przy wymianie rozrządu napiął.Druga sprawa czy tam pod tą rolką napinającą jest amortyzator bo on twierdzi,że jest i że właśnie on powoduje napięcie tej rolki a ona napina pasek. Nie wiem czemu ale mi się wydaje,że go nie ma.Ostatnia sprawa auto normalnie pali czy zimne czy ciepłe wina wychodzi,że była w tym luźnym pasku.

Edytowane przez Tomcioidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala wzmianka moje auto jest z 2001 roku pomyłka już poprawiam, ale z tego co ja wiem tam też nie było napinacza hydraulicznego tylko rolka napinająca

Edytowane przez Tomcioidzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz doczytałem to lipa, będzie chyba trzeba rozbierać.Pytanie to jest tłumik drgań więc za co on w końcu odpowiada bo jest rolka napinająca i ona sama się napina więc napina pasek a tłumik?., z jego powodu powinny być wibracje.Mój mechanik naciągnął pasek,jednak powiedział jak się to powtórzy luz to do wymiany niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś wcześniej, że ząbki w pasku w niektórych miejscach są bardzo zniszczone, a mechanik naciągnął Ci to i chcesz tak jeździć ??? :facepalm:
Na siłę chcesz zaoszczędzić, a możesz wwalić się w większe koszta.

Edytowane przez MAT1000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak nastepnym razem luz sie powtorzy, moze byc za pozno. Piszesz, ze zeby na pasku poniszczone. Przemysl wymiane, powaznie.

Sent from my Kestrel using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedział,że przesadziłem i go wystraszyłem i nie wygląda to tak źle więc muszę mu ufać,ale pojadę do niego jeszcze raz niech to poogląda dokładniej.Ząbki są nie wytarte , ale trochę starte.Przy wymianie samego pasku też trzeba ściągać przód?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz oszczedzac to sie predzej czy pozniej zemsci. Wymien caly komplet i masz problem z glowy i spokojny sen. Daj foto tych startych zabkow:)

Sent from my Kestrel using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...