Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokry dywan od strony kierowcy


kafor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem otoz dywan od stron kierowcy jest mokry i nie bardzo wiem jak ten problem rozwiazac.podloga jest cala.ktoredy moze tam sie woda dostawac? a moz to nie woda tylko ktorys z płynów??miał moze ktos taki problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być kilka, sam aktualnie walczę z tym przyda Ci się numer nowej uszczelki pod obudowę komputera bo to jedna z prawdopodobnych:

8D1907619 koszt ok 20zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo u siebie. Mniej wiecej 2 miesiące temu podczas jazdy w deszcz przez nawiew pod siedzeniem kierowcy zaczęła lecieć mi woda.. Naleciało jej tam do rozmiarów pokaźnej kałuży, wierzch osuszyłem ręcznikiem i suszarką do włosów, ale okazało sie że tej wody naleciało również pod wykładzine.. A wiadomo, że jak i wykładzina to i gąbka. Więc wyobraźcie sobie jaki gnój miałem w środku. Okazało sie że zatkane syfem (liśćmi i wszelakim plugastwem) były kanały odpływowe pod akumulatorem i komputerem. Odetkałem je i woda zaczęła schodzić normalnie. Ponadto, dla pewności, osilikonowałem uszczelkę pod komputerem i uszczelkę (która była bardziej sparciała) od linki do maski. Osuszyłem samochód (demontaż siedzenia kierowcy, tylnej kanapy i wszystkich plastików w środku żeby podnieść wykładzine i wessać większość wody odkurzaczem ok. 5-6 litrów, resztę zrobiło słońce i wiatr w ostatnich tygodniach - gąbka długo schnie :P) i do tej pory sucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też walczę z mokrym dywanikiem pod kierowcą. Odpływy pod grodzią drożne, kable pod kompem i linka od bagażnika ok (uszczelki się dobrze trzymają). Uszczelka w drzwiach cała.

Wczoraj wymieniono mi szybę ale szklarz powiedział że oryginalna była dobrze wklejona i raczej tamtędy nie lało. Podwoze wygląda ok, gumy w otworach też się trzymają. Kończą się pomysły. Dodam że tapicerka pod nogami robi się mokra tylko podaczas jazdy, jak lałem wężem na auto to nic się nie pojawiło a jak jadę i zaczyna padać to po chwil okna parują a pod nogami kierowcy tapicerka jest mokra.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się lało woda tak jak tobie, wyjąłem dywan ze środka, szwagier wodą lał po szybie i u mnie lało się linką od klapy pod szybą. Kupiłem klej do szyb i po kłopocie, zaznaczę że z 10 dni musiałem suszyć dywan, był strasznie nasiąknięty.

Wysłane z mojego LG-E610 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie pod kompem w b5 jest odpływ? Przecież pod nim idą kable do środka.

Nie mogę u siebie dojść co z tą woda... Jest ona ewidentnie pod dywanem kierowcy I czuję jeszcze wilgoć pod pedałami, ale jak dotykam ręką wyżej to już jej nie czuć...

Zasilikonowałem obudowę kompa, linkę, I sprawdzałem odpływ pod serwem i aku i nic mi to nie pomogło... nie wiem którędy się ta woda dostaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, trzeba wytargac aku i pod podstawa aku jest odpływ drugi bliżej serwa woda po stronie kierowcy to tylko jak koledzy pisali albo linka otwierania machy albo uszczelka pod ecu puszcza. U mnie akurat uszczelka pod ecu puszczała po wyciagnieciu wyczyszczeniu nałozeniu zdrowo sylikonu jest pokoj a spływała mi po plastiku słupka. Jak wali pod ecu to tam mnustwo kabli jest i róznie moze spływac. Udrożnic kanały i lac wode i obserwowac gdzie moze puszczac. Napewno dojdziesz :wink: Mokro w srodku to szyby beda nieźle parowały :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co zrobiłem to wypierdzieliłem gumki z odpływów tak by zwiekszyć średnice odprowadzania wody.od tamtej pory nie mam akwarium w podszybiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze pomogę, choć temat już stary. U mnie miałem podobny przypadek problem leżał w rozłączonym przewodzie od spryskiwaczy, który puszczony jest pod kierownicą obok podstopnicy. Dodam, że dotyczy to kombi jak jest w sedanie to nie wiem.

Edytowane przez sinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze pomogę, choć temat już stary. U mnie miałem podobny przypadek problem leżał w rozłączonym przewodzie od spryskiwaczy, który puszczony jest pod kierownicą obok podstopnicy. Dodam, że dotyczy to kombi jak jest w sedanie to nie wiem.

Ale wtedy działał Ci natrysk tylnej wycieraczki???

Qrwicy dostaję jak muszę skrobać szyby od środka.

Podszybie suche jak nigdy.nie padało z tydzień,nic nie zapchane wiec mogę wszystkiego rodzaju linki ,kompy raczej wykluczyć.

Albo szybę źle wstawili albo nagrzewnica sam juz nie wiem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety to raczej nie kwestia spryskiwaczy, bo wilgoć występuje tylko przy opadach i potem mam całą przednią szybę mokrą. Ewidentnie gdzieś mi się leje woda, ale wciąż nie wiem gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wezme sie za uszczelki kompa i linki jak to nic nie da biore sie za nagrzewnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze pomogę, choć temat już stary. U mnie miałem podobny przypadek problem leżał w rozłączonym przewodzie od spryskiwaczy, który puszczony jest pod kierownicą obok podstopnicy. Dodam, że dotyczy to kombi jak jest w sedanie to nie wiem.

Ale wtedy działał Ci natrysk tylnej wycieraczki???

Qrwicy dostaję jak muszę skrobać szyby od środka.

Podszybie suche jak nigdy.nie padało z tydzień,nic nie zapchane wiec mogę wszystkiego rodzaju linki ,kompy raczej wykluczyć.

Albo szybę źle wstawili albo nagrzewnica sam juz nie wiem :kwasny:

U mnie nie działał spryskiwacz tylnej szyby.

Edytowane przez sinq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak pod dywanikiem kierowcy trochę jest mokro bo nawet jak podniosę gumę to widzę mały ślad mokrego i albo wycieraczka jest dziurawa albo...

I tak wyrezałem kompa nie mogłem odczepić kabli od bezp świec żarowych wiec robiłem to w utrudnionych warunkach.

Uszczelka płaska i mokra,cała przesiąknięta wodą.

Ku memu zdziwieniu po wew stronie podszybia była maź podobna do tej od kompa czyli zaciekało.

Potem wziąłem się za linkę to samo mokro w koło.

Wsio ładnie posuszyłem dałem dość dużo uszczelniacza dekarskiego i teraz czekam.

Po ok tyg jak było +7 i auto postało na słońcu to prawie pół szyby miałem od środka skroplonej także słońce osuszyło trochę.

Teraz w dzień prawie zawsze otwieram szyber i szyby jak auto stoi.

Przydało by sie zostawić z otwartymi drzwiami na 2-5 h w słoneczku ale nie ma takiej możliwości na razie :kwasny:

Dziś pierwszy mróz po dłuższym czasie i w środku brak skrobania i oby tak zostało :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś napisać gdzie szukać komputera w a4 b5 1998? Jutro się wezmę w takim razie za wilgoć . Odpływy już czyściłem i ucinałem gumki , podejrzewam że to może być ta uszczelka przy kompie , tylko nie wiem gdzie on jest ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...