Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mokry dywan od strony kierowcy


kafor

Rekomendowane odpowiedzi

Mógłby mi ktoś napisać gdzie szukać komputera w a4 b5 1998? Jutro się wezmę w takim razie za wilgoć . Odpływy już czyściłem i ucinałem gumki , podejrzewam że to może być ta uszczelka przy kompie , tylko nie wiem gdzie on jest ;/

nie wiesz gdzie jest komputer? duża czarna szczelnie zamknięta skrzynka na podszybiu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że jak już go zlokalizujesz to aby dostać się do kompa musisz ściągnąć ramiona wycieraczek i wyjąć plastiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta.

Ogólnie to prawej wycieraczki i podszybia,lewego nie potrzeba.

Odkręcasz czarną skrzyneczkę odpinasz zabezpieczenie kompa tj taki metal idący w poprzek i odpinasz kompa rozsuwając zabezpieczenie kabli na bok.

Musisz tez poluzować kable(te z kompa) na obudowie.

Wyjmujesz kompa i masz kostki rozpinasz je odkręcasz osłonę-dwie śruby i masz wystarczający dostęp.

Ja nie umiałem odczepić jednego pinu z bezp od świec (oraz tego czarnego dużego)ale jak ktoś potrafi to można wyjąć wsio i mieć super dostęp.

Ogólnie na 1h na spokojnie styknie a zeby to ogarnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojac przed maska po prawej stronie najblizej prawego gornego rogu, wielka czarna obudowa na srubki 8mki, za sciana grodziowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie , mam nadzieję że to właśnie ta uszczelka przy kompie nawaliła i to ona jest całym winowajcom bo już nie mam siły na tę wilgoć ;/
Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba znalazłem u siebie.

Leciało mi z uszczelki nagrzewnicy.

Nawaliłem silikonu i zobaczę jak popada czy będzie sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie odlaczylem kompa i mam pytaniw musze rozpinac te kostki żeby to zasylikonowac? Bo kompletnie nie wiem jak je odczepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkrecić jego podstawe tj dwie śruby na 10 klucz.

Odczepić wszystki kostki te w środku.

Ja robiłem to na podczepionych dużych bezp tj czerwony i czarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może jakiś sposób na odczepienie tych kostek ? Bo ja nawet próbowałem sposób gdzie w 2 boczne zatrzaski włożyłem pilniczki do paznokci , i za cholere mimo tego nie chciała się odpiąć ta kostka ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kostka ma dwa zatrzaski i odczepiasz je to cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem wszystkie kostki wkładając pilniczki w boczne zatrzaski i po prostu unosząc je do góry , po prostu pierwsza czarna kostka była jakaś zapieczona , ale reszta poszła bez problemu ,
Chyba mam winowajce , dobrze że zajrzałem pod ten komputer . Po prostu mój samochód był bity (bok od strony kierowcy) i tam gdzie ta uszczelka była lekko podgięta blacha i podejrzewam że woda tamtędy lała się do środka ,
Teraz jest tam sylikon-uszczelka-sylikon i mam nadzieję że wszystko teraz będzie dobrze , bo jak nie to będę zmuszony sprzedać B5 :/
Dzięki za pomoc w zlokalizowaniu komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mój problem nie rozwiązany... nadal jak pada deszcz to robi się mokro.

Najwięcej wody zbiera się w tym wygłuszeniu które otacza kolumnę kierowniczą pod pedałami. Z tego wygłuszenia spływa później na gąbkę.

Nie mam pojęcia skąd tyle tego leci.

Uszczelniłem do tej pory:

-komputer

-linkę maski

-uszczelkę obudowy filtra kabinowego

-uszczelkę nagrzewnicy

-odpływy pod aku i serwem czyste

Robiłem testy z laniem wodą na przednią szybę wiadrami i nic... nic nie leci jak zaglądam podczas lania.

Ma ktoś może wiedzę, czy z przodu są cieniutkie wężyki odpływowe takie jak są np. z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmowałeś dywan jak lałeś wode? próbowałeś też od spodu tam w kierunku grodzi czołowej lać? może w czasie jazdy po deszczu gdzieś w okolicach kolumny kierowniczej Ci sie dostaje woda?

cudów nie ma, skądś musi lecieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz szyber???

Może wężyk odprowadzający jest przerwany i napierdziela do środka przez niego????

Albo za mało dałeś silikonu na uszczelkę kompa lub linki skoro to tedy leci..

Odpływy aku to jak dla mnie to porażka,w ogóle wypierdziel te gumki a problem z ich udrażnianiem nie powróci.

Zrób tak:

Rozbierz obudowe pod nogami skołuj sobie dobre mocne światło i polewaj wodę tak by leciała średnim strumieniem po szybie na lewą stronę podszybia,niema bata jak leci to tylko tymi elementami którymi podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmowałeś dywan jak lałeś wode? próbowałeś też od spodu tam w kierunku grodzi czołowej lać? może w czasie jazdy po deszczu gdzieś w okolicach kolumny kierowniczej Ci sie dostaje woda?

cudów nie ma, skądś musi lecieć :wink:

Jak sprawdzałem to odkręciłem podpórkę na nogę i odciągnąłem dywan oraz na tyle na ile mogłem odciągnąłem też to mokre wygłuszenie, bo chciałem zobaczyć czy będzie kapało coś po grodzi... niestety nic nie leciało. Tak podejrzewałem, że z okolic kolumny leci, bo tam jest najbardziej mokro no ale kurde przy laniu wodą nic się nie dzieje.

Od spodu nie lałem. Ogólnie to odniosłem wrażenie, że mokro się robi nawet jak nie jeżdżę, bo odkąd mam auto to tak się działo i najpierw myślałem, że leci mi przez progi albo coś, bo nie było zaślepek od spodu, ale zakupiłem i to samo.

Masz szyber???

Może wężyk odprowadzający jest przerwany i napierdziela do środka przez niego????

Albo za mało dałeś silikonu na uszczelkę kompa lub linki skoro to tedy leci..

Odpływy aku to jak dla mnie to porażka,w ogóle wypierdziel te gumki a problem z ich udrażnianiem nie powróci.

Zrób tak:

Rozbierz obudowe pod nogami skołuj sobie dobre mocne światło i polewaj wodę tak by leciała średnim strumieniem po szybie na lewą stronę podszybia,niema bata jak leci to tylko tymi elementami którymi podałeś.

Szyberu nie mam.

To co silikonowałem to zrobione jest dokładnie. Sprawdzałem to na wszelki wypadek - zdjąłem pokrywę kompa ale tam jest sucho i tak samo te wygłuszenia pod samym kompem oraz pod filtrem kabinowym są suche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij raz jeszcze kompa i włóż rękę od środka tam gdzie wczepiasz wszystkie kostki.

Jeżeli jest lekko mokro to leci tamtędy.

Ja tak miałem ze nie kapało nic w środku a podszybie z kompa od strony wew wilgotne po prostu woda nie ściekała a spływała delikatnie na podnóżki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra z tymi wadami. Też poprawiałem to podszybie ale jeszcze nie wysuszyłem auta. Wyschnie poskładam i latem znowu zajżę czy znowu mokro czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...