Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światło przeciwmgielne tył


sebco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie świeci mi światło przeciwmgielne tylne. Żarówka sprawdzona, przełącznik po załączeniu świeci na pomarańczowo, wtyczka przy żarówkach OK. Przednie halogeny działają bezproblemowo i załączają się z obu przycisków.

Gdzie szukać problemu?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie nie skoro żarówka nie świeci a jest dobra. Podpinałem ją bezpośrednio pod 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo może napięcie jest a styki na żarówce lub w kostce lampy zaśniedziałe. Jeśli wszystko czyste to kabelki. Bezpieczniki oczywiście sprawdzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie jakie bezpieczniki bo z niemieckiego jestem noga.Który jest od tylnych przeciwmgielnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba ten:

nr 36 -- 15A -- Reflektory przeciwmgłowe i światła przeciwmgłowe tylne


ale to w ogóle by Ci nie działały skoro przód świeci :kwasny:

zobacz czy dochodzi prąd do kostki i tyle, jak nie dochodzi to szukaj przetartego kabelka.

u mnie w avancie mam w dwóch tylnych lampach założone żarówki od przeciwmgielnych, obie świecą :naughty: także jak masz tylko w jednej, załóż do drugiej i po problemie :banan: o ile do drugiej też dochodzi prąd - sprawdz :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugiej mam zaślepione. Przeciwmgłowe jest pierwsze z góry. A po drugiej stronie zaślepione oryginalnie.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po drugiej mam zaślepione. Przeciwmgłowe jest pierwsze z góry. A po drugiej stronie zaślepione oryginalnie.

I tak ma być,nie zmieniaj tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałeś hak,może został źle zdemontowany miałem to u siebie,okazało się że gość co zdemontował kiedyś hak ucioł wiązke od niego i nie miałem przeciwmgłowedo z tyłu.Zobacz w bagażniku po lewej stronie za tapicerką czy nie masz uciętej wiązki od haka.

Edytowane przez slawi75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałeś hak,może został źle zdemontowany miałem to u siebie,okazało się że gość co zdemontował kiedyś hak ucioł wiązke od niego i nie miałem przeciwmgłowedo z tyłu.Zobacz w bagażniku po lewej stronie za tapicerką czy nie masz uciętej wiązki od haka.

hak mam oryginalny odpinany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisami się mam Avanta i nie ma zasilania na wtyczkę. Przełącznik ok.żarówka ok, hak oryginał. Bezpieczniki ok

jest wtyczka do haka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś znalazłem trochę czasu na rozgryzienie mojego problemu brak tylnego światła przeciwmgłowego

Do czego doszedłem?!

Ktoś na forum powiedział że nie ma przekaźników ale się mylił. Naciskając światła przeciwmgłowe przednie słychać klepiący przekaźnik to samo gdy dołączam tylne światła przeciwmgłowe też słychać przekaźnik. Czyli musza być 2 ewentualnie 3 jeśli do haka jest osobny.

Bezpiecznik OK nr 36 15A wyciągam go - gasną światła przeciwmgłowe i kontrolki na klawiszach tych świateł.

Mam oryginalny odpinany hak fabryczny. Sprawdziłem złącze haka, mam złącze 13 pinowe. Zasilanie świateł przeciwmgłowych dla haka załączany jest przyciskiem tylnych przeciwmgłowych.

Pin nr 2 w gnieździe i masa pin nr 3 zasilanie jest OK 12V (test żarówka).

Teraz pytanie gdzie jest zrobiony mostek tylne przeciwmgłowe + hak przeciwmgłowe o ile jest?

Czy też oba idą z przekaźnika/ów zamontowanych w kokpicie za przyciskami od świateł przeciwmgłowych bo tam słychać klepanie przekaźników ?

Nie widać aby gdzieś były kable uszkodzone przy lampie lewej. Po prawej mam też gniazdo i kable ale ta sama sytuacja brak napięcia!


tutaj schemacik nie umiem go rozgryść

https://www.dropbox.com/s/j6vq8f637xtak5u/A4%20B5%20przeciwmgielne.pdf?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż temat stary, ale nie widze rozwiązania i mam to samo co i kolega

sebco.

Może kolego odezwie się i opowie jak rozwiazał problem?

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż temat stary, ale nie widze rozwiązania i mam to samo co i kolega

sebco.

Może kolego odezwie się i opowie jak rozwiazał problem?

Dziękuje

Nie rozwiązałem. Najszybszym działaniem będzie zrobienie mostka z haka do przeciwmgłowego lampy ciągnąc kabelek.

Ale jeśli będziesz miał lepszy pomysł daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż temat stary, ale nie widze rozwiązania i mam to samo co i kolega

sebco.

Może kolego odezwie się i opowie jak rozwiazał problem?

Dziękuje

Nie rozwiązałem. Najszybszym działaniem będzie zrobienie mostka z haka do przeciwmgłowego lampy ciągnąc kabelek.

Ale jeśli będziesz miał lepszy pomysł daj znać.

Jak na razie nie odnajduje "haka" . Ale jeżeli dam rady w inny sposób napewno się pochwalę. :grin:

W necie jest dużo wątkow na ten temat, ale żaden nie był rozwiązany. :angry:

A szkoda....

Nareszcie działa.

Wiązka do haka była tak krótko odcięta, że z trudem ją znalazłem.

Połączyłem sz\b+sz\ż i żegnaj ciemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś ten magiczny mikroprzełącznik odpowiadający za brak przeciwmgielnego ? mam hak i brak światła :( pod lampą nie widze wiązki do haka - sedan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...