Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5] kontrolka klimatyzacji nie gaśnie


wiwixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, w sumie to nie jest on jakoś mocno denerwujący, ale ciekaw jestem czy wszystko jest ok.

Kupiłem 2 miesiące temu A4 kombi 19,9TDI 97r.

Klima nie działa, bo zatarta jest sprężarka. Ale to będę chciał naprawiać za 2-3miesiące.

Nawiew chodzi ok. Reaguje na temperaturę. Wszystko jak do tej pory było oki.

2 dni temu kiedy wsiadłem rano do auta, i włączyłem nawiew na szybę, zapaliła mi się kontrolka klimatyzacji (śnieżynka)

I jak zawsze dało radę ją wyłączyć (przyciskająć na przycisk) tak od 2 dni cały czas się świeci. I jest tak samo rano, popołudniu i wieczorem. Nie da rady jej wyłączyć.

Próbowałem przytrzymać, nacisnąć AUTO i bez rezultatu.

Pytanie, czy coś sie zepsuło czy jest to normalne? Nawiew cały czas działa poprawnie, temperatura tak samo.

A chciałbym się dowiedzieć, bo za jakiś czas chce wymienić sprężarkę. Czy czeka mnie dodatkowy wydatek?

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz sprężarkę pod maską. Taka zielona wtyczka jak na tym obrazku. A te wszystkie wtyczki znajdują się przy zbiorniku płynu wspomagania pod tym plastikiem. Śnieżynka powinna zniknąć.
9.jpg
A co do dodatkowych kosztów to raczej nie. Oczywiście sprężarka i napełnienie.

Chodziła Ci klima jak kupowałeś? Bo jak nie to może być gdzieś nieszczelność w układzie. Ale to przy nabijaniu powinni sprawdzić bez problemu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Nie, nie chodziła mi klima. Gość od którego kupowałem auto od razu powiedział, że pekł mu pasek bo zatarła się sprężarka. Mówił że chciał wymienić, ale akurat w wakacje był deficyt na allegro w okolicy.

Spoko, odłącze ten kabelek.

Zastanawia mnie tylko dlaczego wcześniej szło to wyłączyć i śnieżynka gasła (a klima nie działała od początku) a od 2 dni cały czas świeci.

No ale, pewnie za jakiś czas nie będę zwracał na to uwagi :) skoro to nic poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...