Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zastąpienie włącznika światła w bagażniku.


Grabek94

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. Mianowicie podczas rezania klapy bagażnika otwieranej z pilota pojawił się pewien problem z włącznikiem światła w bagażniku. Żeby zamontować siłownik do zamka dwucięgnowego musiałem ten włącznik wymontować z jego pierwotnego miejsca, przez co stał się bezużyteczny. Moje pytanie brzmi, jak rozwiązać temat włączania światła w bagażniku po otwarciu klapy bez tego włącznika? Wpadł pomysł mikrostyków, ale jak i gdzie je zamontować, aby spełniały swoją rolę? Może ktoś ma jakieś inne pomysł? Z góry dziękuje za porady. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam najmniej inwazyjnego, a przedewszystkim skutecznego i niezawodnego rozwiązania. Dziur już klika w klapie zrobiłem instalując ten mechanizm ze sprężynami i wszystko wokół więc jeszcze jedna różnicy nie zrobi. Jak narazie nie mam pomysłu jakby trzeba było ten wyłacznik umiejscowić, żeby to działało. Może ktoś podsunie też inny, pomysł na rozwiązanie tego problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest ale może być problem ze znalezieniem "zwieracza". To bańka szklana z rtęcią w środku. Po przychylnie bańki rtęć zwierała styk. Gdyby takie coś zamontować w klapie tak że po otwarciu klapy zewrze styk i załączy światło to może by wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z czym masz problem. mikrostyk jest w zamku blokujacym bagaznik, gdy zalozysz poliftowy to tam tez jest ten mikrostyk nawet kostka pasuje z przedlifta i po problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde? Aż pójde i sprawdzę. W tym wypadku rozwiązałoby to całą sytuacje.


EDIT.

No faktycznie jest miejsce na kostke, bede musiał tylko przedłużyc sobie przewody. A odpowie mi ktoś po co w klapie jest jeszcze jedna taka sama wtyczka tylko, że szara? Była w takiej gąbeczce, jakby przygotowana na coś, a ja nie moge wymyślić do czego miała by być wykorzystana.

Edytowane przez Grabek94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...