Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem ze zmieniarką Yatour


siwytychy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam patrzyłem po tagach to zbliżone tematy juz pozamykane :(
kupiłem używaną zmieniarkę yatour wszystko podłączyłem jak ma być radio concert II o ile sie nie mylę, nagralem pliki na usb. Włączam radio zmienia na zmieniarkę i wyskakuje odrazu CD05 track 99 pozniej zmienia sie samo na 12 leci 3 sek (w głosnikach cisza) i zaś wyskakuje track 99 nic nie chce grać w momencie zmienienia piosenki plyty czy czego kolwiek staje na track 99 i 0:00 i nic się nie dzieje. Kupując od gościa zarzekał sie że wszystko działa jak należy mam pudełko kable i gwarancje jeszcze ważną bo zmieniarka była kupiona w maju tego roku. Reklamować ją czy ja coś źle robie ? nie ma jej jak zresetować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakość próbkowania mp3 oraz informacje o pliku, jeśli są to należy wykasować i ogólnie to te zmieniarki maja mały bufor i nie ogarniaj plików powyżej 20mb jak należy(o godzinnych i dłuższych setach można zapomnieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć tylko jeden utwór i sprawdź, ale taki, co ma kilka MB. I do zmieniarki polecam karty SD zamiast USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posprawdzam i dam znać, rozumiem że na karcie tak czy siak zrobić sześć folderów CD01,CD02... ? ja 3 pendrive sprawdzalem każdy byl bez zadnych setow, jeden mial po 60 piosenek na folderach w drugim zrobiłem tylko po jednej piosence na folder i bez żadnych zmian,włozyłem jacka ale nic sie nie zmieniło także nie wiem czy karta cos poradzi.. sprawdzałem nawet na innym radiu u kumpla tak samo pokazuje, nic nie gra

Ed.

okazało się że ta zmieniarka jest niekompatybilna z wieloma pendrakami i kartami z moich 6 pendrakow zaden jej nie podszedł a za to podeszła karta z kingstona ;) także jak wyświetla cd5 i wariuje to znaczy ze nie działa z tym nośnikiem dziekuje dobranoc jestem zadowolony ;)

temat do zamkniecia ;)

Edytowane przez siwytychy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat.

Dostałem w prezencie używanego yatoura... ale...

jeździł w skodzie octavii, nie pamiętam jakie tam radio było.

ja u siebie mam radio audi Concert, nie bardzo wiem co potrzebuję żeby to podpiąć.

jak wygląda yatour, każdy wie :D

25cb8945c6fc2b91m.jpg

takie mam wtyczki w yatourze

ce8f403c06c8a9afm.jpg

takie wtyczki i gniazdo przy radiu

138fa4a51ac97753m.jpg

d6c57af4860ec398m.jpg

podpowiecie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pokazałeś na zdjęciu nr 2, to złącze VW Quadlock 12 PIN, które jest wykorzystywane przy Concert 3, Chorus 3, Symphony 3 itp. Ty potrzebujesz złącze 8 PIN:

VW%208%20pin.jpg

Chyba będziesz też musiał użyć przejściówki, żeby wpiąć niebieską kostkę ze zmieniarki do swojego radia, bo u Ciebie jest jedna cała kostka 20 PIN.

Edytowane przez nitroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wystarczy kabel kupić 8pinowy i to wszystko? ale jakoś nie ogarniam jak to i gdzie to wpiąć..

Potrzebujesz jeszcze taki adapter:

audi.jpg

Swoją kostkę 20 PIN podłączasz w tą czerwoną kostkę, następnie do radia wkładasz żółtą i zieloną kostkę, a zamiast niebieskiej z adaptera wczepiasz niebieską ze zmieniarki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, teraz rozumiem.

czyli rachunek za kabelki robi się już nie mały...

sprostuję: napisałem, że zmieniarkę dostałem w prezencie... dokładniej w promocyjnej kwocie 100 PLN.

do tego teraz wymiana kabli, robi mi się koło 170 zł...

Warte brania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klamka zapadła..

zmieniarka jest, kable kupione, całość zamontowana w schowku. Małe rozmiary dużo miejsca nie zabiorą :P

16aa8cb9c59544d2m.jpg

na pierwsze słuchanie nie czuć różnicy między płytą cd a odtwarzaniem z pendriva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i git :) Gratuluję :) Fajnie, że się udało wszystko :) Ja słucham z kart SD - moim zdaniem działają one szybciej niż z USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja słucham z kart SD - moim zdaniem działają one szybciej niż z USB.

fakt, przydałoby się żeby reakcja była szybsza... może kiedyś wpadnie mi jakaś nieużywana/zbędna karta, tymczasem USB musi wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na usb chodzi wolniej niż na sd ? :eusathink: trochę to dziwne..

Edytowane przez Duch^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

Są klasy prędkości odczytu i zapisu. Ktoś wsadził kartę class 10 i porównał że zwykłym najtańszym penem to tak wyszło.

Ja mam pena 8 GB sony za 300zl to chodzi szybciej niż SD.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/pendrive-polecane.html

http://instalacja-pendrive.pl/pendrive-top10/

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pendrive'ów i ich braku kompatybilności z Yatour'em to polecam takiego pena sformatować programem HP USB Disk Storage Format Tool. Po tym zabiegu możliwe, że pendrive zacznie działać - u mnie tak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani - a możecie podpowiedzieć czy trzeba w schowku robic jakis otwór na przeprowadzenie kabli zmieniarki do radioodtwarzacza ? jak w Waszym przypadku wygladał montaż tegoź patefonu ? i jeszcze - jaką maksymalnie dużą pojemność karty SD toleruje to cudo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwór zrobić trzeba, inaczej się nie da.

8 GB to chyba ci starczy spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty działają do pojemności 32 Gb czyli standard sdhc ale nie ma sensu wrzucać dużej karty bo z tego co pamiętam można wrzucić 6 katalogów po 99 piosenek w każdym więc nawet dla trochę większych plików( do 20 mb) karta 8 Gb to maks co warto wrzucić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...