Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak klimy i ogrzewania klimatronik


skiba94suw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś kupiłem a4 b5 w dizlu. problem w tym, że nie działa ani klima, ani ogrzewanie....

Wyświetlacz klimatronik działa, reaguje na przyciski, nawiew działa, tylko brak podświetlenia

o ile wcale nie potrzebna mi ta klima, to chciałbym mieć sprawne ogrzewanie na zime :/ Możecie mi pomóc od czego mam zacząć sprawdzanie?


Witam ponownie

Okazało się, że mam walniętą sprężarkę od klimy i zerwany pasek... Na wyłączonej klimie, mogę normalnie obrócić sprężarkę ręką, niestety na włączonej nie daje rady jej poruszyć...

Teraz najważniejsze pytanie: czy dam radę uruchomić ogrzewanie bez sprawnej sprężarki? czy klimatronik nie będzie się buntował ? Nawiew działa, przestawianie wylotów też, panel miga i nie ma podświetlenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel powinien migać tylko przez chwilę po czym powinien przejść w tryb pracy-tzm.ogrzewanie powinno działać normalnie.Jeśli możesz włączyć nawiewy,regulować temperaturę to powinno działać przynajmniej w funkcji grzania.Sprawdz też błędy,poza brakiem czynnika nic nie powinno się wyświetlić.

Edytowane przez endriu13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się , ze brakuje silniczka od regulacji ogrzewania... Kupiłem dziś używkę niestety dalej nie mam kabla do jego podłączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według ETKI w roczniku 95 były tam 4 różne silniczki montowane (oczywiście mówię tylko o silniczku ogrzewania):

8D1 820 511 A

8D2 820 511 A

te z a praktycznie nie występują na allegro , a napewno któryś z tych tam był, bo dźwignia jest właśnie pod takie przystosowana

i poza tym

8D1 820 511 B

8D2 820 511 D i właśnie ten ostatni kupiłem (cena była dość okazyjna - 14 zł :) A kabelek jest zapinany na kostkę , mniejsza przy silniczku , a większa za ścianką schowka... I niestety tego odcinka nie mam... Ma ktoś taki może na zapas? :)

Etka zrobiła mnie w jajo... Tam jest to wszystko źle napisane! Faktycznie, mam silniczki z kabelkiem, na 7V, o zupełnie innych numerach... Postaram się taki dostać..

Edytowane przez skiba94suw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...