Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Intensywność Podświetlenia zegarów


jerycho1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze zmianą intensywności podświetlenia tablicy (ciemniej/jaśniej), Przyciski + i - nie zmieniają intensywności podświetlenia. Czy jest jakiś inny sposów na zmianę? ewentualnie, czy należy zastosować jakąć kombinację z przyciskami + i -? Czy poprzedni użytkownik mógł coś przestawić przy pomocy komputera itp,?

Dziękuję z góry za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to zrobić również testerem VAG, mi znajomy to robił, ale u mnie działa normalnie +(-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, wypróbowałem różne możliwości ( uruchomiony i zgaszony silnik, na światłach i bez itp,) i niestety nie mogę wyregulować jasności podświelenia przyciskami + i -. Zauważyłem również brak podświetlenia przycisków w radiu z wyjątkiem wyświetlacza który jest podświetlony i działe bez zarzutu, wydaje mi się że nie ma to związku z w/w problemem (regulacja podświetlenia), ale wspomnę i o tym.


ps. Temat do zamknięcia. Problem został rozwiązanym, odłączyłem akumulator w celu wyczyszczenia klem, po załączeniu obwodu, regulacja podświetlenia działa bez problemu.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić również czy prawidłowo działa, oświetlając zegary latarką.

Jest tam fotorezystor regulujący jasność.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można sprawdzić również czy prawidłowo działa, oświetlając zegary latarką.

Jest tam fotorezystor regulujący jasność.

Ciekawe,możesz bardziej rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyliście nigdy wjeżdżając do ciemnego garażu czy tunelu?

Gdy wjeżdżamy w ciemne miejsce zegary automatycznie się przyciemniają co by nie raziły nie potrzebnie ( przyciemniają się do wartości ustawionej przyciskami. Czyli tak jak mamy zawsze ustawione, jak lubimy w nocy). I odwrotnie, gdy wyjeżdżamy do światła stają się jaśniejsze. Nie ma znaczenia czy światła sa zgaszone i świecą tylko wskazówki, czy załączone i świeci wszystko. Działa cały czas

Obok wskazówki prędkościomierza, poniżej pozycji spoczynkowej 0 km/h a z lewej strony wyświetlacza licznika kilometrów, jest "oczko" czujnika oświetlenia.

Świecąc latarką w to miejsce można spokojnie sprawdzić poprawność działania. Nawet jeśli mamy zegary przyciemnione maksymalnie, oświetlenie tego czujnika rozjaśni nam na maxa wszystkie czerwone diody w aucie...wskazówki, zegary, wyświetlacze i ikony na przełącznikach.

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem był napisać że...... zegary przyciemniają się do wartości ustawionej przyciskami. Czyli tak jak mamy zawsze ustawione, jak lubimy w nocy.

już poprawiłem. :wink:

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreGoriO dobrze prawi, nawet nie trzeba nigdzie wjeżdżać, wystarczy włączyć lampkę przy podsufitce i widać jak oświetlenie zegarów się budzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem jak kolega jerycho nie dzialaja mi przyciski plus i minsus sluzace do podswietlania zegarow, oraz nie mam sygnalu dziewkowego zostawinych swiatel , co moze byc przyczyna?

da sie to jakis naprawic VCDESEM?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem był napisać że...... zegary przyciemniają się do wartości ustawionej przyciskami. Czyli tak jak mamy zawsze ustawione, jak lubimy w nocy.
już poprawiłem. :wink:


Coś jak w smartfonie,zawsze się zastanawiałem co to jest,ten czujnik,wyglądało mi na jakomś kontrolke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie w liczniku nie dziala regulacja intensywnosci swiatel, komunikat dziewkowy tez wogule nie dziala oraz na data , godzi i przebieg sa slabo podswietlone, co moze byc przyczyna?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem audi a4b6  podswitlanie licznika obrotomierz i prędkościomierz świecą słabiej niż paliwo i temperatura wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...