Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana licznika monochromatycznego na kolorowy w A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje czy liczniki kolorowe z polifta od tych z przedlifta róznią się jeszcze czymś innym oprócz tego polskiego MENU w polifcie? Np. większą rozdzielczością wyświetlacza, kształtem obudowy z zewnątrz? Czy czymkolwiek innym?

Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio filmy na Yotube i wydaje mi się że kolory fisa też są inne, tzn. po otwarciu drzwi te auto z otwartymi drzwiami w policie świeci na biało a w przedlifcie bardziej zalatuje niebieskim. Wydaje mi się że trochę się kolorystycznie to różni.

Edytowane przez tommy-cichy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ostatnio filmy na Yotube i wydaje mi się że kolory fisa też są inne, tzn. po otwarciu drzwi te auto z otwartymi drzwiami w policie świeci na biało a w przedlifcie bardziej zalatuje niebieskim. Wydaje mi się że trochę się kolorystycznie to różni.

Moim zdaniem to zależy od wyświetlacza, ja mam odwrotnie, w przed lifcie miałem kolory intensywne i biały to był biały a w polifcie od RS-a mam jakieś takie wyblakłe i biały też jest bardziej niebieski, chciałem zamienić, niestety z przed lifta ma inne numery i nie wszystko jest wyświetlane w poliftowym liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podświetlenie wyświetlacza zaczyna się kończyć? Tzn. świetłowkę zaczyna szlag trafiać :)

Jeden kolega opisywał na forum podobny problem. Co prawda chodziło o bardzo ciemny czerwony wyświetlacz, ale przy kolorowych nawet niewielka różnica w jasności i barwie podświetlenia może bezpośrednio wpływać na widziane kolory: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/237928-problem-z-podswietlaniem-wyswietlacza-concert-symphony/

Co ciekawe, kolega rozwiązał problem wymieniając świetlówkę :)

Edytowane przez sowiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek czyli w poliftowych licznikach nie ma już tych monochromatycznych? Czy są ale są po prostu całe białe zamiast czerwonych a kolorowe też występują?

Kolego Proximpuh masz na myśli to że jak zamontuję licznik poliftowy do przedlifta to nie będzie on wyświetlał wszystkich informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek czyli w poliftowych licznikach nie ma już tych monochromatycznych?

monochromatyczne = białe

kolor = kolor

Wszystko po numerach sprawdzisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek czyli w poliftowych licznikach nie ma już tych monochromatycznych? Czy są ale są po prostu całe białe zamiast czerwonych a kolorowe też występują?

Kolego Proximpuh masz na myśli to że jak zamontuję licznik poliftowy do przedlifta to nie będzie on wyświetlał wszystkich informacji?

Nie, żle zrozumiałeś, chodzi o sam wyświetlacz w zegarach, jak zamontujesz kompletny licznik poliftowy w przedlifciwe, wszystko będzie działać prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy licznik z Angilka można przekodować zupełnie żeby wszystko pokazywał jak Europejski? Tak się zastanawiam czy można kupić taki z anglika i przełożyć swoje stare tarcze i po prostu go przekodować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o to że wskazówka od prędkości inaczej chodzi? Ale licznik z anglika też ma KM/h które pokazują rzeczywistą prędkość. Chciałem przełożyć swoją tarczę prędkości z mojego europejczyka. Bardziej chodzi o to czy wskazania na Fisie da się przekodować na litry, tak samo prędkość na KM/h itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litry i km powinno dać się przekodować ale zwróć uwagę, że wskazania kilometrów na tarczy od anglika są w innych miejscach jak w tarczy europejskiej tym samym znaczy to, że liczniki ang są inaczej wyskalowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskazania kilometrów na tarczy od anglika są w innych miejscach jak w tarczy europejskiej tym samym znaczy to, że liczniki ang są inaczej wyskalowane

To nie te czasy, że za wyskalowanie odpowiadał rodzaj sprężyny od wskazówki :) Wskazanie jest sterowane elektronicznie przez zainstalowany soft. Kwestia tylko czy ten soft da się wymienić / przekodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację, właśnie o soft chodzi, kiedyś próbowałem znaleźć magika, który by ogarnął licznik od S4 polift, poddało się chyba z pięciu i na tym się skończyło, może teraz mają już większą wiedzę i możliwości, pytanie tylko czy to się będzie opłacać, licznik do przed lifta można już kupić za ok 200-300 PLN ;)

Edytowane przez proximpuh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację, właśnie o soft chodzi, kiedyś próbowałem znaleźć magika, który by ogarnął licznik od S4 polift, poddało się chyba z pięciu i na tym się skończyło, może teraz mają już większą wiedzę i możliwości, pytanie tylko czy to się będzie opłacać, licznik do przed lifta można już kupić za ok 200-300 PLN ;)

z softem juz nie jest tak latwo, bo nie ma plyt w serwisach tylko online leci,

mozliwosci to sa ...,

a moze ktos posiada jakies pliki typu *.sgo to mozemy probowac

Edytowane przez mieto3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę zakodować w liczniku przedlift funkcje eko jak w polifcie? Tam jest cos takiego z ikona chyba dyszy do tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę zakodować w liczniku przedlift funkcje eko jak w polifcie? Tam jest cos takiego z ikona chyba dyszy do tankowania.

tak jesli licznik jest z modeli po 2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy jak kupię licznik z Facelifta czy mogę przełożyć moją starą szybkę(z przedlifta) wraz z obudową do licznika z lifta? Wszystkie śruby będą pasowały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy jak kupię licznik z Facelifta czy mogę przełożyć moją starą szybkę(z przedlifta) wraz z obudową do licznika z lifta? Wszystkie śruby będą pasowały?

Heh, chyba wiem o jaki licznik Ci chodzi ;)

http://allegro.pl/licznik-zegary-tacho-audi-a4-8k0920932-2013r-i5091113502.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...